Петунии

Публикувай отговор
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от 5ia »

А по колко семена има в пакетче? Не видях никъде да пише. Аз купих от Кауфланд семена на Геясем. Имаше и на друга фирма, но не я помня. Бяха на прИмоция 69ст. , което не им попречи да ми ги таксуват по 99 :x . Взех три пакетчета, и чак като се прибрах видях че са със 20, 10 и 7 семена.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Петунии

Мнение от Bi_ »

Ако ти се виждат малко,на пазара има магазин на Сортови семена :D
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Петунии

Мнение от Blue sky »

5ia написа:А по колко семена има в пакетче? Не видях никъде да пише. Аз купих от Кауфланд семена на Геясем. Имаше и на друга фирма, но не я помня. Бяха на прИмоция 69ст. , което не им попречи да ми ги таксуват по 99 :x . Взех три пакетчета, и чак като се прибрах видях че са със 20, 10 и 7 семена.
Тогава има голяма вероятност да си улучила хубави сортове, особено ако на опаковката е посочен конкретен сорт, а не пише просто едроцветни петунии. За сравение, по английските сайтове да кажем петуния Деди, която е страхотна струва 1,65 за 40 семена, а уейв петунията - за 25 семена - 7,45 лири
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
poly77
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:40
Местоположение: Козлодуй

Re: Петунии

Мнение от poly77 »

Аз поръчах от тези:
Изображение
На опаковката пише, че са по 10 семена и са по 0,70ст. Пакечето е издуто, защото са в капсули.
Като ги посея ще видим какъв процент на кълняемост имат :hmmmmmm: .
https://www.facebook.com/groups/1364828546895878/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от 5ia »

Днес засях семена от петунки. Пиша си го тук, щото като забравя кога, да погледна :lol: . И сега след колко време да чакам евентуално нещо си да се подаде?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Петунии

Мнение от Blue sky »

5 дена - 1 седмица
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Петунии

Мнение от svetla06 »

И после се отчиташ, Пети :nod: . Пиша ти го тук, че да се сетиш! :lol:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Петунии

Мнение от vodo-leika »

Имам тъп въпрос, моля не ми се смейте! :oops: Гледам, че при стрелиция има доста хубави петунии, но са "професионални семена". Та какво означава това - повече семена в пакетче? Защото всичките са като цена над 10-15 лв.. :|
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Петунии

Мнение от Feeriq »

Аз съм много доволна от каскадните на сортови семена.Цяло лято се късаха от цъфтеж чак до края на ноември ми цъфтяха :shock: такова нещо за първи път ми се случва ама и аз доста ги обгрижвах а и за първи път ги рязах -някъде четох ,че пак цъфтят и да цъфтяха отново много.Тази година пак ще опитам с тях.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Петунии

Мнение от Blue sky »

Разгледах ги, най-обикновени семена, с посочени сортове, такива каквито ще си купиш навсякъде по белия свят, с изключение на България, само ук се навиваме да купуваме, нещо, наречено петуния микс, и което изначава, че това са най-долнокачествените семена, получени чрез свободно опрашване, от никому незнайни сортове. При това цените са супер завишени, по-добре си ги поръчай от Томпсън-морган, същите, по-евтино ще ти дойдат. Има естествено и наистина професионални опаковки, не ти трябват 5000 семена от нищо. Ако решиш все пак да ги поръчваш от тях, определено си струва, просто заради това че гарантирано купуваш ф1 поколение от гарантиран сорт, съответно, ще имаш хубави петунии. Най-ценното е че има двете wave серии, т.е. гарантирано каскадни петунии.
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”