Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6022
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2089 пъти
Получил благодарност: 1203 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

Шами, поливай краставиците всеки ден и няма да горчат.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Краставици

Мнение от МГХ »

Shami написа: Авг 25, '23, 08:21 Прочетох в интернет и си разбрах донякъде проблема за появилата се горчивина в крокодилките ми.Не поливам достатъчно явно и си е така .Не са ми и засенчени.Какво се оплаквам тогава.Но не знаех ,че това е толкова важен фактор. :ufff:
Ще сваля всичко и пусна по земята.Ще увелича поливките.Не се ли оправят ще ги махна направо.
Другата година ще им сменя местоположението.
Шами, имам на балкана няколко корена и поливам само събота и неделя. Дават малко краставици, но не горчат. Явно не е от малкото, а от неравномерното поливане. Реши си кога поливаш и го прави редовно. Белите и крокодилките по принцип не горчат. Също и краставиците на Миша. Виж корнишоните не могат с толкова малко вода.
Това е от моите наблюдения ;) върху тайния живот на краставиците. :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Краставици

Мнение от Shami »

Алисче,всеки ден няма да стане.С водата ни режат главите направо.Поливам от чешмата и гледам да е поне през три дена.
Може би трябва да измисля някакъв икономичен вариант за в бъдеще.Ако успея да си направя капково сама би било супер.
Или да сложа туби заровени в земята и от тях да капе в корените.Гледах и такива варианти в нета.

Миленка,определила съм си поливане на три дена.Два и на третия вечерта поливам.Струваше ми се разумно,но може и в жегите да трябва поне през ден да е.
То аз поливам всичко с маркуча затова и гледах да е някакъв среден нормален вариант.
Миналата година имах само един корен крокодилка.Поливала съм пак така рядко,а краставиците не горчаха.
Затова сега съм в недоумение :hmmm: Различното беше,че миналогодичната крокодилка ми беше засенчена от доматите,а сега съм отделила реда с краставиците и си ги пече яко.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Краставици

Мнение от ln_none »

Тази година най-накрая успях да си организирам малка зеленчукова градинка, имам и краставици - Гергана, бели и едни смотани. Поливам ги всеки божи ден, че и по два пъти на ден, и пак се случва по някоя горчива. Ама те се разпознават и по външен вид, така че ги доя и си ги хапвам :daaa:
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2008 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Краставици

Мнение от трепетлика »

ln_none написа: Авг 25, '23, 15:58 Тази година най-накрая успях да си организирам малка зеленчукова градинка, имам и краставици - Гергана, бели и едни смотани. Поливам ги всеки божи ден, че и по два пъти на ден, и пак се случва по някоя горчива. Ама те се разпознават и по външен вид, така че ги доя и си ги хапвам :daaa:
Как се доят краставици ? : :hihihi:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Краставици

Мнение от botan »

Срязва се връхчето и почват да се търкат докато спре да излиза бяла пяна.
Insta: ex_hort
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Краставици

Мнение от ln_none »

Хихи, да, може би си има друго, по-разпространено име това действие? Откъм дръжката, нали бездруго се реже там едно парче и се хвърля, го потъркваш в останалото - няколко секунди стигат, и изплакваш бялото, дето се събира. Магично е, но наистина работи ;)
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2008 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Краставици

Мнение от трепетлика »

Абе , хора , вий глумите ли се с мене ?
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1062
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 440 пъти

Re: Краставици

Мнение от ln_none »



Аз доста по-малко режа, и само от едната страна.
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2008 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Краставици

Мнение от трепетлика »

:tzvetentze: Жива да не бях ; реших , че ме вземате за мезе . Те туй нещо го не знаех - с цел да не горчат се прави явно . Къде съм тръгнала и аз с градинарите . . . Благодаря ви , научих нещо ново !
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”