Дървени къщи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от ljuboznatelna »

libra написа:Не разбрах, новата ти къща е дървена ,така ли? С плоскости ,някакъв вид?
Такава:
Изображение

Изображение

Между гредите - вата, вътре гипскартон, след ОСБ - изолация от стиропор. И парорегулиращи фолиа.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от libra »

Уж следя,а този момент съм го пропуснала,но резултатът е перфектен!В такъв случай,имате достатъчно опит да направите още една! :stiskam:
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от stef »

Двойните колони са решение на архитекта!
Аз съм по конструкциите!
кети
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Юни 30, '15, 11:55
Местоположение: пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от кети »

Люб, вашата къща е страхотна! Гледала съм много от вашите снимки !Адмирации за вкус ,стил и уют от мен! Невероятни сте! Истински творци!
Много работа е минала и през вашите ръчички,мила!
Като гледам снимки ,чета мнения ,май всички във форума сме от хората ,които просто не могат да си стоят кротко и да мързелуват !Все правим някакви ремонти,строежи, рекунструкции!Такива съзидателни люде! И как иначе !

Стеф, благодаря, прекарахме си страхотно в Баня!

Сега трябва да правим пред входната врата вестибюл ли, затворена веранда ли да го нарека ,но се оказа задължително да има такова. Спряли сме се на дървена конструкция .Ще ми се да разчупя с него правоъгълната форма на къщата ! Мисля да не е само пред вратата ,а да завива и покрай ъгъла по късата страна поне 2 метра.От входната врата на къщата до началото на площадката има седем метра . А на въпросната площадка ще има отворен навес за лятна кухня , е и маса, за да си пием вечер аперитива на въздух .
Изображение
Изображение
Изображение разположението на къщата на терена
Не ми "завиждайте благородно" за басейна ,много сме далече от направата му!

Приемам предложения от всички вас! сега пак ще разгледам секцията с веранди и т.н ! Плагиатството разрешено ли е ?

Благодаря още веднъж на всички за милите пожелания !
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Дървени къщи

Мнение от calico »

идеи от нета, нищо че можеш и сама да потърсиш.
Тук във форума имаше една много красива веранда, ама като не помня чия беше къщата. Разгледай все пак темата за верандите, патио и пр.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
кети
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Юни 30, '15, 11:55
Местоположение: пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от кети »

Калико, благодаря ти мила! Наистина има много, и сега зимните вечери са само за такива занимания!
Обожавам веранда като тази бялата на снимката с ниска мебел и парапед ,и глезотийки за разкош !
Такава веранда трябва да е доста широка напред , а при мен имам само 7 метра до площадката ,където ще е навеса. Мислих и вариант да слея верандата и навеса ,но и гаража ще се включи в тях и ще стане като влакова композиция под ъгъл . Незнам !
Прикачените снимки и поглед отгоре, мислено се мъча да си го представя и не успявам. Верандата трябва да е затворена защото ,от към лицето грее яко слънце лятото ,запада е странично и от там духа и вали.
Ще ми се като затворя верандата там да са в шкаф обувките и връхните дрехи, за да не се виждат .
За уют и разкош може би семпла малка пейка с масичка за присядане за чаша с кафе в ляво от входа за да не пречи на прехода за вътре .
Изображение
не точно такива и две ,но защо и не !
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Дървени къщи

Мнение от Cando »

Кети, страхотна къща, пожелавам ви много щастливи мигове в нея :stiskam:

troll написа:Тук има съботно-неделни вили, но изолацията е много слаба и по-средата има едно кюмбе и като идат хора зимата спят около кюмбето със спални чували и на сутринта по тавана има висулки.
:mrgreen:
Впрочем изолацията на караваните не е по-добра!
:mrgreen:
Троле, не знам откъде ги изкопаваш тези информации :shock: . Има си регламенти, с които ми се наложи да се запозная със строителството на нашата вила, което още не е завършило. Изолацията на покрива ни е R-40 и е около 20 см, а на стените малко по-малко + всички останали парвапьори, купвани, фолиа и не знам какви глупости. А "кюмбето", което струва майка си и баща си /прясно инфо, инсталирахме го тази седмица и ни струва 3500 $, като се има предвид, че беше най-малкия размер/ топли прекрасно цялата къща и с едно зареждане на дърва гори 8 часа. Тук ако няма жив огън на вилата не е никаква вила.

Но откъдето и да го погледнеш, дървените къщи са много по-практични за отопление, поддръжка и ремонт. Единственото неудобство е, че горят бързо и големите мравки.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
troll

Re: Дървени къщи

Мнение от troll »

ми не ги копая.
:mrgreen:
Например барака на селскостопанска земя е подобно нещо.
Има хора, които живеят в каравани и за зимата се спускат на по-топло.
А аз съм бил "на лов" в такава барака. Спи се около печката.Печката разтопи снега на покрива и част от него като вода почна да ни капе на главите. и т.н.
:mrgreen:
Май кюмбето ти не е на пелети.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Дървени къщи

Мнение от ljuboznatelna »

Е, аз съм гледала по разни предавания как ремонтират къщи в Канада и САЩ - като разбият гипскартона или каквото е там - вътре кухо. Но това, предполагам са стари къщи, когато не се е използвала вата. Как са се топлели и как са се шумоизолирали, не ми се мисли :mrgreen:
Нашата има 15см вата в стените и още 5см стиропор отвън. Изцяло изолиран и обитаем е само хола, останалото е на външна изолация, обаче разликата със старите помещения е много голяма. Те са с 10см стиропор. И на двете места дограмата е двукрила дървена, че и не навсякъде са остъклени двете крила. Представям си като изолираме всички стаи и покрива колко ще е топло. А за апартамента изобщо не може и дума да става за сравнение.
кети
Kъсо кафе
Мнения: 61
Регистриран на: Юни 30, '15, 11:55
Местоположение: пловдив

Re: Дървени къщи

Мнение от кети »

и нашият апартамент е изолиран отвсякъде! На второ ниво сме над гаражите, изолирали сме тавана на входа ,нашите стени откъм стълбите с 3 см експандиран стиродур ,май така беше името.Беше още 1996 година.Външните стени от вън са с 5 см,вътре на пода 10 см ,на стените 5 и на тавана 3 см.Опаковани сме от всякъде! Изложението е изток запад.Цялата източна стена на всекидневната към 12 л.м е зимна градина и всичко е стъкла и плъзгащи врати. Все загуба на топлина. Ако не беше изолирано незнам!Сметките цяха да хвърчат до тавана!
Изображение кът за пушене ,част от зимната градина
Изображение тези красоти се прибират есента там.
Изображение първата снимка ,която ми попадна , по цялостно виждане от вътре навън!
Тук пак сме с отопление климатик 24 ка, отворен план кухня ,хол ,без коридори ,три спални !
Изображение тук се виждат вратите на двете спални и
третата е ето тук
Изображение
в общото помещение 22 градуса ,в спалните около 19 -20! На нас ни е комфортно на такива температури!
Малко ни е пожълтял климатикът , но топли! От 96 година е все пак!
Изолацията е първото нещо, което се изплаща!Няма значение дали е тухла, дървени или панелни стените мисля!
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”