Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Deisy »

Leila за 4г би трябвало да порасте доста според моя много скромен опит .Моя е саден пролетта беше 1 педя сега е 3 пъти по-голям от твоя .Усукан е на пирамида от 3 метални кола (просто не очаквах такъв прираст за сезон ) . И пак според моя скромен опит арката която си му сложила няма да го издържи .Точно днес 2 часа разплитах роза от същата арка в градината на майка ми за да я сложа на нова арка. Арката още зимата се пречупи на 2 (първа зима ) .Не се подходящо нещо по-стабилно трябва според мен.
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

Deisy, когато я купувах тази и още няколко рози преди 4 години, нищо не знаех за розите. Бях чувала няколко имена, а това, че пишеше катерач на опаковката ми беше достатъчно. Взимана е от магазин. Арката също е от тогава, нямах си и представа, че е слаба за такава роза. Доста по-късно разбрах, че всъщност моята роза Айсберг не се развива добре и според очакванията. Сега съм в колебание дали да не я изхвърля или да я местя до ограда :hmmm: И без това цъфти еднократно!
Daisy, а пирамидата добро решение ли е за Айсберг? Ако трябва да го сложа на пирамида пък.... :hmmm:
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1309 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от мечтица »

Toва е моя Айсберг,купен за Айсберг-флорибунда,една от първите ми рози.
Чаках го две години да видя що за роза,която за това време вече порасна до големи размери.
Докато разбера че това е огромна влечаща роза,вече не ми се търсеше друго място за пресаждане.
Имповизарано направих някои подпори,които всяка година се налагаше да укрепвам.
Лейла,розата е много мощна,при мене не съвсем като влечаща,а огромен над 3 метра храст,
на който клоновете се спускат фонтановидно надолу.
Доста оголва краката,аз съм засадила до него една хортензия,но изглежда неудачно,предполагам че розата дърпа водата и хортензията не ще да се развива.Ще мисля какво да подсадя заместо хортензия.
Това е Айсберга от днес,петгодишен.


Изображение
А това през май,цъфтежа е прекрасни хиляди бели цветенца,за съжаление втория цъфтеж много слаб.
Изображение
Не можах да намеря снимка да покажа розата по отдалече,тука се вижда горе,пъвото бяло кълбо..
Това е розата отзад,
Изображение
а на тази снимка отпред.
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от utro77 »

Мечтица, много красив Айсберг.
Така му се каня и аз.
Миналата есен купих пакет с надпис "Айсберг" от Мосю Бриколаж. Викам си - не може да бъде. Е, наистина - цъфна някаква дребна оранжева розичка...
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

Мечтица, уникална градина! :woooow: И Айсберга така нацъфтял изглежда страхотно!!! :slove: При мен, както се вижда, нещата са съвсем различни и затова не зная какво са го правя....
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Deisy »

Leila аз не съм от розарите . Запалих се по тях от тази година също като теб даже не знаех ,че имат имена :D . Айсберг не е и за кула .Аз лично бих махнала твоя айсберг определено нещо не е добре много бавно се развива и бих си насадила нов :D . Мечтице моя не го знам катерач ли е или флорибунда :D оставям го така има място което и да е .Твоя е прекрасен. :omgoo:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”