Здравословно отслабване

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Миша »

Искам отново да катеря планините, сънувам, че се катеря, сред росни камъни , покрити с мъх, на лунна светлина, в която като светулки блещукат капките вода, толкова реално е понякога, че сякаш вдъхвам студената свежест, обичам го този сън , засега докторите не разрешават, но ще ми разрешат :dovolen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от polyabs »

Мише и аз скъсах менискус есента, мъчих се няколко месеца със всякакви процедури, не мина, после започнах хомеопатия и да се храня балансирано по Зоната и на месец свалях по 2-3 кг ...сега съм с 5 кг по малко и болките намаляха много но трябва още килца да паднат за да им е леко на ставите. И ти ще тичаш както преди :) трябва да си упорита само и да не се отказваш :gush:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Lalel4e »

Мише, аз как мечтая да ме пратят на такова нещо!! Опитвам се да правя гимнастика поне 2 пъти седмично по половин час и се чувствам друг човек, направо усещам, че искам още и още, ама пусто време!
Нямам нужда аз от отслабване, за мен движението е здраве и живот. Като се зададе някой грип, ковид или нещо такова, отивам на вилата и бъхтя до откат. Сека, копая… додето стигнат силите. И на другия ден съм нов човек.
Най-доброто лечение е движението, супер решение, много се радвам и вярвам че ще подейства най-добре! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Миша »

Скъсания менискус го оперирах отдавна и го забравих , той не е никакъв проблем, но има други гадости, които се надяват да отшумят , ако възстановя и усиля мускулите :eeeh:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Миша »

Lalel4e написа: Фев 2, '23, 21:56 Мише, аз как мечтая да ме пратят на такова нещо!! Опитвам се да правя гимнастика поне 2 пъти седмично по половин час и се чувствам друг човек, направо усещам, че искам още и още, ама пусто време!
Нямам нужда аз от отслабване, за мен движението е здраве и живот. Като се зададе някой грип, ковид или нещо такова, отивам на вилата и бъхтя до откат. Сека, копая… додето стигнат силите. И на другия ден съм нов човек.
Най-доброто лечение е движението, супер решение, много се радвам и вярвам че ще подейства най-добре! :ieeee: :ieeee: :ieeee:


Станала съм абсолютен фен на Бубновски ( създателят на кинезитерапията) , да не говорим за Валентин Дикул, цирков артист, парализиран , не само е проходил, но и създава метод, който е помогнал на хиляди да проходят отново, все още не мога да повярвам на това, което чета , звучи ми като фантастика, то си е чудо някакво.

Лалелче, в къщи можеш докато гледаш нещо да вземеш платформа за степ аеробика и просто да слизаш и се качваш като редуваш краката + разтягане на всеки 5 минути, има упражнения, които можеш да правиш сутрин още в леглото, аз с тях започвам, ластиците също са невероятно удобни и упражненията с тях са приятни и пристрастяващи, двайсетина минутки сутрин е един комлекс за цялото тяло.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от mariyanag »

Мише, впечатлена съм, 32 кг. са сериозно нещо.
Поздравления за волята.
Пожелавам ти здравето ти да се възстанови до това ниво, за което мечтаеш.
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3732
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 26 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравословно отслабване

Мнение от макс »

Мише сега си прекрасна :sheart: ,лично виждах процеса и много ти се радвам че имаш такава воля и страхотни успехи,продължавай все така :tzeluvka: :sbear: :sbear:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2592
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Lalel4e »

Започнах да пиша отговор още същия ден и сега виждам, че съм го зарязала в един подпрозорец :oops:
Миша написа: Фев 2, '23, 22:13 Бубновски... Валентин Дикул.. звучи ми като фантастика, то си е чудо някакво.
Прати някой линк, Мише, ако ти е под ръка. Ластици си купихме, ама не съм открила досега клипчета. Сигурно не знам с какви думи да търся :mrgreen:

Упражнения “сутрин, още в леглото” мога да си позволя само четвъртъците, в които ММ е отишъл на битака в Асеновград :lol:
Ама "в леглото" не ме влече. Друго си е да се размърда човек както си требе!

Иначе, моят опит с гимнастиката е на три пъти по различни поводи:
Веднъж след претоварването на кръста като пренареждах покрива на село, отидох при един много добър доктор, мануален терапевт, той ми би там някакви инжекции, усуква ме, прави, струва, накрая каза с каквото и да смятам да се натоварвам - да копая ли, покриви ли да редя, бетон ли да лея, да правя първо разгрявка. Аз тогава не го взех много на сериозно... :oops:

Вторият път беше като отидох на доктор след преживяване подобно на инсулт. Както си вървя по улицата, се “събуждам” падаща наляво. На два пъти за кратко време и много се изплаших. А доктора, като ме поразпита, каза не е инсулт, отивай на невролог, вероятно е ошипяване на врата и ще ти даде едни упражнения да правиш. Е, не очаквах и за това упражнения да има! Още не съм отишла, ама почнах сериозно раздвижване на врата. Пука като бабъл фолио :lol:

Третият път беше като получих болки в рамото. Не отидох на доктор, зачетох в интернет. Появявали се често при хора на средна възраст, ей така "без причина". Без-причината за мен е обездвижване. Лекува се с гимнастика. И в тоя случай не ми се вярваше, започнах все пак, дълго време не усещах ефект. После започна бързо подобряване, в момента нямам никакви следи от болките и ограничението. Най-драстично беше след едно провисване на лост след копане на вилата - реших да изправя малко гръбнака, ама бях забравила за рамото и като се отпуснах, така ме заболя, викам край, повредих са. На другия ден рамото ми беше два пъти по-добре.


Идея си нямах какви процеси протичат в организма ми и когато ми казаха гимнастика, не ми се вярваше. Наистина върши чудеса!
И не само гимнастиката, а движението въобще. Раздвижването на кръвта. Стимулирало серотонина, казват. Със сигурност е така! След физически труд, независимо от какво естество, няма по-щастлив човек от мен! :mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Миша »

Ех, Лалелче, с теб все се разминаваме в комуникациите, обаче по десетина дни съм селянче в истинския смисъл на думата, откъсната от света.


Движението наистина е живот, стига да знаеш как да се движиш, при мен проблемите не са от липса на движение, а от много движение. Всеки знае, че преди тренировка трябва да загрееш, но никога не се бях замисляла, че работата ми се явява тежка тренировка, сутрин ставаш с изгрева (Боже, колко обичам изгревите, яркото очертания силует на планината в сумрак, преди Слънчо да прескочи хоризонта) , та скачаш сутрин и цял ден не спираш, появяват се някои болежки, обясняват ти, че са микроразкъсвания , но никой не ти обяснява до какво водят тези разкъсвания. Евентуално почиваш, пиеш някакви хапове, мазила - от отново скачаш и пак обиколки, докато в някой прекрасен момент не можеш да стоиш повече от 10 минути прав, минаваш отново хапчета, физиотерапия , мазила, облекчава за момент и после отново. Или както ми обясни терапевта, ние облекчаваме болката в мускула, или връзките, които работят, а не лекуваме тези мускули, които са отказали, в резултат работещите крещят от болка "Ей, идиот, аз не съм създаден да нося цялата тежест!" и обявяват стачка, много болезнена стачка. Та накратко това се случва , когато работиш без да спазваш елементарни правила :ufff:

На мен ми омръзна тоя порочен кръг и реших да разуча какво и защо се случва. Изчетох де що се докопах до такава литература, изгледах маса клипчета, добре че и ортопеда ми е търпелив и ме насочва.

Та така първото нещо, с което започвам деня е вдигането на ръцете и краката още в леглото и се разтръскват в продължение на двайсетина секунди, това раздвижвало кръвообращението и намалявало нивото на кортизола. После като котките следват няколко упражнения за гръбначния стълб, общо десетина минутки отнема всичко.


или това, когато имам повече време





Ще дам още един линк, с терапевта сме уточнили кои мускули трябва да стимулирам, дал ми е линк към канал, в който са отбелязани кое упражнение как работи , така си избирам упражнение, което не ми пречи и е удобно да го правя в къщи, защото имам и посукано коляно, което не позволява кой з нае какво.



Това са основно общите упражнения, които всеки може да прави, отделно са специфичните, които са ми за илиотибиалната лента, и които ми изкарват душицата, те са към 1 час интензивни тренировки, но вече мога да стоя права , без да ме боли в повечето случаи :dovolen: , което не можех да правя въпреки хапчета, физиотерапии, инжекции и мазила, сега съм само с упражнения и подходяща диета и работииии :nod: Разгледай този канал, има всякакви упражнения, лесни са и според кинезито били сполучливи, може да си намериш твоите. Отделно платформата за степ аеробика върши страхотна работа, докато гледаш нещо интересно може да си ползваш, така времето минава неусетно, ММ ми е направил скара, така че слагам платформата върху нея и увеличавам височината ѝ до към 40 см, но това е по поръка на терапевта ми, доста по-натоварващо е, но ти можеш да си на нормалната височина.

Упражнения с ластици , добри ластици са тези на Терабанд, поне според кинезитерапевтите, моя син беше взел някакви други за него от облите , скъсаха се , добре че не му счупиха ръката , безумие е да се продават такива боклуци :evil:




Така и така съм започнала с линкове, да дам и един за болка в рамото, изпитано, помага :daaa:

Ако ви е интересно мога да дам линкове, толкова информация съм събрала, разучих кокаляците , връзки, сухожилия и т.нат. из основи , май вече мога да се явявам на изпит :lol: неволята учи :D
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1727 пъти
Получил благодарност: 1960 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Тутти »

Много е ценно това, Миша. Когато имаш време, продължи, ако ти се занимава.
Аз реших да започна подобни неща, за раздвижване, защото и аз установих, че съм претоварена. Ходя на лечебни масажи, иде ми да зарежа доброто начало, така ме боли. Всичко ме боли. После отминават два дни и съм друго нещо. Хвърча, до следващия лечебен лимфодренаж. И отново, и отново…
Ох, хората ходят на масаж за удоволствие и релакс, аз съм като мазохист. Но толкова съм закъсала, имам усещането, че всички килограми които са ми в повече, са само токсини и затова е така. И знам, че е така.
Не съм от тези, които се оплакват, но имам нужда и от десет килограма по-малко, и от правилно раздвижване, и от детоксикация. Глад му е майката и бащата, ама…
🤪
Благодаря за линковете.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”