Да готвим здравословно

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Да готвим здравословно

Мнение от cvetnica »

Благодаря, Ани! Точно за диабет става въпрос. Зарязала съм сладкото на 95%, но понякога тези 5% които остават си правят шега с мен. :lol: :lol: Разглеждах сайта на Бордовски, но не съм сигурна в тия негови рецепти, та затова попитах тук.
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51

Re: Да готвим здравословно

Мнение от libra »

До сега не бях попадала на тази звезда,но първото нещо което видях на сайта,беше това:
Изображение
Колко време ще живее един диабетик,ако яде такива тутманици?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Да готвим здравословно

Мнение от calico »

Злате, чувала ли си че чрез суровоядство хора се лекуват от инсулин зависимия диабет тип !1 и спират инсулина?
има филм за това, само за 30 дни суровоядство резултати има
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Да готвим здравословно

Мнение от cvetnica »

Баници, тутманици, сладкиши. Диабетичното здравословно ли е? :hmmm: :hmmm:
    Не, Ани, никога не съм се интересувала от суровоядсво. Това само ядки, плодове и зеленчуци ли значи?
    Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
    Маргарет Мийд
    troll

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от troll »

    Аз търся техническа помощ.
    Имам фритюрник, но гледам да не го използвам много, щото като си направя пържени картофи и мазнината вътре й пада нивото с около 3-4 мм. аз съм купил най-малкия, но за олио туй е много.
    И ся разбирам, случайно, че Т-фал има фритюрник дето работи с една супена лъжица олио.
    Някой има ли такъв, та да каже за кво става въпрос, щото е и скъпа пущината.
    :ufff:
    troll

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от troll »

    А иначе здравословното ядене няма общо със здравословното готвене.
    Яденето е само една част от живота на човек при това различна за различните хора.
    Едно е яденето за човек, прекарващ деня си настол пред компютър и друго за такъв дет копа.
    Важно е и с кво готвиш, а и как.
    Аз готвя мъдро за двете моми в къщи, а аз си дояждам.
    :mrgreen:
    libra
    Наркоман
    Мнения: 11646
    Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от libra »

    http://www.tefalactifry.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false; Tefal actifry
    http://www.topmarket.bg/product/59195/f ... irect_link" onclick="window.open(this.href);return false;
    Изображение
    http://www.technomarket.bg/products/090 ... al-fz-7000" onclick="window.open(this.href);return false;
    Аватар
    gonel
    Кафевар/ка/
    Мнения: 954
    Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от gonel »

    Ние го имаме отдавна това за картофките... Аз съм много доволна!
    Мятам нарязаните картофки, разхождам тънка струйка олио и забравям за 15-тина минути..
    Моите много обичат картофки! И аз пробвах с малък фритюрник и честа смяна на олио - ама не става за нас - трябва да пържа 2-3 порции и ми се увижда...
    Единствения недостатък е, че с времето трудно се чисти врътката... Търкам там на седмица по веднъж..
    Но според мен, най-добрия вариант за картофки в къщи е този.
    Питай друго, ако те интересува...
    Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
    Аватар
    calico
    Наркоман I ранг
    Мнения: 24721
    Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от calico »

    troll написа:Аз търся техническа помощ.
    Имам фритюрник, но гледам да не го използвам много, щото като си направя пържени картофи и мазнината вътре й пада нивото с около 3-4 мм. аз съм купил най-малкия, но за олио туй е много.
    И ся разбирам, случайно, че Т-фал има фритюрник дето работи с една супена лъжица олио.
    Някой има ли такъв, та да каже за кво става въпрос, щото е и скъпа пущината.
    :ufff:

    сестра ми има.
    писна й да пържи на 20 минути по една порция картофи и го заряза. бавно става,това ти казвам
    сега скъпата й вещ отлежава и си пържи в стария
    ........................
    -Вы кто?
    -Добрая фея
    -А почему с топором?
    -Настроение что-то не очень...
    Аватар
    Titi
    Чист кофеин
    Мнения: 7181
    Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
    Местоположение: София

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от Titi »

    Няма здравословно хранене, което да включва пържени картофи. Изхвърлете ги от менюто си, изхвърлете изобщо фритюрниците. Има десетки начини за приготвяне на печени и задушени картофи. Ако толкова много примирате за пържени такива, позволявайте си ги веднъж седмично, като ги ядете в заведение. Изобщо забравете да пържите в къщи картофи. Дали с по-малко или с повече мазнина, все тая е, както няма "малко бременна жена", така не може и да има "малко вредни пържени картофи".

    Цитирам:
    "Пържените картофи съдържат трансмазнини

    Пърженето може и да ви харесва, но не забравяйте – трансмастните киселини са това, което превръща един картоф в бомба със закъснител за сърдечни заболявания, рак и диабет. Такива мазнини действат като канцерогени върху организма. Неотдавна учени откриха в пържените картофи високи нива на акриламид – опасно токсично съединение. Въпреки че все още резултатите не са убедителни, медиците препоръчват избягването на консумация на пържени картофи от деца най-малко на възраст от 3 до 5 години."

    И това е само една от многото вреди, причинявани от пържените картофи.
    Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
    Публикувай отговор

    Обратно към “Готварство”