Гардения (Gardenia)

Публикувай отговор
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Гардения

Мнение от shoshy »

Здравейте, изчетох темата, но все пак да попитам тези с успешния опит /моят не е такъв, вече съм уморила една, две гардении/:
През зимата къде държите гардениите си, на каква температура и влажност, дали са чувствителни от течение на въздуха. :dovolen:
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Гардения

Мнение от al.yank »

Моята стои целогодишно на едно и също място-на цветарник на метър от източен прозорец.Зимата си е топло в стаята.Поливам сравнително често,но саксията е малка.Зависи и от почвата,при мен е почва за орхидеи,перлит и обикновена торопочвена смес.Не торя,освен с торната вода от орхидеите.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
denitsavm

Re: Гардения

Мнение от denitsavm »

Едната ми още е на вън, на перваза на прозореца с цикламите. Чак като завали сняг ще ги прибера - в кухнята, където е по-хладно.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Гардения

Мнение от shoshy »

Благодаря за отговорите.
Аз имам дилема, защото до сега ги гледах на топло, в стаята - зимата е около 20 градуса и понеже умряха.....новозакупената мислех да я гледам на по-студено, на закрит балкон - около 12 градуса в момента. Обаче прочетох в началото на темата, зимата 18 градуса /не по-ниски от 16 градуса/ и :hmmm:
denitsavm написа:Едната ми още е на вън, на перваза на прозореца с цикламите. Чак като завали сняг ще ги прибера - в кухнята, където е по-хладно.
Ето , Дени пише, че е вън на терасата - сега е доста под 18 градуса.
И сега пак :hmmm: на топло ли ? ...на студено ли?
denitsavm

Re: Гардения

Мнение от denitsavm »

А знаеш ли от какво умряха? Гниене, пресъхване? Пресдаждала ли си? Ако не е свръх горещо и ако не е много сух въздуха би трябвало да си живеят добре в стая :hmmm: Все пак на хладно и на чист въздух им е по-добре, но ще изкарат зимата, ако са здрави, навсякъде :dovolen: Не обичат да пресъхват обаче, според моите наблюдения :hmmmmmm:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Гардения

Мнение от shoshy »

Не съм сигурна от какво умряха, последната умря миналата година. Общо взето беше станала с по-дребни листа, по-редки и по-светли, пък уж торих. Сега ще се радвам на новата, поне докато все още има цвят :twisted: .
Дени, благодаря за споделения опит.
tutkka
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 1, '12, 08:28

Re: Гардения

Мнение от tutkka »

Здравейте, аз имам Гардения от повече от 6 месеца. Не съм я местила откакто съм я донесла в къщи, седи на западен прозорец. Когато я купих имаше много пъпки, някои от които цъфнаха веднага, но останалите пъпки още си седят. Нито са потъмнели, нито са паднали. Преди 2 седмици я пресадих. Пъпки още има, но са като препарирани-никакво развитие. От няколко дни започнаха да и жълтеят листата. Какво да я направя? Надявам се дамите с повече опит да ми помогнат!!!
Аватар
slunce83
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Апр 6, '11, 21:07
Местоположение: Благоевград

Re: Гардения

Мнение от slunce83 »

аз също имам гардения... вече 8-9 месеца.. :) моята има 2 мини пъпки дето не са мръднали от тогава :)
САМО АЗ СЪМ АЗ!!!
МОИТЕ ЦВЕТЯ http://slunce83.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.583889" onclick="window.open(this.href);return false;
МОИТЕ ПЛЕТИВА http://slunce83.snimka.bg/hobby/moite-pletiva.583893" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Гардения

Мнение от EliD »

tutkka написа:Здравейте, аз имам Гардения от повече от 6 месеца. Не съм я местила откакто съм я донесла в къщи, седи на западен прозорец. Когато я купих имаше много пъпки, някои от които цъфнаха веднага, но останалите пъпки още си седят. Нито са потъмнели, нито са паднали. Преди 2 седмици я пресадих. Пъпки още има, но са като препарирани-никакво развитие. От няколко дни започнаха да и жълтеят листата. Какво да я направя? Надявам се дамите с повече опит да ми помогнат!!!
Ако можеш снимай я, за да се види точно проблема. Но да знаеш, че гардениите много обичат желязо.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Гардения

Мнение от lila »

И корените им загниват лесно :nod: за сметка на това растат бавно :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”