Каменно цвете (1)

Заключено
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Глоксиния

Мнение от greeneyed »

Водолейче, това едно от най-лесните цветя, не се обезкуражавай. Намаляваш поливките в късна есен , когато почне да заспива . Моите стоят със саксийките над портмантото в коридора, не поливам. Когато дойде пролетта , те се събуждат, изкарват листенца, тогава по-малко увеличавам поливките и така. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Глоксиния

Мнение от Arida »

:dovolen: Според мене луковичните цветя не са толкова лесни за гледане. :nod: Така че е нормално трудно да им свикне човек! ;)
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Глоксиния

Мнение от poly77 »

:dovolen: Според моя опит с луковичните, единствения проблем при тях е преполиването, иначе наистина са лесни за гледане :dovolen: .
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Глоксиния

Мнение от Moria »

Я ми припомнете новозакупени грудки за колко време се събуждат. Моите цял месец дремят вече, а са на сравнително топло място. Изчерпа ми се търпението вече. :mrgreen:
Изображение
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Глоксиния

Мнение от poly77 »

При мен от трите, които купих през януари-две имат много големи листа и съвсем малки цветни пъпки, а третата вчера видях че има 1-2 мм-ви листенца :shock: . Значи им трябва различно време, за събуждане. Не ги отписвай още, аз бих ги разровила, за да видя дали всичко е наред :stiskam:.
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Глоксиния

Мнение от Moria »

Поли, ами те моите изобщо не са заровени. Оставих ги почти на повърхността. Може би от страх да не изгният, поливам недостатъчно?
А може би просто им се :zzz: още. :D
Изображение
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Глоксиния

Мнение от poly77 »

В такъв случай ще трябва да имаш повече търпение докато се наспинкат ;) . Явно твоите са по-големи поспаланковци от моите ;) .
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Глоксиния

Мнение от vodo-leika »

Сега ще задам супер тъп въпрос, не ми се смейте! :oops:
:oops: Засадих преди няколко дни двете луковички, но нямах никаква идея в каква посока да сложа луковицата. Видях, че от единият край се подават нещо като листенца, но от няколко милиметъра, бяло-розови. Та сложих ги с тях нагоре, така че да се подават навън. След това изведнъж се замислих дали това не са каренчета? Не мога да снимам в момента, че апаратът ми не е при мен. :oops:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Глоксиния

Мнение от Moria »

Въпроса ти не е тъп ама никак. Дори аз дето съм садила глоксинии преди време се чудех накъде да ги сложа.
предполагам, че в твоя случай се касае за листа. Но понякога когато няма нищо наистина е трудно да се определи.
Ще ти дам един добър съвет, който е от Майк - когато незнаеш ( не само за глоксинии, а за вскяакви луковици и грудки) слагаш я настрани. Тя сама ще си покаже.
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Глоксиния

Мнение от vodo-leika »

Благодаря, Мори, :tzeluvka: това за саденето настрани е добра идея! :daaa:
Заключено

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”