Азалия, Зеленика, Рододендрон (Rhododendron)

Публикувай отговор
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Азалия

Мнение от cvetnica »

Долните листа падат без да са пожълтели или сухи. Купена е м.февруари, беше нацъфтяла и си запази цвета до началото на май.След като прецъфтя я пресадих, без да и разравям корените-просто преместих в по-голяма саксия.В момента е на западен прозорец, на сянка, няма течение, отвън е, редовно я оросявам, поливането не е много често но почвата не е изсъхвала.Започнаха да и падат листата след като и изрязах връхчетата.В момента не мога да я снимам, но при първа възможност ще ти я покажа.
    Днес ми дойде на ум да не и е горещо навън, но пък вътре климатика работи - не ли по лошо? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
      Изображение
        Ето такава беше в началото на юни.
        Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
        Маргарет Мийд
        Аватар
        cvetnica
        Кафеджия/Кафеджийка
        Мнения: 1555
        Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

        Re: Азалия

        Мнение от cvetnica »

        Това е азалията ми сега.
          Изображение
          Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
          Маргарет Мийд
          Аватар
          serena
          Кафеджия/Кафеджийка
          Мнения: 1401
          Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
          Местоположение: Варна

          Re: Азалия

          Мнение от serena »

          Според мен не е имало нужда да й режеш връхчетата. Сигурно си искала да се разклони. Понякога изпадат в стрес от пресаждането, но добре, че не си разбутвала корените. Моите азалии са на същите условия - западен прозорец навътре, без слънце, оросявам ги често с филтрирана вода и правят страхотен прираст, а едната даже и ще цъфти за мое голямо учудване. Вързала е страхотни пъпки, ще я покажа, като цъфне. Всичките ми са от миналата година. Торила съм ги с водата с тор, в която кисна орхидеите. Всъщност в каква почва я пресади - да не е обикновена, азалиите обичат кисели почви, продават специална почва за азалии и рододендрони по магазините.
          Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
          краси кубарелова
          Баш кафе майстор
          Мнения: 2667
          Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
          Местоположение: Варна
          Обратна връзка:

          Re: Азалия

          Мнение от краси кубарелова »

          Серена, браво на теб! Миналогодишна азалия е висш пилотаж! :tzvetentze:
          Светът е пълен с непознати хора...
          Аватар
          cvetnica
          Кафеджия/Кафеджийка
          Мнения: 1555
          Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

          Re: Азалия

          Мнение от cvetnica »

          Серена,много ти благодаря,че ми отговаряш.Да ти се "оплача".Азалията ми остана само на клонки,до половината кафяви (вдървенени),листа въобще няма.Там от където я купих ми казаха, че така трябвало да стане( което никак,ама никак не вярвам) и да я орежа ниско, тя щяла да си избие листенца :hmmm: .Много ми е чудно, но така и така няма листа, орязах я и ще чакам :hmmm:
            Дойде ми наум че всичко почна след като я торих.Използвах течен тор Биопон универсален.Колкото до почвата - аз я пресадих в началото на май и после нямах проблем до средата на юни. :ufff:
            Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
            Маргарет Мийд
            Аватар
            serena
            Кафеджия/Кафеджийка
            Мнения: 1401
            Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
            Местоположение: Варна

            Re: Азалия

            Мнение от serena »

            Глупости, трябвало да й опадат листата, нищо подобно :evil: Съжалявам, че твоята е останала без листа, в това положение няма какво друго да се направи, освен както си й подрязала малко клоните. Да, избиват нови листенца, но имай търпение, не става бързо. Поддържай я, но не я тори засега, явно торът нещо е бил проблем. Едната от моите едвам я отървах миналото лято, когато в жегата един ден не полях и две направо си заминаха, а на нея листата й опадаха и остана само клонки. Постепенно покара, зимата не е расла, и сега нараства, но не много.
            Краси, вярно азалиите са висш пилотаж, но тази направо ме изненада. Ето я моята кипра, която се кани да цъфти, сетих се какъв беше цвета й. Тъй като я гледам, като големина ще бъде близък до този, с която я купих, защото тази пролет една минаголодишна розова ми цъфна доста разочароващо, ама нейсе.
            Изображение
            Изображение
            Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
            Аватар
            cvetnica
            Кафеджия/Кафеджийка
            Мнения: 1555
            Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

            Re: Азалия

            Мнение от cvetnica »

            Серена, какво ще стане ако я прибера сега в къщи и я сложа в някой ъгъл по далеч от прозореца? :hmmm:
            Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
            Маргарет Мийд
            Аватар
            serena
            Кафеджия/Кафеджийка
            Мнения: 1401
            Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
            Местоположение: Варна

            Re: Азалия

            Мнение от serena »

            Не бих ти препоръчала - азалиите обичат светло място без много слънце, по възможност по-прохладно, но при всички случаи на открито, докато позволяват температурите. Дори и сега както е малко по-топло за тях. При мен на терасата следобед става по-топличко за 3-4 часа, но те са навътре, не ги пече, а и от сутринта съм ги заредила с вода и определено много им харесва. Според мен по-добре я остави навън, поливай я редовно и виж дали ще избият листенца. Късмет :stiskam:
            Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
            Аватар
            serena
            Кафеджия/Кафеджийка
            Мнения: 1401
            Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
            Местоположение: Варна

            Re: Азалия

            Мнение от serena »

            Ето я и цъфнала азалията, за която писах по-горе - цветовете са по-големи в сравнение с тези, с които я купих, направо ми събра погледа :shock:
            Изображение
            Изображение
            Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
            Аватар
            cvetnica
            Кафеджия/Кафеджийка
            Мнения: 1555
            Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

            Re: Азалия

            Мнение от cvetnica »

            Ехаааа! Много е хубава!И много голям цвят!Пу-пу-пу! Майсторка си, Серена, браво! :daaa: :daaa: :daaa: И листата й са по-големи - да не е градинска?
              Моята е навън, на място до което слънце не стига, поливам я редовно, но не всеки ден защото ме е страх да не я преполея ( все пак няма листа) и чакам да се разлисти. :stiskam:
              Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
              Маргарет Мийд
              Публикувай отговор

              Обратно към “Стайни цветя и растения”