За начинаещите розари -с грижа и обич !

Публикувай отговор
Аватар
velmar
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Мар 7, '20, 17:18

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от velmar »

Здравейте! Нова съм във форума.Начинаеща градинарка с малко опит, , но голямо желание.Имам намерение да облагородя дворно място към жилищна сграда.Вчера купих спонтанно две рози от Практикер-някакъв чаен хибрид..Засадих ги.С какво е подходящо да торя?Мястото е двор на жилищен блок,което тепърва ще се превръща в градинка, надявам се...тоя восък с който са поляти трябва ли да се махне?Листенца са покарали и пробили през негоИзображение

На лицевата страна на сградата имаме частичен успех с две рози, които не мога да разбера какъв сорт са точно.МОля за помощ и съвети за отглеждането им.
Тази жълтата става огромен храст и няма място да се развива.Много е ароматна и красива, но определено страда там.Имам ли полезен ход, за да й помогна по някакъв начин?СЪседката, която я е засадила там я е орязала просто да не пречи на гаража ,но не мисля че е правилно.


Изображение

Изображение

Изображение

Другата дали може да преодолее първия етаж и да пробваме към втория?

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако ги разпознават и помогнете и с имента на сортовете ще бъда много благодарна
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: За начинаещите розари -с грижа и обич !

Мнение от Deisy »

Задавам си и тук въпроса ще съм благодарна за всяко мнение и съвет . Някой ако помогне с падходяща роза за склона ще съм благодарна . Мислех си за fairy dance някой има ли я ?Колко нараства ? Ето това е склона искам да го покрия като розите мисля да насадя в горната част или в долната където е равно или и в двете :D Чакам мнение на някой по-опитен.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”