Технически проблем

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 122 пъти
Получил благодарност: 86 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Angelina_S »

johnstalker написа: Мар 12, '24, 20:31

Да. Снимките не са със свободен достъп и за това пикчър хоста се обърква и вкарва линка в картинка и се получава този феномен. ;)
Май се справих... Сега може ли някой админ да изтрие стария ми пост с изчезналите кадри, че разкъсва темата?
Ма пък съм горда: възстанових ръждясалите си форумски умения да поствам (Thumbnail) малка каталожна снимка от Гугъл албум, която да е линк към голямата. Ужааасно е! Линка за малката снимка го вадя от 'Inspect element'. Искам второ виШо. :angelche:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Lalel4e »

johnstalker написа: Мар 12, '24, 20:51 Ако ми я покажеш как изглежда не е проблем да я добавя.
Искаш да кажеш, че не само аз не я виждам? Мислех че проблемът е при мен. Отивам да я ръчкам да си я сложи тя. Знам ли дали ще улуча точната картинка :swonder:
Благодаря!
johnstalker написа: Мар 12, '24, 20:51 Опитвам се да забравя за последния ъпгрейд. ;)
Успех!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от johnstalker »

Angelina_S написа: Мар 12, '24, 22:20
johnstalker написа: Мар 12, '24, 20:31

Да. Снимките не са със свободен достъп и за това пикчър хоста се обърква и вкарва линка в картинка и се получава този феномен. ;)
Май се справих... Сега може ли някой админ да изтрие стария ми пост с изчезналите кадри, че разкъсва темата?
Ма пък съм горда: възстанових ръждясалите си форумски умения да поствам (Thumbnail) малка каталожна снимка от Гугъл албум, която да е линк към голямата. Ужааасно е! Линка за малката снимка го вадя от 'Inspect element'. Искам второ виШо. :angelche:
Надявам се Ботан да се справи... аз съм в изчакване де. ;) :katericka:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от botan »

Angelina_S написа: Мар 12, '24, 22:20 Май се справих... Сега може ли някой админ да изтрие стария ми пост с изчезналите кадри, че разкъсва темата?
Има създала се дискусия около този казус и ако изтрия поста ще се получи смислова дупка, за това просто премахнах грешните линкове и добавих съобщение, което да насочва към мнението със снимките, като се надявам това да решава проблема, но съм отворен и за други идеи, които няма да разкъсат смислово потока коментари. :nod:

За такива дребни корекции като промяна на мнения (правопис, сгрешени имена, промяна на връзки и т.н.) и теми (разделяне, чистене, преименуване, вкарване на постове-статии в началото и т.н.) по-скоро се обръщайте към мен, или ако аз не ви харесвам или съм си бил шута да поливам фасул :mrgreen: то някой от глобалните модератори, които са със зелен цвят на ника. Глобалните модератори се занимават с физиономията на форума. Джони също може да помогне, но той се занимава основно с гръбнака (хостинги, ъпдейти, проблеми с лог ин-и, добавяне на функции и т.н.), и не ми се иска да го притесняваме с дреболии.

До колкото помня Гео имаше за аватар Скрат от Ледена Епоха забил зъби в леден къс за да не падне, но избора и промяната на аватара е част от персонализацията на потребителските профили и не мисля че е редно някой друг да прави подобни корекции освен потребителя, на който принадлежи профила. Това разбира се ако персонализацията не застрашава по някакъв начин интегритета на форума.
Изображение
Insta: ex_hort
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Гео, граф »

botan написа: Мар 13, '24, 11:08 До колкото помня Гео имаше за аватар Скрат от Ледена Епоха забил зъби в леден къс за да не падне, но избора и промяната на аватара е част от персонализацията на потребителските профили и не мисля че е редно някой друг да прави подобни корекции освен потребителя, на който принадлежи профила. Това разбира се ако персонализацията не застрашава по някакъв начин интегритета на форума.
Изображение
А :o ! Абе видях аз, че ми го няма аватара, но мислех, че е заради браузера или кой знае какво. Ботан, моля те, направи го видим, аз не знам как :hmmmmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от botan »

Гео, граф написа: Мар 13, '24, 12:16 А :o ! Абе видях аз, че ми го няма аватара, но мислех, че е заради браузера или кой знае какво. Ботан, моля те, направи го видим, аз не знам как :hmmmmmm:
Той не е невидим, просто при някои потребители аватарите се счупиха след последния ъпдейт. :(
Горе дясно където ти е ника => Потребителски панел => Личен Профил => Аватар => ИЗБЕРЕТЕ СВОЯ АВАТАР
От там вече имаш няколко опции:
Граватар, услуга, която мисля, че почти никой не използва.
Галерия, от която може да си избереш от стандартна серия аватари, ако ти хареса някой
Отдалечен аватар е опция, с която може дирекно с линк да качиш аватара, но този линк може да се счупи по някое време, така че не го препоръчвам, тъй като е имало случаи когато неволно са се появявали разни средства за дълбаене, ама не в градината, кУ мЪ рзбирш ;)
и
Качете Аватар, което е най-сигурното след Галерия. Трябва предварително да си свалиш харесаната картинка, качва се както всяка друга картинка от компютъра, само при избора трябва да се съобразиш с максималните допустими параметри, които са: "Максимални размери; ширина: 600 пиксела, височина: 600 пиксела, размер на файл: 152.00 KiB.", но то ще ти изкара известие ако е надвишен някой от тях. Картинката на Скрат която по-горе споделих е 200 х 200 и 7 кб, така че е подходяща.
След качването във форума не е задължително да се пази в компютъра.
Insta: ex_hort
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от botan »

По принцип тези ограничения: Максимални размери; ширина: 600 пиксела, височина: 600 пиксела, размер на файл: 152.00 KiB. като за аватар са мнооооого щедри, така че при избора не се старайте да ги изпълвате, нормалните размери за форумен аватар са поне 3 пъти по-малки.
Ако не се справяте с преоразмеряването на снимките от компютъра, което не е кой знае каква философия може да потърсите в интернет свободни инструменти за преоразмеряване на изображения, като напишете нещо от сорта на "resize image online free" или ако използвате търсачката на Гугъл може да зададете да търси изображения с определени размери като след ключовата дума добавите imagesize:цифра-пикселиXцифра-пиксели, като първото е ширината, а второто височината. Ако цифрите са еднакви ще ви изкара квадрати, ако втората е по-малка ландскейп, ако първата е по-малка портрет. Например "narcissus imagesize:200X250"
Insta: ex_hort
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Гео, граф »

Изрових някъде из нетя един Скрат, ама не беше ли по-малък, м :hmmm: ? Бая са ми изФръкнАли очите :lol: :lol:

ПП. Много ми аресА един жираф с шарен шал, ама Лечето ш'ме бие, ако не съм шашавата катерица :sgiggle:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Технически проблем

Мнение от botan »

Айде сега... видЕла си някоя цъфка, те за това така. :lol: :lol: :lol:
Не е задължително да е 200 х 200, може да го преоразмериш по твой вкус, само трябва да го качиш на ново.
Insta: ex_hort
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Технически проблем

Мнение от Гео, граф »

botan написа: Мар 13, '24, 16:29 Айде сега... видЕла си някоя цъфка, те за това така. :lol: :lol: :lol:
Не е задължително да е 200 х 200, може да го преоразмериш по твой вкус, само трябва да го качиш на ново.
Бе ти шега си биеш с баба си Гео :svekurva: ! Аз едвам с това се справих, той ми вика да съм го била прео... намсиквоси :chchaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”