Lantana camara

Alex De Angelis
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юни 3, '13, 19:39

Lantana camara

Мнение от Alex De Angelis »

Здравейте, преди няколко седмици бях в Гърция близо до Атина и в една градина в двора на една фирма забелязах един много красив храст с червени и оранжеви цветове, гъмжащ от пчели, попитах хората дали мога да си откъсна и те ми разрешиха. Поставих клончетата във вода и като се прибрах опитах да ги засадя, след като ги третирах с вкоренител, но нищо не стана.
Преди една седмица заминах за Германия и пред един магазин видях с изумление същото цвете, веднага си купих няколко и тогава разбрах, че се казва Lantana Camara, след кратък поглед в нета се оказа, че произлиза от Южна Америка и не е студоустойчиво.
Някои може ли да сподели наблюдения относно това растение, търсих инфо във форума но не намерих нищо.
Изображение
Изображение
Изображение
Alex De Angelis
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юни 3, '13, 19:39

Re: Lantana camara

Мнение от Alex De Angelis »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Lantana camara

Мнение от DarinaN »

като за начало е отровно , така че внимавай
второ , нопиши в гугъл на бг " лантана" - има инфо колкото искаш
на английски също има
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2244 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Lantana camara

Мнение от pepelqshka71 »

Ето- от две резничета, едното се хвана. Идеята е да стане като щамбичка-на топка отгоре. Ама това някога...и ако устиска зимата :angelche:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Lantana camara

Мнение от katia »

Да покажа моята...При нас в един цветарски магазин имаше почти цяло лято. След като си купих тази, после изкараха и бели и оранжеви...май трябваше да си взема и от тях ИзображениеБеше много мъничка като я взех, разте бързо.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Lantana camara

Мнение от katia »

Извинявам се за грешката!
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Lantana camara

Мнение от Бобсъна »

Няма спирка туй добиче,расте цъфти и не спира!!Ео я оранжавелката ми:

Изображение

Малко е оплетена с пасифлори и хибискуси на снимката ,ама в тъмното не ми се ровеше за по фотогенична позиция. :dovolen:

Взех е преди 2 месеца 10 см-ва,а сега е 30 см!!!Имам и лилава ама е още хептен малка и не е цъфтяла!! :stiskam:
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Lantana camara

Мнение от МГХ »

Изображение
Изображение
От почивката в Турция.Там бяха огромни,нацъфтели и на собствена територия.Всякакви видове.И бугенвилеите като дървета.
Изображение
незабравка

Re: Lantana camara

Мнение от незабравка »

Да кажа само,че лантаната е една от любимките на белокрилката. :dovolen:
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Lantana camara

Мнение от darusha5k »

Да така е-всяко лято и се ядосвам и рано- рано я приспивам :snif: по тази причина постоянно фризирам и кандилките :evil:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”