И нека всеки ден да бъде чудо...

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Satori »

5ia написа: . Както и да е, но щом си почнала за ме превръщаш в нещо добро - продължавай! :liubov:
:daaa: :lol:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

5ia написа:... Както и да е, но щом си почнала за ме превръщаш в нещо добро - продължавай! :liubov:
Някъде да съм казала,че се занимавам с тебе? ;)
Moria написа: Всъщност опитвам се да действам позитивно преди всичко на себе си ,защото мисля че имам отчаяна нужда от това. :oops:
И ако Днес то откликва у някой у вас, вие сте си виновни. :liubov:
Цитата мой, курсива мой. :hihihi:
Изображение
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Малко ретро?
От понеделник - Братя Аргирови (не че са ми любими, ама текста ми върши работа :mrgreen: )
http://vbox7.com/play:12fe7c98

Понеделника е доста натоварен ден. С очаквания. И обещания.
Така я , от понеделник спираме цигарите, започваме диета, търсим си работа или започваме по нов начин старата…бе въобще ставаме друг човек някак си, нов. :ieeee:

Обещали ли сте си нещо за днешния понеделник?
Ако да- опитайте се да спазите обещанието. Ако не успеете, има добра новина:
Всеки ден може да бъде поставено начало.
Погалете се по главичката утешително и продължете напред. :liubov:

Ако си решил в себе си да промениш нещо, все ще дойде Денят на твоето начало. Непременно ще се справиш. :daaa: Може би не днес.
Провалът не е повод за наказание и самообвинения, той просто е горчивата част от уроците.
А вие, които сте успели (защото вярвам, че днес има такива) да не забравите да се похвалите, ей.
Изображение
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 253 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от mileni »

Fado написа:Мория, благодаря ти за тази тема и за нещата, които споделяш - на моменти имам чувството, че ми четеш мислите. :tzeluvka:
Фадо,мисля че това е съвестта и човещината у всеки един от нас.Просто трябва някой да я събуди.Затова толкова хора откриваме ,че темата ни прави по-добри.
Специален поздрав за Мори,убедена съм ,че ще ме разбере :liubov:
"Има време за всяко нещо и срок-за всяка работа под небето"
Това ми дойде на ума ,когато четох поста и за съботното и шетане. :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

mileni написа:Специален поздрав за Мори,убедена съм ,че ще ме разбере :liubov:
"Има време за всяко нещо и срок-за всяка работа под небето"
Това ми дойде на ума ,когато четох поста и за съботното и шетане. :tzvetentze:
Милени, благодаря ти. :tzeluvka:
Изображение
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от nel4o »

mileni написа: "Има време за всяко нещо и срок-за всяка работа под небето"
Това не беше ли от Еклесиаст :hmmm:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Fado »

nel4o написа:
mileni написа: "Има време за всяко нещо и срок-за всяка работа под небето"
Това не беше ли от Еклесиаст :hmmm:
От там е. :nod:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

Fado написа:
nel4o написа: Това не беше ли от Еклесиаст :hmmm:
От там е. :nod:
:daaa:
"Няма нищо ново под слънцето " пак е от него.
Така че и днес няма да ви кажа нищо ново. :D

Сутрин си пия кафето в едно барче. Гледам напоследък слагат рекламни хартиени чашки с умни мисли.
Днес се падна тази: „Aко си роден без криле не им пречи да израстнат” Коко Шанел
Пете, веднага се сетих за „боцкането в гърба” . :hihihi:
Не зная дали Коко е казала това, най-вероятно е цитирала някой мислител. Но не вярвам да отречете, че тя не е попречила на своите криле. И е летяла. :daaa:
Преди години в един тежък момент за моето семейство (поредния фалит на съпруга ми) го попитах: Каква беше детската ти мечта?
Нали знаете, разните му там позитивни учения :”Следвай мечтата си” , ” Прави това което обичаш” дъра-бъра… Повлияла съм се значи. ;)
Отговора му беше: Летец. :o
Уф да му се не види. :hmmmmmm: Не изглеждаше възможно той на 35 години да може да осъществи точно тази си мечта.
Моята беше да стана учителка. И станах. Но по времето , за което говоря бях зарязала учителстването. Обстоятелства просто. :mrgreen: Не изглеждаше възможно и за мен да се върна към детската си мечта.
И точно тогава ми попадна „Чайката” на Ричард Бах. Някак си дотогава тази книга бях я пропускала. Днес не твърдя, че съм я разбрала. Но малкото което разбрах от нея е, че има какво да ми каже за летенето. За учителстването също.
Моя съпруг обичаше да казва, че четенето на книги е глупост и загуба на време. Нее, не че той не чете. Той навярно е чел много повече от мен, която в детството си бях като ходеща читанка.
Много се ядосвах на тия приказки, докато не разбрах всъщност какво има предвид.
Четенето на книги не може да промени живота ми. Да чета за велики личности, няма да ме направи автоматично велика личност, да чета „Как да направим бизнеса успешен” няма да направи успешен собствения ми бизнес и т.н.Чела съм Луиз Хей, но до днес не съм излекувала живота си.
Има една книга , за която най-често се твърди, че променя живот и това е Библията. Дано не се сметне за богохулство твърдението ми , че Не, дори тя не го прави.
Ако не отворя ума и сърцето си за посланието на Книгата (която и да е тя) четенето наистина е загуба. Не само на време.
Казват, че истинската мъдрост е когато приложиш знанието в собствения си живот.

Синът ми ме е накарал да посея едни семена. А него го е накарала учителката. :nod:
И снощи ми казва :”Мамо, на растенията им трябват хубава почва, слънце, вода и грижи."
Ей на таквиз работи учат децата в училище. :twisted:

Грижи?!
Ако съм посяла днес в сърцето си някаква надежда, ще трябва да обработвам почвата, да топля, да поливам… малко кристалон? ;) и там каквито трябва грижи.


Ако мислиш, че боцкането е от растежа на криле, ще грабнеш ли ножицата? :angelche:

Пролет - Вивалди
http://vbox7.com/play:e21e4677&al=1&vid=143628
Изображение
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от 5ia »

Не, аз няма да взема ножицата.
Спомням какво се случи, когато родих дъщеря си. Отначало за мен беше "на Петя бебето". Така я наричах. Нито по име, нито "на мама". И след два-три дни, започнах да усещам как в определени часове бързах за някъде, без да осъзная за къде точно. А това бяха часовете, в които ни "раздаваха " бебетата.На петият ден, пак без да осъзная как, от устата ми излезе "на мама". Така всъщност ми се развиваха инстинктите, така се учех да бъда майка. И сега, когато сутрин вляза във форума, бързам да отворя тази тема. Защо да не се науча на още неща?! Защо да не се науча да летя, например?! :dovolen:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от bouquet »

Да си призная не съм съгласна, че четенето на книга е загуба на време. Не може да е загуба. Не всяка книга те докосва, не всяка разбираш, не всяка ти е интересна, но всяка ти дава нещо.Дори на момента да не го оценяш, книгата ти дава.
Търся добри хора
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”