Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1698
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 306 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от penkeler »

Di_Va написа: Мар 8, '24, 12:36 Четох, че разсадите е добре да се поливат Хумустим, взех го, обаче много мирише това чудо....
Аз пък попаднах на едно руско видео в което се говори за обогатяване на почвата в градината или оранжерията без химия с разтворени във вода няколко компонента, от които на единия руското наименование е "гумат калия" , а доколкото успях да проуча почти идентичното произвеждано у нас е този Хумустим. В клипа се вижда етикета на бутилката в минута 3.44/45. Ако не ти допада за разсада може да го ползваш като съставка са подобряване на почвата.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Di_Va »

penkeler написа: Мар 8, '24, 14:59 ...Ако не ти допада за разсада може да го ползваш като съставка са подобряване на почвата.
...
Пенкелер, и аз в някакво видео на руски чух/видях този препарат и планирам да го ползвам за разсадите, и после мога да кажа дали ми харесва, ама много неприятно мирише, та на носа ми хич не му допада :lol: .
Спомням си, че и за Байкал питах тук, дали лошата миризма е нормална, е оказа се че си е такъв препарата, доизползвах го, без да мога да кажа нещо добро или лошо за него, може би защото не направих така, че да имам база за сравнение.
С Хумустима може да разделя разсадите, като при едните да го ползвам, а при другите - не и тогава ще зная дали има смисъл от него.
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от нина »

Преди седем години ползвах един похумус, водеше се подобрител на почвата, съдържаше калиеви соли на хуминови киселини (доколкото си спомням). Използвах го за киснене на семената и за поливане, беше кафяв на цвят, на малки гранулки и мисля, че миришеше особено. Като си гледам записките, била съм доволна от него, защо после не съм го ползвала , не знам, може би го е нямало вече.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2238 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от pepelqshka71 »

Има го, но по трудно се намира. И аз бях много доволна от него. Това е тор, затова ти мирише странно - мирише си на тор. Помня само, че се слагаше много малко ( като калиевия перманганат) - водата да стане светло кафява. Аз съм торила цветята и те полудяваха.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
нина
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от нина »

Това за цветята е идея. Сега видях, че го имат в сортови семена. Ще го пробвам отново тази година.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Това растение днес прави 60 дни от слагането на семената да се рътят,а вече има четири вързали чушчици. Не вярвам на една проба, затова на 11.03 сложих нови семена, които на третият ден се оплезиха и вече са в торф.Ако растенията се развият пак с тази скорост, значи съм попаднал на идеалното сакийно чушле..

Изображение
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от belika »

А какво е чушлето, Ивко? При мен декоративните изобщо не поникнаха. Кучешки семена. Имах някакви лично събрани, но за съжаление ги загубих.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

:dovolen:
Последно промяна от ivko69 на Мар 16, '24, 12:41, променено общо 1 път.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Един колега донесе на работа едно клонче със изсъхнали чушленца и аз като видях колко много има на китка, веднага си извадих десетина семена.. Не е много люто, средна сила, но това се поправя, важното е че от едно място излизат по няколко чушленца и същото това място не се спира да образува нови и нови бутони.. Не съм виждал растението от което колегата е взел клончето, но мисля че ще е по-скоро ниско,което е добре...
Самите чушленца са между 2 и 4 см, като ги препеча със запалката дават невероятно приятен аромат..
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от belika »

звучи страхотно! точно такива дребнички исках. Ама нищо не е поникнало от каквото сях.

Ако ти станат повече разсадите, имай ме предвид за едно-две коренчета. Ако не, като вържат семки за догодина 🌹
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”