Сицилия

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

dal

Сицилия

Мнение от dal »

Ще драсна няколко реда за вас след пътуването , пък и някоя снимка от пътешествието за сутрешното кафе :nod:
Да започна с това , че пътуването беше планирано отдавна , в друг формат , а после вече нямаше как да променям нищо и се наложи да замина , независимо че всички разумни аргументи сочеха обратното.
Понеже много са ми я хвалили , и понеже съм била в почти всички части на континентална Италия , заминах без особен ентусиазъм ден преди великден и рождения ми ден.
Така или иначе не беше евтина дестинацията и реших че просто ще се възползвам от морето по никое време .
Излитането е от Терминал едно , с чартъри, кацането е едно пируетно постижение поради заходите над морето и близостта на пистите до залива , но иначе топлото море си носи своя изумруден цвят и своята екзотика.
палермо от въздуха Изображение
Изображение
Изображение

Купонът и изненадите започнаха непосредствено след кацането.
Трябва да кажа за незапознатите , че това е най големия остров в Средиземно море и е така локиран , че африка тунис ви е на 130 км , малта е на един хвърлей място , а континентална Италия е просто отсреща . Още като им видиш местното знаме трябва да ти е ясно , че това е странен регион със странни 5 милиона население , за които ще пиша по надолу :D
Изображение

Претенцията на туроператора за Лукс се оказа напълно неадекватна , но така или иначе седмицата като ще я караш там - правиш каквото можеш според обстоятелствата. Местото където бяхме е наистина тропически рай и с огромен потенциал , обаче обитавано от сицилиански персонал , абсолютно ватърничав неорганизиран мързелив и толкова непукисти , че просто се чудиш това реалност ли е.
Там животът тече бавно , островът е обграден от три топли морета пълни с риба , на него кацат туристи от цял свят , пече зверски духа вятър обаче , винаги има облачета , които с вятъра държат температурите доста ниски за тази ширина . Вали тропически дъжд , после спира като отрязано с нож.
Етна си е 3300 метра напълно активен , черен нагоре от лифта и димящ , от поне половината кратери , въпреки че горе са няколкото най големи. Градовете край моретата са красиви и пасторални .Селата са пълни с ферми във вътрешността и доста от мизерните и вредните производства на Италия са изнесени по островите заради местните начини да се оправиш с властите.
Всякак
Вадят се иначе две реколки , начало на май дори бубонките са узрели , всички плодове са почти целогодишни. Маслини портокали местни сортове лимони палми всичко си е по подразбиране и напълно естествено вирее. Виното им е прекрасно , защото климатът и условията го предпоставят , а и лозата е мързелива работа - садиш , и ей така си увиваш трите крака около гъза както е показано на знамето по горе и тя си ражда със и без теб. :mrgreen:
Хората , хората - който не е ходил там да не обижда италианците :D Тука са смесица от гърци араби туареги испанци малтийци тунизийци , алжирци , малко франсета италианци и всякаква придошла паплач , която през вековете / населен е от преди гръцките градове държави като Сиракуза - та омешването е пълно и интензивно .Т.е. имайки всичко там под ръка и без мъка , нямайки студ зимите изобщо , хората там са измислили и обожествили мафията от скука и чрез видовото си разнообразие . Това ви го гарантирам ! :angelche:

/следва /
dal

Re: Сицилия

Мнение от dal »

Пътуване
Изображениещо е шосе , то гони и обикаля около морето
Изображениеснимките не са добри , но са през прозореца правени
е това са типичните им гледки Изображение
това са крайпътни постройки разни Изображение
пълно е с градчета по 2000-5000-20000 до 40000 души население

За хотела : мисля че снимките ще дадат най добър ориентир .
Спестявам ви при подбора образа на моята особа , да не се влюби някой още , щото съм много красива :mrgreen:
Изображение
стрелициите там са като бурени Изображениеи са огромни
Изображение
Изображение
тинясалото езеро с комарите точно пред входа
Изображениеевкалиптите над него променят цвета на водата
пътеки към морето Изображение- до тях изоставените амфитеатър , детски кътове , поне три изоставени бара , накамарени шезлонзи и чадъри от миналия сезон
Изображение

градината на хотела Изображение- това което зависи от Господ е ок , другото не е , но на никой не му дреме
Изображение
Изображение
Изображениетова червеното дето го виждате са кралски мушката , те си живеят на огромни туфи навън целогодишно . Сакъзите също
рози Изображениехубави и цъфнали и по много !
Изображениеаспирини и маргарет мерили в дъното :D
Изображение
Изображение
Изображениевелосипедите са вързани и заковани за асфалта :D
Изображение

архитектурата е малко странна , като в Крит - по покривите можеш да садиш всичко и то си става под и балкон на горния етаж
Изображение
затова си постоянно в някакви хралупи и долапи Изображение
Изображениестаите
е под тези навеси си правиш една сицилианска сватба одма
Изображение-е , не с всички салтанати де , трябват и и затворени помещения :mrgreen:
Изображение
Изображениекато се събудиш и видиш листата и е малко странно :lol:
следва
dal

Re: Сицилия

Мнение от dal »

Морето .
Сигурно това е притегателното място , което е населило като начин и място цялата тази гмеж от култури и хора там .
Къпахме се , топло е , много по топло от басейните , само трябва да нацелиш между два дъжда и бури да има по малки вълни , иначе е прекрасно , топло , солено и въргаля само мрамори -всички камъни са гранит или разноцветен мрамор.
Не че съм спец по минералология и петрография , ама тъй ми се струваше на мен :D
Изображениекато няма какво да правя .... :D
Изображение
Зимните бури обаче покриват плажовете с камъни и всеки сезон ги изриват от пясъка
Малко снимки
заливите са навсякъде , все едно си в средата на езеро
Изображение
Изображение
непочистения плаж на хотела Изображение
кактусите са нещо , с което сицилианците си правят огради на градините - повярвайте ми , никой не би минал през тези огради , освен в кевларен гащеризон -огромни са , има и опунции , има всякакви чешити
Изображение
Изображениеизкараха чадърите след като на третия ден дойдоха немците - трябва да ви кажа че пред тях даже сицилианците малко по бързо и организирано шаваха с уши. Но малко :D
Изображениетази французойка правеше лицеви опори по цял ден в камънаците , тук съм я заснела първите дни без да знам какво нещо е постоянството :D
Изображение
след бурите морето е такова Изображение
Изображение

утре още , за културата , за хората , за адетите им , за историческите камънаци и т.н.
:zzz:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Сицилия

Мнение от lenuza73 »

Дал така хубаво си разказала за разходката си в Сицилия ,че като те четох имах чувство ,че съм била там :ieeee: Очакваме продължението и моляте :lol: застани от другата страна на обектива и ти...с риск още някой да се влюби в теб :nod: :nod: :nod: Не може разказвачът да не вземе участие в пиеста :angelche: :angelche: :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Сицилия

Мнение от Мария Николова »

Дал, ти си направо едно чичероне!!!! :o :o :o :gush: Удряш в паважа всеки професионален гид и само ушите му стърчат. :nod: :daaa: Благодаря ти за разказа. :liubov:
Ще ида сама да си събера шепа валЬчести мраморчета. Не вярвам да свършат в близките 20-30 години, значи и след 3-4 години пак ще са там. ;) :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Сицилия

Мнение от Миша »

Дал,благодаря за разходката,огромно удоволствие е да чета разказите ти :tzeluvka: Чакам с нетърпение продължението и най-вече онази част с историческите камънаци,нали знаеш каква слабост са ми :tzvetentze: И не забравяй,моля те, да пишеш по-дълги коментари ,неповторимо преживяване е да погледне човек през твоите очи :D :liubov:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
anasstasia
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Дек 23, '12, 14:59
Местоположение: Turnu Magurele Romania

Re: Сицилия

Мнение от anasstasia »

Чудните снимки! :stiskam: :nod:
Насладете се на моя блог!
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Сицилия

Мнение от evita »

Дал,хващаш и най-малките подробности :lol: .Тоя дето е затънал в дрямка от персонала ли е или някой хер?
Изображение
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Сицилия

Мнение от dora »

Винаги съм знаела, че дал може и приказно - увлекателно да се изказва и разказва.
Обичам стилЪТ ти дал.Превръща нещата в уникати.
Страхотен фоторепортаж.
Благодаря.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Сицилия

Мнение от Магдалена »

:daaa: Много интересно и красиво! Това е може би най-лаконично изразеното възхищение,
но предпочитам да разглеждам и да се радвам!!Благодаря,Дал и очаквам продължение!! :sflower: :sflower:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”