Да готвим здравословно

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
troll

Re: Да готвим здравословно

Мнение от troll »

Да, Силвия, по-здрави са от нас, но тогава са дишали друг въздух и са имали друг двигателен режим. Не са били информационно задръстени.Нямало е телевизия, пък форуми - съвсем.
:angelche:
А и проблемът на българите отпреди 30-40 години определено не е било наднорменото тегло.
Твоите родители обяснявали ли са ти колко е вкусен качамака?
:mrgreen:
troll

Re: Да готвим здравословно

Мнение от troll »

Два идентични поста!
Съжелявам!
Последно промяна от troll на Фев 8, '14, 23:31, променено общо 1 път.
troll

Re: Да готвим здравословно

Мнение от troll »

setipeti написа:
cvetnica написа:Баници, тутманици, сладкиши. Диабетичното здравословно ли е? :hmmm: :hmmm:
    Не, Ани, никога не съм се интересувала от суровоядсво. Това само ядки, плодове и зеленчуци ли значи?
    ето тук един форум за суровоядци.., има много интересни неща
    http://forum.zemianazaem.com/

    яде се сурово, всичко, което може да се яде сурово, вече за съчетания, възприемане и вариации трябва да се попрочете, но и даже да се знае, някои неща по-трудно се възприемат ;)

    аз каквото мога го ям сурово, например отдавна тиквичките го хапвам почти само така, все едно са краставици :D , тиквата цигулка също може да се консумира сурова, спанака на салати и прочие, интересно е..., но лично мен не ми се налага заради здравословен проблем и затова избягвам крайностите, но съм си много отворена за такива стъпки.., да не се налага по кофти причини, де...
    /по принцип съм вегетарианка, затова и мнението ми да се чете като от такава гледна точка :angelche: /
    Сетипети!
    Тук мъ убиха!
    Ядът царевиците сурови!
    Верно че като че ли са по-сладки с различни по цвят зърна и по-тънка ципа.
    Аз отдавна също ги ям така, но сега, като написа, та се присетих как ги гледах на времето.
    А са вкусни...
    :mrgreen:
    Изображение
    Аватар
    setipeti
    Кана кафе
    Мнения: 525
    Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
    Местоположение: Варна

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от setipeti »

    към всички експерименти трябва да се подхожда информирано :D

    например някои неща като се ядат сурови крият рискове от недостатъчно пречистване(каквото предполага термичната обработка).., затова задължително преди директна консумация подлагам на третиране с гореща вода(за продуктите, които бихте си представили да търпят термична обработка)

    мога да добавя към тиквичките и тиквата цигулка, че предпочитам сурови карфиола и броколите, особено броколито не мога да го търпя да ми е варено и прочие омекнало.., трябва да ми е свежо и да хрупка ;)

    за кълновете съм със смесени чувства, харесвам ги, осъзнавам полезността им, но също така ми се струва, че сама, у дома не мога да осигурявам най-добрата среда за развитието им, затова по-добре без тях, отколкото да се развиват паралелно с някакви гадини, знаете във влажна среда се благоприятства развитието на всякакви *красоти*

    **не, че сте ме питали, ама аз да си кажа.., като съм се сетила :D
    Силвия
    Баш кафе майстор
    Мнения: 2208
    Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от Силвия »

    troll написа:Да, Силвия, по-здрави са от нас, но тогава са дишали друг въздух и са имали друг двигателен режим. Не са били информационно задръстени.Нямало е телевизия, пък форуми - съвсем.
    :angelche:
    А и проблемът на българите отпреди 30-40 години определено не е било наднорменото тегло.
    Твоите родители обяснявали ли са ти колко е вкусен качамака?
    :mrgreen:
    Мразя качамака :mrgreen: но за филииите с олио са ми обяснявали :hihihi:
    ivana72
    Дълго кафе
    Мнения: 132
    Регистриран на: Ное 9, '13, 21:32

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от ivana72 »

    Ами филийките с мас и червен пипер...спомен от моето детство, пък колко вкусни бяха!
    Аватар
    gonel
    Кафевар/ка/
    Мнения: 952
    Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
    Дал благодарност: 2 пъти
    Получил благодарност: 24 пъти

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от gonel »

    troll написа:...
    А вкусът същия ли е?
    Пише , че кандската асоцияция на диабетиците, го препоръчва като по-здравословен метод за хранене.
    http://m.canadiantire.ca/en/pdp/kitchen ... 1400p.html
    Ами за вкуса не знам, аз не съм фенка на картофките, вкусвам 2-3.. С'я, с различни видове картофи се получава различно - има едни стават малко на каша.. Аз правя понякога със зехтин, пак ги ядат лакомо.. И моите са дечурлига..
    Имам братовчедка, тя може да живее само с картофи, та тя искаше да я осиновя, когато си купихме уреда! Казва, че са перфектни и, че са много хубави и студени!
    Стават си златисти, с хрупкава коричка и мека вътрешност.. Не знам какви са по принцип..
    Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
    Аватар
    cvetnica
    Кафеджия/Кафеджийка
    Мнения: 1555
    Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

    Re: Да готвим здравословно

    Мнение от cvetnica »

    Благодаря, Ани, намерих превода и прочетох с интерес http://forum.zemianazaem.com/index.php? ... 367#msg367 и за доктор Казънс четох, и за д-р Емилова която е негов последовател и лекува по неговия метод.
      Благодаря, Сетипети, наистина интересни неща пише в този форум. Само, че аз съм малко объркана, защото такова нещо трябва не само да го четеш, но и да го приемеш и да му повярваш. :hmmm: Не знам, трудно ми е, особено повярването. :eeeh:
      Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
      Маргарет Мийд
      Аватар
      cvetnica
      Кафеджия/Кафеджийка
      Мнения: 1555
      Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

      Re: Да готвим здравословно

      Мнение от cvetnica »

      Titi написа: Ако толкова много примирате за пържени такива, позволявайте си ги веднъж седмично, като ги ядете в заведение. Изобщо забравете да пържите в къщи картофи.

      .
        Тити, не разбрах защо в заведение? :hmmm:
        Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
        Маргарет Мийд
        Аватар
        calico
        Наркоман I ранг
        Мнения: 24721
        Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

        Re: Да готвим здравословно

        Мнение от calico »

        За да ти присядат, Злате :lol:
        и по-рядко да се сещаш за тях
        ........................
        -Вы кто?
        -Добрая фея
        -А почему с топором?
        -Настроение что-то не очень...
        Публикувай отговор

        Обратно към “Готварство”