Технически проблем

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 648
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 130 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Angelina_S »

johnstalker написа: Мар 12, '24, 20:31

Да. Снимките не са със свободен достъп и за това пикчър хоста се обърква и вкарва линка в картинка и се получава този феномен. ;)
Май се справих... Сега може ли някой админ да изтрие стария ми пост с изчезналите кадри, че разкъсва темата?
Ма пък съм горда: възстанових ръждясалите си форумски умения да поствам (Thumbnail) малка каталожна снимка от Гугъл албум, която да е линк към голямата. Ужааасно е! Линка за малката снимка го вадя от 'Inspect element'. Искам второ виШо. :angelche:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2602
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 776 пъти
Получил благодарност: 762 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Lalel4e »

johnstalker написа: Мар 12, '24, 20:51 Ако ми я покажеш как изглежда не е проблем да я добавя.
Искаш да кажеш, че не само аз не я виждам? Мислех че проблемът е при мен. Отивам да я ръчкам да си я сложи тя. Знам ли дали ще улуча точната картинка :swonder:
Благодаря!
johnstalker написа: Мар 12, '24, 20:51 Опитвам се да забравя за последния ъпгрейд. ;)
Успех!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11820
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 149 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от johnstalker »

Angelina_S написа: Мар 12, '24, 22:20
johnstalker написа: Мар 12, '24, 20:31

Да. Снимките не са със свободен достъп и за това пикчър хоста се обърква и вкарва линка в картинка и се получава този феномен. ;)
Май се справих... Сега може ли някой админ да изтрие стария ми пост с изчезналите кадри, че разкъсва темата?
Ма пък съм горда: възстанових ръждясалите си форумски умения да поствам (Thumbnail) малка каталожна снимка от Гугъл албум, която да е линк към голямата. Ужааасно е! Линка за малката снимка го вадя от 'Inspect element'. Искам второ виШо. :angelche:
Надявам се Ботан да се справи... аз съм в изчакване де. ;) :katericka:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10780
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 252 пъти
Получил благодарност: 469 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от botan »

Angelina_S написа: Мар 12, '24, 22:20 Май се справих... Сега може ли някой админ да изтрие стария ми пост с изчезналите кадри, че разкъсва темата?
Има създала се дискусия около този казус и ако изтрия поста ще се получи смислова дупка, за това просто премахнах грешните линкове и добавих съобщение, което да насочва към мнението със снимките, като се надявам това да решава проблема, но съм отворен и за други идеи, които няма да разкъсат смислово потока коментари. :nod:

За такива дребни корекции като промяна на мнения (правопис, сгрешени имена, промяна на връзки и т.н.) и теми (разделяне, чистене, преименуване, вкарване на постове-статии в началото и т.н.) по-скоро се обръщайте към мен, или ако аз не ви харесвам или съм си бил шута да поливам фасул :mrgreen: то някой от глобалните модератори, които са със зелен цвят на ника. Глобалните модератори се занимават с физиономията на форума. Джони също може да помогне, но той се занимава основно с гръбнака (хостинги, ъпдейти, проблеми с лог ин-и, добавяне на функции и т.н.), и не ми се иска да го притесняваме с дреболии.

До колкото помня Гео имаше за аватар Скрат от Ледена Епоха забил зъби в леден къс за да не падне, но избора и промяната на аватара е част от персонализацията на потребителските профили и не мисля че е редно някой друг да прави подобни корекции освен потребителя, на който принадлежи профила. Това разбира се ако персонализацията не застрашава по някакъв начин интегритета на форума.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15896
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 888 пъти
Получил благодарност: 1761 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Гео, граф »

botan написа: Мар 13, '24, 11:08 До колкото помня Гео имаше за аватар Скрат от Ледена Епоха забил зъби в леден къс за да не падне, но избора и промяната на аватара е част от персонализацията на потребителските профили и не мисля че е редно някой друг да прави подобни корекции освен потребителя, на който принадлежи профила. Това разбира се ако персонализацията не застрашава по някакъв начин интегритета на форума.
Изображение
А :o ! Абе видях аз, че ми го няма аватара, но мислех, че е заради браузера или кой знае какво. Ботан, моля те, направи го видим, аз не знам как :hmmmmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10780
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 252 пъти
Получил благодарност: 469 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от botan »

Гео, граф написа: Мар 13, '24, 12:16 А :o ! Абе видях аз, че ми го няма аватара, но мислех, че е заради браузера или кой знае какво. Ботан, моля те, направи го видим, аз не знам как :hmmmmmm:
Той не е невидим, просто при някои потребители аватарите се счупиха след последния ъпдейт. :(
Горе дясно където ти е ника => Потребителски панел => Личен Профил => Аватар => ИЗБЕРЕТЕ СВОЯ АВАТАР
От там вече имаш няколко опции:
Граватар, услуга, която мисля, че почти никой не използва.
Галерия, от която може да си избереш от стандартна серия аватари, ако ти хареса някой
Отдалечен аватар е опция, с която може дирекно с линк да качиш аватара, но този линк може да се счупи по някое време, така че не го препоръчвам, тъй като е имало случаи когато неволно са се появявали разни средства за дълбаене, ама не в градината, кУ мЪ рзбирш ;)
и
Качете Аватар, което е най-сигурното след Галерия. Трябва предварително да си свалиш харесаната картинка, качва се както всяка друга картинка от компютъра, само при избора трябва да се съобразиш с максималните допустими параметри, които са: "Максимални размери; ширина: 600 пиксела, височина: 600 пиксела, размер на файл: 152.00 KiB.", но то ще ти изкара известие ако е надвишен някой от тях. Картинката на Скрат която по-горе споделих е 200 х 200 и 7 кб, така че е подходяща.
След качването във форума не е задължително да се пази в компютъра.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10780
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 252 пъти
Получил благодарност: 469 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от botan »

По принцип тези ограничения: Максимални размери; ширина: 600 пиксела, височина: 600 пиксела, размер на файл: 152.00 KiB. като за аватар са мнооооого щедри, така че при избора не се старайте да ги изпълвате, нормалните размери за форумен аватар са поне 3 пъти по-малки.
Ако не се справяте с преоразмеряването на снимките от компютъра, което не е кой знае каква философия може да потърсите в интернет свободни инструменти за преоразмеряване на изображения, като напишете нещо от сорта на "resize image online free" или ако използвате търсачката на Гугъл може да зададете да търси изображения с определени размери като след ключовата дума добавите imagesize:цифра-пикселиXцифра-пиксели, като първото е ширината, а второто височината. Ако цифрите са еднакви ще ви изкара квадрати, ако втората е по-малка ландскейп, ако първата е по-малка портрет. Например "narcissus imagesize:200X250"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15896
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 888 пъти
Получил благодарност: 1761 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Гео, граф »

Изрових някъде из нетя един Скрат, ама не беше ли по-малък, м :hmmm: ? Бая са ми изФръкнАли очите :lol: :lol:

ПП. Много ми аресА един жираф с шарен шал, ама Лечето ш'ме бие, ако не съм шашавата катерица :sgiggle:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10780
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 252 пъти
Получил благодарност: 469 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от botan »

Айде сега... видЕла си някоя цъфка, те за това така. :lol: :lol: :lol:
Не е задължително да е 200 х 200, може да го преоразмериш по твой вкус, само трябва да го качиш на ново.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15896
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 888 пъти
Получил благодарност: 1761 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Гео, граф »

botan написа: Мар 13, '24, 16:29 Айде сега... видЕла си някоя цъфка, те за това така. :lol: :lol: :lol:
Не е задължително да е 200 х 200, може да го преоразмериш по твой вкус, само трябва да го качиш на ново.
Бе ти шега си биеш с баба си Гео :svekurva: ! Аз едвам с това се справих, той ми вика да съм го била прео... намсиквоси :chchaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”