Tиландзии / Tillandsias

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от Satori »

Воала. Моите тиландсии, първите ми.

Изображение
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от verji »

Подариха ми малка тиландзия и е първата от вида.Добре ,че се разрових и да прочета как се гледа.. :ufff: щях да я уморя.. :eeeh: днес валя и събрах малко дъждовна вода.Посадих я в почва за орхидеи смесена с кори. :hmmm:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от lila »

Verji, има тиландзии които са земни и се садят в кори, а има и въздушни. Те не се садят. Какво ти подариха - как изглежда? Моля да пуснеш снимка - как изглежда?
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от DarinaN »

някой да е сял семена от тиландзии ? имате ли представа как изглеждат преди да стане ясно дали ... са поникнали ? тези на снимките домашно отгледани ли са или купени ?
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от lila »

Дарина, успеха при размножаване на тиландзии от семена е съизмерим с този на размножаване на орхидеи от семена. Не съм чула някой тук да се е сдобил, впоследствие размножил и отгледал тиландзия от семе :tzvetentze:
Никога не е късно :nod:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от DarinaN »

да, никога не е късно . аз определено трудно се справям с "резници" и други израстъци , затова опитвам със семена
какво пък толкова се стегнахте от един въпрос ?
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от lila »

:hmmm: амо може с резник да пробваш, знам ли и аз :hmmm: във всеки случай ако желаеш да задаваш риторични въпроси, няма проблем - само казвай да не ти отговарям :hihihi:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от DarinaN »

въпроса си е нормален, и доколкото ми е известно тиландзиите не се размножават с " резници" .
така че няма нужда от ирония , Лила
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от lila »

Добре, Дарина. Сега сериозно - семена не продват. Поне аз не съм виждала да продават. Микроскопични са. С размера на спори. Отглеждането от семена коства години при стерилна среда първоначално. Размножават се най-често чрез издънки (дъщерни (детки)) растения.
:tzvetentze:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Tиландзии / Tillandsias

Мнение от DarinaN »

съвсем сериозно, не попитах случайно. това, което купих за "семена" прилича на перишини, които хващах с пинсета . и понеже въпросните перушини вече не се виждат, а се виждат някакви зелени ... елипсовидни нещица - от седмица стоят така , попитах дали някой се е занимавал с такова нещо.
а дали ще се получи е съвсем друга тема
все пак това е единия начин за размножаване , доколкото съм се постарала да чета
за вегетативния е ясно
някой спомена " малка тиландзия" и реших да питам дали не е от семе. това е
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”