Наднормено тегло и здравословни диети

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
dal

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от dal »

calico написа:Дал, ама дрън дрън глупости за вегетарианците си написала- кожи и нокти и пр.

имам дъщеря веган, доста 18 годишни момичета изглеждат по-възрастни от нея, с по-лоша и кожа и нокти, и каквото се сетиш, пък са поне двойно по-млади. За здраве да не говоря.

тъй че яж си пържолите, и не заблуждавай народа че месото е полезно. и аз ям трупове, но поне не ги хваля.
нали се разбрахме- кой каквото ще да прави , в спорове няма да залепваме.
нищо не хваля , всичко е въпрос на доза
/тя здрава и убава щот ти носи гена , а не щото пасе :hihihi: -да е жива и здрава ; и моята не ще месо голямата/
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Зари »

dal написа:всичко е въпрос на доза
:daaa: Амин!
(дозата е и разликата между лекарството и отровата)
----
Еdit:
kikruseva написа:Много интересно предаване на Гала за влиянието на храносмилателните ензими в/у метаболизма и цялостното състояние на организма. (за съжаление с рекламите) От 1мин и 10сек. до 39 мин
http://play.novatv.bg/play/341055?autostart=true" onclick="window.open(this.href);return false;
Затова от вчера съм на пчелен прашец. :idea1:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от calico »

dal написа:
нали се разбрахме- кой каквото ще да прави , в спорове няма да залепваме.
ОК, ОК!

винаги съм се чудила- преди Прометей да даде на хората огъня, месото сурово ли са го яли :lol: :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Таралас »

Това е най бързо развиващата се тема от създаването и, а и една от най полезните които съм чел, давайте в същия дух, при всяко влизане има какво да се чете , успех :)
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Албена »

calico написа:
dal написа:
нали се разбрахме- кой каквото ще да прави , в спорове няма да залепваме.
ОК, ОК!

винаги съм се чудила- преди Прометей да даде на хората огъня, месото сурово ли са го яли :lol: :lol: :lol:
Наскоро чух от една позната ,че суровоядците са някакви луди ,"щото всичко ядат сурово ,даже и месото"- това казано почти шепнешком ,с високо повдигнати вежди и широко отвоени очи . :shock: :lol: Аз не реагирах,защото помислих ,че се шегува.Да ,ама ,не ! Тя наистина си го мисли жената... :o
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Албена »

Не агитирам никого да става вегетарианец,само казвам ,че когато си хапнете две пържоли с няколко чаши вино ,мезета и хубаво голямо парче торта,по някое време ще ви стане тежко на стомаха .Тогава си помислете ,че тялото ви ви сръчква и ви казва - 'другия път по-малко пържоли ,моля!' :gydigydi: :mrgreen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31727
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1083 пъти
Получил благодарност: 2637 пъти

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Мария Николова »

Е, сега вече ме хвърли в тревога, Албенче... :snif: Моят стомах не е чувал, че трябва да му става тежко, когато го нахраня... Два периода имах, когато му ставаше тежко. Когато бях бременна. Едва дочаквах поне два часа да минат след хранене и огладнявах...Ядях като не видяла и ми ставаше непоносимо тежко. Нощем се събуждах гладна и... ядях, за да заспя пак. :lol: Извън тези периоди, най-много на 2-3 години веднъж да ми се появят киселини. От 6-7 години не ям хляб, защото се спирах след четвъртата филия. Ама си режех филиище! :potekoha: Може да ме изкуши само ароматът на бял топъл хляб. И то отчупено парче 2-3 хапки. :liubov2: Тежко да му стане на стомаха ми? - Цъ!!! Да поиска някакво разнообразие? - Цъ, на обед кисело мляко с 3 супени лъжици бяла отрова. :hihihi: Вечер му стига просто парче кашкавал, 200 гр. някакво месо! Даже и да е почти месо. :x Не съм вечеряла, ако не завърша със сладолед, или с торта - може да са 3 хапки. Няма ли, и 10 часа да е станало, свивам ушите и отивам да си купя. :D
След стоте ще му мисля дали сурово да го ям месото. ;) :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Албена »

:tzvetentze: Мария, значи без да разбереш си сключила примирие със стомаха. Ей на това му се вика да живееш в съгласие със себе си! ;) Сакън, не ставай от ония суровоядци със суровото месо ... :hihihi:
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от mimeta »

Пак аз да се обадя :dovolen:
С бившия ядяхме едно и също, каквото аз готвех. Той за месец качи 20 кг, аз не мръднах ни грам... не е от храната, от организма е. Кой кавото не му понася да не го яде. И обратното, това, че съседа не обича месо, причина ли е аз да не ям месо? Разковничето е да намериш своята правилна диета. :dovolen:
А това, че "дозата прави отровата", е казано преди много години, от по-умни от нас, след което се е потвърдило с годините.
Елементът Sb (stibium) се нарича антимон. Разликата с ланитския идва от там, че един игумен дал малко антимон на прасетата, които след това се чувствали много добре, загладили косъм, качили килограми. Решил игуменът да даде на монасите, само където прекалил с дозата и ги убил всичките. От там идва анти мон - анти монах.
Друг пример е обикновената готварска сол, мисля, че една чаша беше леталната доза (не съм сигурна колко точно). А в малки количества е жизнено необходима.
И обикновената вода. Минала през обратна осмоза водата губи всички примеси. Тази чиста Н2О би убила всеки, който я изпие. Мисля, че при нея беше половин литър леталната доза...
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от milena02 »

"В наше село аналогичен случай". Аз съм 54 кг и ям три пъти повече от мъжа ми, който е 100 кг. Разликата между нас: за мен "почивка" е да ида да плувам, да копам в градината или да размахвам парцал из къщи; за него "почивка" е да седнеш с водка пред телевизора. Мисля си, че определено е до ген, но и движението е мощен фактор за регулиране на теглото. И то не спорадичните натоварвания, а просто активен живот.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”