Бугенвилея (Bougainvillea)

Публикувай отговор
Аватар
дарето74
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Дек 12, '09, 19:54

Re: Бугенвилея

Мнение от дарето74 »

lila написа:Опппа може ли и аз на опашката ( Даре, две Дарини станахме :lol: )
Шашнахме жената. Що ли й трябваше да казва че ще реже. :lol:
Аватар
роси_г
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Дек 4, '09, 21:36
Местоположение: варна

Re: Бугенвилея

Мнение от роси_г »

дарето74 написа:
lila написа:Опппа може ли и аз на опашката ( Даре, две Дарини станахме :lol: )
Шашнахме жената. Що ли й трябваше да казва че ще реже. :lol:
Ааа,толкова лесно не се давам,искам да кажа ...бугито де :hihihi: Има много клони за рязане.Миналата година вкорених успешно и вече имам хъс за нови опити.Пробвах наскоро ,но явно сега не е времето.
Нямам снимка ,но цвета е така наречения,старо злато.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Бугенвилея

Мнение от lila »

Ето, неочаквано намерих (надявам се силно :oops: ) точно каквото търсих :dovolen: Пробвай с вкоренител и на топло, при мен в момента над парното, хоя и фикус такива корени са направили :nod:
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Бугенвилея

Мнение от elina »

Aaaaaa, старо злато и аз искам :oops: :stiskam: Макар вече да съм обещала резници на доста хора ,мога да предложа в замяна от моите. Надявам се да си останат живи и здрави до пролет :stiskam: за да не разочаровам никого .
Изображение
На тази /лоша снимка / :mrgreen: са и двете. На преден план е лилавата ,много красив цвят :nod: но досегашните ми мнооого опити да вкореня резник от нея са безуспешни :snif: Разбрах, че и на тези които бях пратила резници също не са успели -може би е някакъв хибрид който не може или много трудно се размножава от резник знам ли ....
Другата- първоначално цвета беше много приятно розов ,после стана цикламено на места даже лилавееше, необяснимо за мен .
Та, който иска може да направим заменки за други цветове :dovolen:
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Бугенвилея

Мнение от mal4o_vasil4o »

Аз тогава няма да си искам,че на мен ми стана много :D
Изображение
Аватар
роси_г
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Дек 4, '09, 21:36
Местоположение: варна

Re: Бугенвилея

Мнение от роси_г »

lila написа:Ето, неочаквано намерих (надявам се силно :oops: ) точно каквото търсих :dovolen: Пробвай с вкоренител и на топло, при мен в момента над парното, хоя и фикус такива корени са направили :nod:
Дано да е каквато търсиш :D Отрязох още няколко :stiskam: На парното са ,но аз поскоро мисля,че бугенвилеята спи :zzz: Ако неуспея-напролет ще пращам резници
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Бугенвилея

Мнение от lila »

Много благодаря :tzeluvka: . Пробвай да намериш вкоренител на Байер - върши чудна работа но се намира трудно. Американците пишат, че вкореняват със Superthrive, аз нямам подобни впечатления. С вкоренитела става за около месец - нямам пропуск до сега :)
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Бугенвилея

Мнение от greeneyed »

lila, kak конкретно ползваш този супертрайв за вкореняване? Аз го купих и засега слагам по 1 капка на 1 л вода за орхидеите на 3-4 седмици веднъж. За вкореняване на резници си го представям така- стоят потопени резниците 2-3 часа в разтвор с вкоренител, после поливам сместта пак с него. Ама дали е това е най-правилно? :ufff:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Бугенвилея

Мнение от Lizi »

elina написа: Изображение
На тази /лоша снимка / :mrgreen: са и двете. На преден план е лилавата ,много красив цвят :nod: но досегашните ми мнооого опити да вкореня резник от нея са безуспешни :snif: Разбрах, че и на тези които бях пратила резници също не са успели -може би е някакъв хибрид който не може или много трудно се размножава от резник знам ли ....
на мен май се е вкоренила едната , която ми прати , но не знам дали от лилавата или от другата. Бучнала съм я в кофичка от кисело млеко в обикновена почва и отгоре е с буркан. На топло е .Кара нови листенца. :stiskam:
Лятото вкорених едно клонче от цикламена. Мисля че не трябва да са много вдървенели резниците. Лошото е че окапаха листата и май клончето е сухо.
Беше на топло . Дали ще изкара на ново?
nezabravka
Кана кафе
Мнения: 691
Регистриран на: Дек 14, '09, 17:55
Местоположение: Исперих
Дал благодарност: 1 път

Re: Бугенвилея

Мнение от nezabravka »

И аз ще ви моля напролет за резници .
http://pqsyk.snimka.bg/flowers/cvetya-2010.511854" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pqsyk.snimka.bg/flowers/liliumi-2010.511832" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”