Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Миналата година сравних Южна наслада с Крокодилките,тази година пак за сравнение засях Сандра,отглеждал съм и Тести Грийн и мога да кажа,че за моя вкус и моите условия на отглеждане,няма по-ароматна,вкусна и хрупкава от Крокодилката..Ако направя класация,която никой не е длъжен да взема под внимание,то подредбата е такава-Крокодил,Бистришки корнишонки,Тести Грийн,Южна наслада и Сандра..
За вкус,аромат и хрупкавост говоря,за краставици които не се премятат в купите или хладилника,а говоря за такива краставици,които никога не стигат,щото се рупкат на деня.. ;)
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Аз бих класирала по следния начин

Бистришки
Крокодил
( Купени крокодилки на Опал Зи) тази година не съм ги сяла
Корнишони Екселсиор ( хибриди)
Тести грийн
Тести кинг
Сандра
Тимур

Това по моите вкусови рецептори
Иначе класацията по родовитост е друга.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Краставици

Мнение от Shami »

Пишете,пишете,за такива като мен дето не са опитвали нищо по различно от Гергана и някакви неизвестни корнишони, това до миналата година беше,тази информация е много полезна.Чак миналата година започнах да садя различни сортове и да започна да се ориентирам нанякъде из морето от краставици.
Засега водещите са ми крокодилките от градина Осмар и Южна наслада от Мишето.Но както казах нямам голям опит и ще пробвам и от вашите първенци. :daaa:
ММ харесва крокодилките например най -много.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

Моите Бистришки са се опрашили и сега имам, все едно, три сорта - освен Бистришки, имам крокодили и китайски. Ама нека се развихрят още малко, за да преценя вкуса (сега всички са вкусни). От хибридите харесвам Тести Грийн, евентуално Сандра и Тимур. Сега имам Тести Грийн и/или Тести Кинг, зависи баща ми какво ми е дал като разсад, не бяха надписани. Почнаха и те да дават, откъснах две малки, в близост до почвата.
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: Краставици

Мнение от ичиконти »

Хм, в оранжерията 5 двойки краставици от устойчивите към болести тотално се разболяха от мозайка. Тести Кинг, Кинг Слайз, Тропикъл Слайз, Тести Голд /японки/. Повечето са на "Опал Зи". Кинг Слайза на "Саката". Дадоха доволно в началото и в големите жеги им изсъхнаха листата. Не мога да снимам, че от яд мацнах фотоапарата на земята. Не ме е яд за него, щото струва 5 лева, ами за краставиците.
Външните ми краставици за сега не страдат, въпреки, че са на 50 санта от там. А още по-интересно е, че на старата българска Крокодилка нищо й няма.
Подхраних с жълт Кристалон и полях обилно.
Гледах листата отдолу-нямат акари или поне нищо не мърда, но има паяжина. Не съм виждал и въшки.
Да вадя ли Валмека?
Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Краставици

Мнение от Di_Va »

Миналата година по случайност установих, че краставичките тук се развиват по-добре на земята. Тази година ги разделих - едни на мрежа, а други на земята, но преди малко свалих всички на земята :lol:.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6025
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2091 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

Ичиконти, как без лупа си сигурен, че нямаш акари?
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Краставици

Мнение от penkeler »

ivko69 написа: Юли 12, '23, 22:32 Миналата година сравних Южна наслада с Крокодилките,тази година пак за сравнение засях Сандра,отглеждал съм и Тести Грийн и мога да кажа,че за моя вкус и моите условия на отглеждане,няма по-ароматна,вкусна и хрупкава от Крокодилката..Ако направя класация,която никой не е длъжен да взема под внимание,то подредбата е такава-Крокодил,Бистришки корнишонки,Тести Грийн,Южна наслада и Сандра..
За вкус,аромат и хрупкавост говоря,за краставици които не се премятат в купите или хладилника,а говоря за такива краставици,които никога не стигат,щото се рупкат на деня.. ;)
Не знам дали си пробвал, но ако не си най вероятно ще добавиш и още един холандски хибрид Джазер F1. Е да де, вероятно вече ще е нидерландски, че то Холандия няма. Преди 2 сезона го сях и си взех семена, нищо, че е хибрид. Е струва ми се, че аромата на F2 не може да догони оригинала, но освен, че преди да стигне около метър обикновено цветовете при мен са само мъжки, а други съществени разлики не намирам.
Аватар
ичиконти
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Юли 28, '21, 17:15
Местоположение: Севлиево
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: Краставици

Мнение от ичиконти »

alys написа: Юли 13, '23, 14:21 Ичиконти, как без лупа си сигурен, че нямаш акари?
С лупата 2х нищо не видях.
Ей сега взех един 50 мм обектив за телеметрик и ВИДЯХ имал съм акари. Повечето са умрели ама по долните листа, а на горните са малко, но мърдат. Само да изстине температурата и ги валмекосвам......
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Краставици

Мнение от Shami »

Прочетох в интернет и си разбрах донякъде проблема за появилата се горчивина в крокодилките ми.Не поливам достатъчно явно и си е така .Не са ми и засенчени.Какво се оплаквам тогава.Но не знаех ,че това е толкова важен фактор. :ufff:
Ще сваля всичко и пусна по земята.Ще увелича поливките.Не се ли оправят ще ги махна направо.
Другата година ще им сменя местоположението.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”