И нека всеки ден да бъде чудо...

Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Titi »

Доре, имаш подкрепата ми, мисля за теб :stiskam:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Satori »

Айде и аз да се подредя. Доре, с цялата си душа вярвам, че вярата, че всичко ще е ок, помага :gush:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Moria »

危机
Преди няколко месеца отивах на работа в някакво потиснато състояние. Бях в някаква криза (не световната финансова ;) ), просто някакъв личен проблем, за който даже вече не помня.
Наложи се да чакам на спирка, различна от обичайната ми. И докато чаках погледа ми беше привлечен от една реклама.
Изображение
Снимката не е моя, случайно я открих наскоро в нета.
Всички сте я виждали знам.
Замислих се за това послание и някак неусетно изпитах мир. И после забравих за тоя йероглифин. :lol:
Наскоро обаче това твърдение го срещнах и в една книга на Морган Скот Пек. Реших да поровя в нета и да я проверя тая история с йероглифа.
Натъкнах се на един куп статии на лингвисти и спецове по китайски език, които опровергаваха това твърдение. Ще ви спестя подробните езикови тълкувания.
На който му е любопитно, може сам да прочете.
Но тогава си помислих: Е, слава богу че в оня ден на спирката незнаех това. Ученият ми мозък веднага щеше да вземе да оборва рекламния трик на Тойота и…нямаше да го има ефекта на утехата.
За мен тази случка е пример и за това, как понякога отговора на въпросите ни или просто утехата идват от неочаквани места. Може да е филм, книга, песен, която звучи по радиото докато си пия кафето в някой бар, дума написана тук от някой от вас …Винаги има изненади . :D

„Йероглифът за криза или възможност е един и същ” - казват, че пръв Кенеди в една своя реч е употребил този израз, после всички започнали да повтарят това наляво и надясно (особено разни преподаватели по възможностно мислене и пр. ) и така се родил този мит. Мит ли е обаче все пак?
Идеята за това че всяка криза, проблем, нещастие или както искате го наричайте крие в себе си възможност за добро и растеж може и да я няма в китайския йероглиф, но я има в китайската философия, има я и в християнското учение, фолклора и т.н.
Преди време доста ме беше впечатлил разказът за една американка , която споделя, че на всички трудни неща в живота си гледа като на „дарове на израстването”.
Когато се обърна и аз назад мога да оценя минали нещастни събития от моя живот точно като такива, които в крайна сметка са ми помогнали да порастна, да продължа напред. Уволнение от някоя работа, тежката бременност с първото ми дете, когато бях изпълнена с ужасни страхове, болестите, загубата на татко , раздяла със скъпи приятели и т.н.
Тази оценка обаче наистина идва след време.
Но когато днес изживявам тежък момент, трудно е наистина да оценя, че е за добро. Когато излезеш от тунела виждаш светлината и си отдъхваш, но когато си вътре е само тъмно , страшно, влажно, безнадеждно понякога. :snif:

От какво най-много се нуждаем в тунела? Може би едното е доверие- в Господ, във Висшия разум, в себе си, в приятелите... За всеки е различно.
Но без вярата , че любовта ( в каквато и да е форма ) е с теб И в тунела , че не те е оставила, без тази вяра наистина е много тежко на тъмното, влажно и безнадеждно място. Любовта не те чака отвън, тя е вътре. С теб.
Любовта те освобождава от страха.
:liubov:

Mandy Moore - Only Hope
http://vbox7.com/play:454b6946&al=1&vid ... commentTop
Изображение
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от dora »

Мили мои оцелях. :nod:
Това беше най-изнервящия , изтормозен и напрегнат ден в последните ми години.На парцал съм и то повече психически.
Сърдечно благодаря на всички вас . :liubov: :tzeluvka:
Сега пак чета думите ви и от очите ми потичат сълзи.
Благодаря ви за минутката праз която сте мислили за мен тя е безценна . :tzvetentze:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Satori »

Радваме се, Доре :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2435 пъти

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Мария Николова »

Толкова се радвам, Доре!!! :gush: :gush: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от nadetoabromova »

Съжалявам че късно прочетох всички мнения и не можах да те подкрепя с мисъл и положителна енергия, но съм радостна че лошото е минало и ти си добре.Вдигни глава и смело напред със любов приятели и добра дума бързо ще забравиш.... :liubov:
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от mal4o_vasil4o »

Доре,страшното мина :tzeluvka: .Вдигай горе главата и продължавай напред.Знай,че никога не си сама :tzvetentze:
Изображение
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от цеци »

Доренце,много се радвам за теб ! :gush: :gush: :gush:

Moria,а на теб съм много благодарна за йероглифа. Понеже съм голям почитател на азиатската култура ти благодаря специално за тези думи :
"Но когато днес изживявам тежък момент, трудно е наистина да оценя, че е за добро. Когато излезеш от тунела виждаш светлината и си отдъхваш, но когато си вътре е само тъмно , страшно, влажно, безнадеждно понякога.

От какво най-много се нуждаем в тунела? Може би едното е доверие- в Господ, във Висшия разум, в себе си, в приятелите... За всеки е различно.
Но без вярата , че любовта ( в каквато и да е форма ) е с теб И в тунела , че не те е оставила, без тази вяра наистина е много тежко на тъмното, влажно и безнадеждно място. Любовта не те чака отвън, тя е вътре. С теб.
Любовта те освобождава от страха."
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: И нека всеки ден да бъде чудо...

Мнение от Satori »

Мда. Хубавото си е хубаво.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”