Основни принципи при отглеждането на растения-почви, торене

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от nadin »

Щом твърдиш че дава основна реакция сигурно си прав. Аз го казах защото съм мерила с лентичка PH на разтвор от почвата ми в която съм слагала пепел и ми е давала 6 което спада към киселата реакция. Може причината да е била не в пепелта а в нещо друго от състава на повата но мен така или иначе ме интересува крайното PH на почвата.
denitsavm

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от denitsavm »

Ами, илюзия, знам, че го бяхме обсъждали някъде, но не го намерих, /а с моя охлювен глобулски нет всичко е мнооого бавно, мегалан пак усраха трасето и нет няма :evil: /. Та много ти благодаря за линка :tzvetentze:

Значи закопаване си трябва - ще добавям по малко при пролетното прекопаване :nod: Вчера все пак разхвърлях една кофа на зеленчуковото петно, но не съм го закопала - днес ще мина с мотиката там, а то си и повалява дъждец ... каквото стане :stiskam: Длъжна съм да пробвам :dovolen:
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от emi »

За торенето на лук, чесън и такива култури какъв тор ще ми препоръчате? Колко на декар?
Предварително благодаря :tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
muhito
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Сеп 10, '11, 15:18

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от muhito »

Не знам дали тук е мястото за това видео, но от седмица гледам семинарите на този мъж в youtube. Според мен информацията е много ценна. Само се въоръжете с търпение, че са дълголики. Тезата му е че градината е самодостатъчна.

[video][/video]
[video][/video]
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от PPetrova »

Въпросът ми май е към Миша, но питам изобщо, може и другите да имат моя проблем. Тази година си купих хортигроу , пакет от 1 кг,който трудно намерих.Отворих,правих първо поливане, сигурна съм че завих малката дупка през която изсипвам количеството.На второто отваряне, установих че торта е сивочерна като цвят.Е, аз си поливам цвете не ми е умряло или завяхнало,но се чудя.Ползвам хортигроу трета или четвърта година,все опаковки от 250г .Навлажнявала съм без да искам и пак си е синьозелена,само стои по-мокра.Ползвам универсалния вариант.Някой имал ли е този проблем?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от kim »

Мише, каква е разликата между нитратен азот и азот под формата на урея.
Питам, защото до сега четох за отглеждането на фуксии в полския сайт и там пише, че азот под формата на урея е пагубно за фуксиите, особено ранна пролет и е по-добре да се торят с нитратен азот.Поне така разбрах с преводача.
Ако ти остане някаква свободно време по-нататък, би ли хвърлила едно око тук, и да кажеш с две-три думи какъв тор е добре да се използва, защото аз почти нищо не разбрах.Имам предвид само частта с торенето.
http://www.fuchsiahybrida.pl/kategorie/ ... ansowanych" onclick="window.open(this.href);return false;
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Мая
Дълго кафе
Мнения: 104
Регистриран на: Юли 8, '13, 01:10

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от Мая »

Здравейте! Дано съм уцелила правилно темата за да попитам.Съществуват ли препарати които да предпазват растението от сухия климат? Под формата на пръскане или чрез внасяне в почвата?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от kim »

Мая написа:Здравейте! Дано съм уцелила правилно темата за да попитам.Съществуват ли препарати които да предпазват растението от сухия климат? Под формата на пръскане или чрез внасяне в почвата?
Тераует

http://sortovisemena-bg.com/units/%D0%B ... ml?u=90284" onclick="window.open(this.href);return false;
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от Krasiyana »

:dovolen:
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Торене, основни принципи при отглеждането на растения

Мнение от kim »

kim написа:Мише, каква е разликата между нитратен азот и азот под формата на урея.
Питам, защото до сега четох за отглеждането на фуксии в полския сайт и там пише, че азот под формата на урея е пагубно за фуксиите, особено ранна пролет и е по-добре да се торят с нитратен азот.Поне така разбрах с преводача.
Ако ти остане някаква свободно време по-нататък, би ли хвърлила едно око тук, и да кажеш с две-три думи какъв тор е добре да се използва, защото аз почти нищо не разбрах.Имам предвид само частта с торенето.
http://www.fuchsiahybrida.pl/kategorie/ ... ansowanych" onclick="window.open(this.href);return false;
Да си побутна въпроса.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”