Моето предизвикателство!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2009 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от трепетлика »

Пепеляш , както винаги - красота и красиви детайли ! Магнолията ти е много слънчева , при теб без защита ли оцелява ? А тези многото делви и саксии цяла зима ли са навън ? Прощавай , че за първи път решавам да пиша в темата ти и те затрупвам с въпроси . :tzvetentze:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Аз защо чак сега виждам въпроса ти Трепетличе :hmmm: , но...не ме затрупваш с въпроси. Веднага ти отговаря. Аз не завивам нищо - зарзават или китки. При мен е на оцеляване - което оцелее, значи мое е :nod: . Делви, грънци и саксий зимуват там където са. Нямам никакво място да прибирам каквото и да било, а пък и в тях са зимоустойчиви растения. Е, верно, че от тях имам фира, но как иначе ще си поръчам нови, ако нещо не се гътне.
Майстора най после направи мазилката на къщата и ММ се зае да лепи цокъла :ieeemyzh: .
Май месец ми е най натоварен. 5 блок на АЕЦ-а е в ремонт и се прибирам късно, а събота и неделя, често съм на повикване, та съм забатачила всичко. Комарите са ни като врабчета. След работа колкото и да съм уморена тичам в градината с доматите - те са ми приоритет - и пак не сколасвам. Тревата от тия дъждове расте като луда, а дъждовете са колкото да наръсят - т.е. трябва и маркуча да си вържа на дъто...
Стига съм се оплаквала. Айде малко снимки:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Гео, граф »

Ах, тази снимка е за списание :omgoo: :wooow2:

Изображение

Пепеляш, страхотна идея ми даваш с тази черна хойхера :liubov: ! Купих си такава и се чудех как да я аранжирам, мислех да я сложа при лаймовете, за да ѝ бъдат фон, но ето че и с други по-светли китки се връзва :nod:

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2882
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1354 пъти
Получил благодарност: 1323 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Клеър »

Пепеляшка си е за бой . Снима само една малка лехичка с хости , човек ще каже , че само това и е градинката , айде да кажем в доматената тема се вижда зеленчуковия сектор , но до там .
Цялата райска градина си я гледа сама , та най- после се сети , че други хора също искат да си оплакнат очите .

Пепеляш , не забравяй за зрителите толкова дълго време ! :tzeluvka:

Красота !
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Lalel4e »

И аз май за пръв път виждам градината разгърната :potekoha:
Досега само къщичката.
А си харесх ей онова навесче, лятна кухня ли е, какво е, не знам, в дъното на пътечката, аууу, там бих седяла цял ден! Да бе, друг път! Бих се дупила на всяка китка и бих поплевила, ако наистина има какво, щот аз не виждам... :mrgreen:
трепетлика
Кафевар/ка/
Мнения: 749
Регистриран на: Юли 4, '19, 19:30
Дал благодарност: 2009 пъти
Получил благодарност: 110 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от трепетлика »

pepelqshka71 написа: Май 25, '23, 22:21 Аз защо чак сега виждам въпроса ти Трепетличе :hmmm: ,
:dovolen: Е , помислих , че се натрапвам и спрях да питам . . .
Оплакваш се ти , ама я каква ти е празнично подредена градината ! :daaa:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Добре сте ми дошли, момичета. Радвам се, че се отбихте. Нямам време за нищо, но обещавам да се поправя.
Лече, ако ти се плеви, заповядай. За мой срам, розите нито ги орязах тази пролет, нито ги оплевих. Тревата е по голяма от тях. Ще трябва първо да мина с акумулаторната ръчна косачка под и около тях и после с мотика или лопата да изкопая тревата. Втора вечер се опитвам да изкултуча доматите и да ги вържа, но се извива буря с кратък дъжд и ме гони от градината. Започнах да чистя тревата от божурената лехичка. Бе, аз съм имала божури :oops: - от трева не се виждат.После как да ми се отблагодаряват с цвят.
Изображение

Срам, не срам
Изображение


Лече, това навесче е барбекюто. Със ветроупорни завеси е, но с бъдеща идея за плочки и цялото затворено с прозорци от плъзгаща дограма. Вътре си имам вградена печка с котлони, мивка и барбекю. И да - лятото готвя в него - да не си умирисвам кухнята.

Спря да вали. Отивам за втори опит при доматите
Изображение


Двете лигли
Изображение

Лейди и Чара (Чарити Грация Мерседес - 15 годишна, от 5години болна от ревматоиден артрит, изцяло неподвижна, но много борбена)
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Тутти »

Пепеляшче, знаех, че правиш радикални промени из градината, нови кътчета, чета в поръчките какви хубости подбираш, но нямах представа че е чак толкова богата твоята градина. Ама защо не си я показвала досега от всеки ъгъл? Истинска красота и само какви обгрижени растения си имаш… чудно е станало.
За доматите си майстор, това знам. Оранжерията и външната зеленчукова градина са образец.
Плевелите не се виждат, всичко ми хареса.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Тути :tzeluvka: , пораснаха ми ушите от толко хвалебствия. Това е лъжата на обектива. На живо не е баш така, но все ще дойде време да я видя някак по подредена и завършена. Все още е претрупана от лакомия и не наредена така, че да се виждат всички цветя. Трябва да разгръщам някой за да снимам отдолу някое скрило се вълшебство. Но... има време. Малко по малко ми стихва лакомията и вече успявам да се удържам в поръчките - минавам с две, три, вместо с 10-13 :nod: С доматите действам по твоя начин на отглеждане и се надявам на добра година. Благодаря, че ми беше на гости :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”