Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Хави
Виенско кафе
Мнения: 382
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 2495 пъти
Получил благодарност: 248 пъти

Re: Краставици

Мнение от Хави »

Благодаря много , за съветите.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 205 пъти

Re: Краставици

Мнение от ugod »

Misi написа: Юни 25, '23, 11:51
Хави написа: Юни 25, '23, 07:08 Каквото такова. Ние да сме живи и здрави. Това е най-важното. При нас вчера мина такава силна градушка. Помоля всичко. Малката ми градинка заприлича на плашило. Доматите и краставичките се развива ха чудесно, а сега кой с връх кой без връх с раздрани листа.Незнам може ли да се направи нещо.
Нали и на мен се случи същото. Пръскай веднага с медсъдържащ препарат. Ще чакаш колтуците. Загубих 5 корена само, а са около 150 корена домати общо.
А какви медосастржащи препарато предпочиташ?Да ги имам едно на ум, за всеки случай, че недайси Боже ми се наложи.Да мога да си купя от България.
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 634
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 413 пъти
Получил благодарност: 217 пъти

Re: Краставици

Мнение от Misi »

Ugod, не ги предпочитам препаратите, но щом се налага и искам да ям от моите домати, пръскам. Обикновенно минавам през Сортови семена пролетта и си взимам по един системен и един контактен фунгицид и така и за инсектицидите. Не всяка година, ако ми са останали от миналата, че и от по миналата не купувам. На вилата нямам от къде да взема, а понякога бързото реагиране спасява.
Нали нямах медсъдържащ /купих Шампион сега/ и пръснах тогава със системен фунгицид- Топсин. Били го спряли вече.
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6024
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1206 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

Хави, обикновено градините се възстановяват след градушка. Само трябва да почистиш изпочупените листа и подобни. Първоначално изглежда страшно, но постепенно се оправят.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Бистришки
Изображение

Крокодили
Изображение

От снощната ми реколта , днес майка е направила 8 буркана . Дано раждат все така хубаво и да можем освен за хапване и някоя друга зимнина да направим , ще съм наистина радостна .

От миналогодишните домати имаме доста консерви останали , това е добре защото тази година може и до консервиране да не стигнем . Дано поне за ядене да има
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2009 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Краставици

Мнение от трепетлика »

Клеър написа: Юни 29, '23, 10:23 Бистришки
Изображение
Аз да питам като един истински лаик - не съм срещала такъв сорт краставици , да не би да се именуват така по твоето име ?
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Краставици

Мнение от Клеър »

Неееееееее , нееее , нямат нищо общо с мен , просто съвпадение . Стар сорт краставици са .
Майка ги е получила на времето от село Бистрица , но това си им е името , възрастните хора познават този сорт .
Аз на теб не съм ли ти пратила от тях ?

Дано успея да събера семена , вече вързах една краставица ще си избера другата седмица още една . Дано и другите които са ги сяли да им се радват и наслаждават .
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от Миша »

ugod написа: Юни 25, '23, 12:23
Misi написа: Юни 25, '23, 11:51
Хави написа: Юни 25, '23, 07:08 Каквото такова. Ние да сме живи и здрави. Това е най-важното. При нас вчера мина такава силна градушка. Помоля всичко. Малката ми градинка заприлича на плашило. Доматите и краставичките се развива ха чудесно, а сега кой с връх кой без връх с раздрани листа.Незнам може ли да се направи нещо.
Нали и на мен се случи същото. Пръскай веднага с медсъдържащ препарат. Ще чакаш колтуците. Загубих 5 корена само, а са около 150 корена домати общо.
А какви медосастржащи препарато предпочиташ?Да ги имам едно на ум, за всеки случай, че недайси Боже ми се наложи.Да мога да си купя от България.

Имайте предвид, че медта е тежък метал и максималното пръскане в биоземеделието е 140 гр за сезон на дка! Което пък е много ниска доза, за да опази каквото и да било....Едно подхранване с листен тор с аминокиселини за по-бързо зарастване на раните + системен фунгицид вършат много по-добра работа по мои лични наблюдения.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 205 пъти

Re: Краставици

Мнение от ugod »

Миша,понеже не съм в течение с тези листни торове,би ли ми дала имената на някой от тях?
Аватар
Misi
Кана кафе
Мнения: 634
Регистриран на: Яну 6, '22, 15:13
Местоположение: вила до Дупница
Дал благодарност: 413 пъти
Получил благодарност: 217 пъти

Re: Краставици

Мнение от Misi »

Краставичките нямат две педи пък започнали да връзват.

Изображение

Изображение

Изображение

Другото, което ме учудва, че единия сорт връзва по две от пазва.
Изображение
Няма ненаказано добро! Добрините се връщат при хората, които ги раздават.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”