Каменно цвете (1)

Заключено
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Глоксиния

Мнение от maili »

Бяла е и ще я изнеса на хладно и няма да поливам, докато не видя,че почва да се събужда :stiskam:
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Глоксиния

Мнение от poly77 »

:daaa:
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Глоксиния

Мнение от Moria »

Поли, а защо на хладно? Няма ли да се събудят по-бързо на по-топличко? :hmmm:
Изображение
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Глоксиния

Мнение от poly77 »

Забелязала съм по моите глоксиннии, че когато са на температура 18-20 градуса, луковиците остават по-свежи и по-бързо пускат листенца. Ако обаче температурата е по-висока почвата изсъхва по-бързо, поливам по-често и ми загниват по-бързо. Миналата година температурата в кухнята беше 25 градуса и ми изгниха три луковици. Тази година температурата е 18 градуса(не пускам парното) и нямам поражения :stiskam: .
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Глоксиния

Мнение от vodo-leika »

Днес си купих две луковички на глоксиния. За пръв път ще пробвам от луковица да я отгледам. Ако правилно съм разбрала, сега я засаждам, поливам умерено и оставям на топло. Някъде четох, че саксията не трябва да е дълбока, а широка, защото правели корени настрани, а не надолу, вярно ли е?
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Глоксиния

Мнение от Виола »

Засаждат се в малки саксийки -2 пръста да има около грудката, и като покажат листенца, поливаш само в подложката -НЕ отгоре
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Глоксиния

Мнение от Moria »

:daaa: Глоксиниите има плитка коренова система. Но аз нямам подходящи саксии, садя ги в тия стандартните квадратни. В каквито имаш може.
Поливам само отдолу.
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Глоксиния

Мнение от Blue sky »

нещо може би шокиращо от мен, но проверено със стотици екземпляри, отгледани от семена - правят огромна коренова система, и в по-голяма саксия са по-едри, и по-хубави :nod: и друго в оранжерията, без значение от температурата, но на сянка ги поливах директно с пистолета на маркуча, със студена вода :hihihi: абсолютно нищо им нямаше :nod:
Не знам, от грудка, защо да е плитка кореновата система :hmmm: и какво точно значи плитка, съвсем си е стандартна според мен, саксийна така да го кажем.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Глоксиния

Мнение от vodo-leika »

Благодаря ви! :daaa:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Глоксиния

Мнение от Moria »

Blue sky написа:..Не знам, от грудка, защо да е плитка кореновата система :hmmm: и какво точно значи плитка, съвсем си е стандартна според мен, саксийна така да го кажем.
абе саксиийна е тя, ама корените на грудката никога няма да ги видиш да се показват отдолу през дупките на саксията, стоят си на повърхността, непосредствено под грудката.
Изображение
Заключено

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”