Тан- сентполии

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

А32
Изображение

А33
Изображение

А34
Изображение
Insta: ex_hort
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

С изумление установих, че онова "фентъзи" дето трябваше да се оправи при студено време не се. Явно е някаква странна мутация или знам ли и аз какво, но пък ми направи няколко много интересни резултата като А40, А41 и А44

А40 - тези малки зелчици се развиват бавно, но за сметка на това явно са доста трайни
Изображение

А41 - зелено "фентъзи", това вече може би е иновация, нямам търпение да направи още цветчета
Изображение

А43 - не ми е сред любимците, но има откровено странен цвят, който е върху светлозелени назъбени листа... шантава комбинация
Изображение

А44 - това не мога да го разбера химера ли иска да е. :hmmm:
Изображение

С вълната от 34 до 40 си направих много брутален експеримент, оставих ги с месеци без вода, само едно умря, всички други са живи, а от тях едно даже е и със свеж що-годе цвят. :shock:
А42, А45-А47 прецъфтяха преди да успея да ги снимам, но не бяха нещо главозамайващо и не особено трайно както изглежда.
Insta: ex_hort
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Тан- сентполии

Мнение от rumivarna »

Ботан, 29 и 30 са големи бонбони! А мутацийката на 41 ми се вижда твърде обещаваща :daaa:
СтраааАшен си! :syes:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

botan написа:А5
И тук има вариабилен зелен кант, който едвам се забелязва
Изображение
Този цвят седя свеж цели 8 месеца на растението, което мина през пика на летните горещини, оцеля зимното ми засушаване и факта, че беше отглеждано в неотоплявана стая! Tази снимка е направена на 02.07.2013

Тази е от 14.09.2013
Изображение

Новоотворилия се цвят от последната снимка е все още свеж, а междувременно изкара и още един цветонос, който цъфна и аз опраших успешно. 8-)
Insta: ex_hort
Аватар
Pavlinka
Дълго кафе
Мнения: 125
Регистриран на: Май 21, '13, 13:41

Re: Тан- сентполии

Мнение от Pavlinka »

Лелеееее 8 месеца цвят :shock:
Дано и другите пъпки са толкова издръжливи :daaa:
Стискам палци :)
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от simplyred »

Наско, на мен зелчиците (А40) са ми много забавни. :ieeemyzh:
А защо си ги оставил толкова време без вода, какво целиш с този експеримент? :hmmm:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

Този експеримент целеше просто да имам време да ям и да се окъпя, но като загърбим битовизмите :mrgreen: безводието и нередовния воден режим са вид стрес, който служи в селекцията. Случилото се, мисля, доста добре описва морон-толерантността на моите растения. :lol: :lol: :lol:
Пък и студ и влага е кофти комбинация. ;)
Insta: ex_hort
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

А36
Изображение

А46
Изображение
Горните за мен лично не са особено впечатляващи и ще ги подложа на теста за сухоиздръжливост.

A45
Изображение
Голям цвят, добро фентъзи, вярно че малко скучновата комбинация... чудя му се. :hmmm:
Insta: ex_hort
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Тан- сентполии

Мнение от botan »

botan написа:А43 - не ми е сред любимците, но има откровено странен цвят, който е върху светлозелени назъбени листа... шантава комбинация
Изображение
Изображение

Изображение
Едър цвят, розетката вече е по-скоро средно зелена, нищо особено, надявам се да избледнее до това в цитата, тогава бих я запазил.
botan написа:А44 - това не мога да го разбера химера ли иска да е. :hmmm:
Изображение
Не щя... нейна си работа, ще тестваме сухоиздръжливостта й.
Изображение
Insta: ex_hort
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Тан- сентполии

Мнение от Гео, граф »

Ако ти е скучновата, мятай я към мен 8-) :daaa: !
botan написа: A45
Изображение
Голям цвят, добро фентъзи, вярно че малко скучновата комбинация... чудя му се. :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”