Амарантус триколор

Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Амарантус триколор

Мнение от Tanet »

Много е ефектен и приковава погледа. Рзвъжда се лесно от разсад. Обича слънце и вода и става висок при редовно поливане. Разбира се ще е по-хубав в група , а не както майка ми си го е наслагала където има празно, ама тя си го харесва и аз не и преча :dovolen: .

Изображение

Изображение
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 239 пъти

Re: Амарантус триколор

Мнение от darina1960 »

Танче това е "индийски огън". Тази година и аз го имах в градината. Точно като твоята майка го посях където имам място. Иначе е много ефектен. За първи път го видях миналата година пред магазин "Рай". Слязох от колелото си, за да му се порадвам.
Изображение
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1696
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 287 пъти
Получил благодарност: 239 пъти

Re: Амарантус триколор

Мнение от darina1960 »

Има нисък и висок вариант
Изображение

Изображение

Изображение

малката кюпра се слага на всяка снимка. Като вдигна апарата и тя застава отпред.

Изображение

Моя колега го гледа от години в с.Стоките. Казва, че когато е на слънце - цветовете са много ярки. И когато е на сянка - е по-белезникаво.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Амарантус триколор

Мнение от Албена »

За първи път виждам Амарантус триколор. :potekoha: Много е ефектно и слънчево.
darina1960,добре ,че е застанала малката хубавица до растението.Така можем да преценим колко е високо. ;)
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Амарантус триколор

Мнение от kali »

Имах намерение да си купя семенца за амарантус, но за този, на който му казват "лисича опашка" /много ми прилича на акалифата/ и понеже не мога да си намеря семенца за нея, реших да я заменя с амарантуса. Сега случайно видях този "триколор" и още повече ми хареса. Дали има да се продават семенца за него? Наистина е многоооо красив.
vili60
Кафе с мляко
Мнения: 283
Регистриран на: Май 28, '10, 00:59

Re: Амарантус триколор

Мнение от vili60 »

Продават се семенца от този амарантус в Сортови семена на женския пазар.И аз съм си го харесала и мисля да си го купя.Виждала съм го на живо.Страхотен е.
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Амарантус триколор

Мнение от abelia »

Амарантусът е добър акцент в градината. Отглеждах го три години и от опит мога да кажа, че обича да е на слънце и иска много вода. Засаден на място в градината навреме т.е. м.май достига до 150см. и се разклонява. Едната година го засадих в градината м. юли успя да достигне около 30 см. и не се разклони. Най-добре се открояват пред зелен фон или група от няколко корена пак сред зеленина. Добре е да се садят по един корен.Там където бях засадила от лакомия по два корена си пречеха и вървяха едностеблени до около 40см. Самозасява се. Kъдето са паднали узрели семена и при копането есента не са паднали много дълбоко напролет никнат сами.
Изображение
Amaranthus Tricolor
Изображение
Amaranthus Tricolor
Изображение
Amaranthus Tricolor
Изображение
Amaranthus Early Splendour
Изображение
Amaranthus Early Splendour
Изображение
Amaranthus Early Splendour
Изображение
Amaranthus Aurora
Този амарантус се чувства добре на сутрешно слънце или на шарена сянка, на силно слънце се опърля и погрознява.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Амарантус триколор

Мнение от kali »

Направо не знам какво да кажа!! Абелиа, моля те кажи от къде да намеря тези красоти?. Проверих, има семена само за амарантус триколор, а за тези, които показваш, от къде семена?
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Амарантус триколор

Мнение от kali »

Търсих в четири сайта за амарантус, но "Amaranthus Early Splendour" и "Amaranthus Aurora" нямаше. От къде ли са тези?
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: Амарантус триколор

Мнение от abelia »

Кали, купувала съм семена преди три години от ebay . Ето ти линк:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”