Лимон и други цитруси (Citrus)

Публикувай отговор
Аватар
дарето74
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Дек 12, '09, 19:54

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от дарето74 »

Да опрашвам ли единственото цъфнало цветче и как? Помагайте. :dovolen:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от gyulcem »

Леля ми имаше 3 лимонови дръвчета , едното са забравили да го приберат на топло и е замръзнал , щяха да го хвърлят аз го взех , тъй като беше останал без листа , орязах го малко измръзналата част махнах. И го прибрах на топло но не много светло , а то взе че напъпи и целия е в пъпки , чудя се дали се кани да умира ли или ще се съвземе , ще може ли да ги изхрани тези пъпки без листа ? Досега не съм гледала лимон , но много искам да си имам моля помагайте . Гледам че изкарва и листа . След като цъфне да го занеса ли при кошера на пчелите?
Изображение
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10046
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 670 пъти
Получил благодарност: 1140 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от greeneyed »

gyulcem, не го поливай много, като се затопли го изнеси навън на слънце. Щом е напъпил, ще го бъде. Не мога да преценя колко е голяма саксията му, можеш да го пресадиш, ако е малка. Не е необходимо сега да е на много топло. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11815
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от johnstalker »

Сега видях темата. Определено саксията е малка и има нужда да се пресее. За листата не се притеснявай, ще избият нови. :daaa:
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от gyulcem »

Мерси за бързите отговори. С парно сме и нявсякъде е топло около 19-20 градуса . А сега редно ли е да се пресади няма ли да изхвърли цветовете си. ? А каква почва трябва да сложа ?
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11815
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от johnstalker »

Ами за всичи цитрусови ние ползваме 2/3 пръст от градината и 1/3 прегорял оборски тор. Точно в този етап 'на бутон' не се сещам да сме прехдърляли в по-голям съд или подменяли част от пръста... Предполагам, че няма да се наруши цъфтежната фаза. За да може дръвчето после да изхрани плодчета ще требе след като прецъфти и се разбете колко оплодени цветчета има, от тях да се изберат 4-5 а останалите да се премахнат. Успех! :daaa:
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Arida »

:dovolen: И аз имам лимон,който прибрах преди две години от старата ми работа. ;) Горкият беше посаден в една делва от семка. :nod: Никой не се грижеше за него. :cry: Прибрах го вкъщи,а той представляваше една стърчаща пръчка без листа ,умрял от жажда. :o Пресадих го и го изкарах на терасата.Цяла пролет и лято беше там.От торовете и слънцето му избуя една хубава листна маса.Закрепна,изкара нови клонки,но проблема е ,че не е ашладисан.Има бодлички по стеблото.Абе лимона си е диворасляк.И сега се чудя,дали трябва да се ашладиса?Или да си го оставя така в натурално състояние... :ieeee:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11815
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от johnstalker »

Доколкото знам, ако не се ашладиса никога няма плодоноси.. и се чудя защо така.. :hmmm:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от ravik »

johnstalker написа:Доколкото знам, ако не се ашладиса никога няма плодоноси.. и се чудя защо така.. :hmmm:
Не е така. Ражда, но отнема повече време. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Лимон и други цитруси

Мнение от Arida »

:dovolen: Лимона е на около 3-4 години.Ако не се ашладиса на коя година цъфти и дава плод? :?:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”