Пасифлора, Страстоцвет (Passiflora)

Публикувай отговор
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Пасифлора

Мнение от сюзан »

Сега прочетох, че ги режете напролет. Аз не съм я рязала досега, за да се сгъсти и беше облякла една решетка. Чудя се дали да не я поизрежа сега. Дайте ми съвет, моля. Жално ми е да гледам тези сухи листа.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Пасифлора

Мнение от kali »

сюзан каза:
Може би е още рано за пасифлорите, но аз да попитам нещо. Имам пасифлора церулеа от 3 години. На двора е. Цъфтя малко второто лято и с доста цвят през миналото лято. Сега е само сухи листа и се притеснявам да не е измръзнала. Тази зима не беше толкова студена в Стара Загора, но по-предишните сякаш листата се запазваха. Не знам дали ще се оправи, но се надявам ако е измръзнала поне да пусне издънки от корена. Кажете рано ли е или е заминала.
И аз питам същото, моята също е 3-та година, но не помня миналата кога тръгна. :?: Сега само клонки, които обаче не са изсъхнали. Отрязах ги на 30 см от земята и чакам.
Надявам се да тръгне.такава хубава сянка ми прави и ще съжалявам, ако е измръзнала. :snif:
Навярно вече е късно да сея семена, за да си я възстановя.А бях заложила резници, но ми загинаха.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7294
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 744 пъти
Получил благодарност: 1358 пъти

Re: Пасифлора

Мнение от ljuboznatelna »

Моите са навън, първа зима им е. Закътаната се е запазила повече, но другата е с едно жилаво стебло до 1,50. Мислех, че при тази топла зима ще се съхрани повече :snif: Кога да чакам да се разлиства?
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Пасифлора

Мнение от сюзан »

И аз това питам, но никой не отговаря. Не знам дали да я окастря. Така си стои с изсъхналите листа и ми е жал да я гледам.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Пасифлора

Мнение от Виола »

Моята още не е разлистена. Сюзан, окастри я. Моята още в късна есен като я попари сланата я режа на метър от земята.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Пасифлора

Мнение от сюзан »

Благодаря, Виола. Орязох я и ще чакам.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Пасифлора

Мнение от Бобсъна »

Изображение
Изображение
Milena Georgieva
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Апр 23, '15, 11:38
Местоположение: гр. Шумен

Re: Пасифлора

Мнение от Milena Georgieva »

Здравейте!
Преди няколко дни си купих пасифлора сорт " Констанс Елиът" и я засадих в близост до южната страна на ограда. Четейки, обаче мненията тук разбрах, че този сорт не е толкова студоустойчив и затова реших да си купя и обикновена церулея. Потърсих на много места, но намерих само семена, не и вкоренени резници... а и колкото повече търся, толкова повече ме завладява страстта непременно да си засадя обикновена церулея. Може ли някой да ми помогне?
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Пасифлора

Мнение от kali »

Тази година май на всички церулеите все още не са избили и даже вече се съмнявам, че ще тръгнат. Май ще се купуват семена.
А " Констанс Елиът" със сигурност ще измръзне, моята измръзна. Най-добре я засади в саксия и я зарий в земята, за да може през есента да си я прибереш.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Пасифлора

Мнение от Бобсъна »

Milena Georgieva написа:Здравейте!
Преди няколко дни си купих пасифлора сорт " Констанс Елиът" и я засадих в близост до южната страна на ограда. Четейки, обаче мненията тук разбрах, че този сорт не е толкова студоустойчив и затова реших да си купя и обикновена церулея. Потърсих на много места, но намерих само семена, не и вкоренени резници... а и колкото повече търся, толкова повече ме завладява страстта непременно да си засадя обикновена церулея. Може ли някой да ми помогне?

http://www.passiflora.it/temperatureminime.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Ще вадя коренови издънки на моята в началото на май...свиркайте!!! :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”