Семена /разсади пролет 2013 година

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Fiut »

Тя е в Канада, затова.
Иначе и аз още не съм ги сяла.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 416 пъти
Обратна връзка:

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от nadin »

Fiut написа:Тя е в Канада, затова.
Иначе и аз още не съм ги сяла.
Ми то Канада не е чак толкова по - студено. Все пак е в Монреал не на към Аляска. Миналата година в Торонто си имаха като при нас 30 градусови жеги, а щом сега е 10 , 15 градуса нищо не и пречи да ги сее към края на май и да и цъфтят лятото.
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Cando »

Да, аз затова им правя разсад, за да цъфнат когато и при вас. Миналата година от разсад ми цъфнаха в средата на юни. Тук лятото си е като в БГ, че и по-горещо заради влагата, но просто пролетта закъснява с един месец, затова. Вие показвате отдавна прекрасни пролетни градини, а на мен сега ми цъфтят кокичета и минзухари, а люляка цъфти за 24-ти май. Иначе в момента през деня е около 18-20 градуса и се чудех дали може вече да се сеят.
Благодаря ви много, ще следя темата и ще ги сея, когато и вие, дано и да цъфнат овреме, че да им се порадвам :stiskam:
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от mucunka »

Cando написа:Да, аз затова им правя разсад, за да цъфнат когато и при вас. Миналата година от разсад ми цъфнаха в средата на юни. Тук лятото си е като в БГ, че и по-горещо заради влагата, но просто пролетта закъснява с един месец, затова. Вие показвате отдавна прекрасни пролетни градини, а на мен сега ми цъфтят кокичета и минзухари, а люляка цъфти за 24-ти май. Иначе в момента през деня е около 18-20 градуса и се чудех дали може вече да се сеят.
Благодаря ви много, ще следя темата и ще ги сея, когато и вие, дано и да цъфнат овреме, че да им се порадвам :stiskam:
Спококойно ги сей, не е никак рано. Аз ги сях в неделя, в сряда бяха поникнали. Малко да поотраснат и ще използвам някои хладни дни да ги разсадя в градината. Много ги обичам, водопади от цветове. Колкото повече ги береш, толкова повече цъфтят. Но ми направи впечатление, че в едната леха се маносаха, може би защото пръсках с душ.Докато тези, с които оградих доматите, цъфтяха нон стоп, до слана. Затова тази пролет ще ги пръскам профилактично заедно с доматите.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от secret_rose »

За 2 път сея алисум (лобулария) и нито предните, нито тези никнат. Какво иска това цвете та не ще да се показва... Изчела съм къде какво има за алисумите и уж по правилата, пък :snif:

И на шега насях 15 семки краставици в една кутия и те взеха, че поникнаха, че и растат като луди. Нагъсто са, ще ги пикирам днес. Кога се пренасят в градината? На колко листа? Като гледам готовите разсади - доста трябва да са големки май, но с това темпо дето растат ще трябва все да препикирвам... Мише, дай съвет, моля :tzvetentze: Нямаше да опитвам зеленчуци тази година, но не се стърпях.
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Fiut »

При мен алисум расте всяка година самонасят. Първата година го ръсих от пакетче и повече не се занимавам. От лилавия е. Разсадила съм по саксиите и по цялата градина.
Ако има вариант мога да изпратя - и без това го скубя. А много го харесвам - прави чудесни покривки дето миришат на мед.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от secret_rose »

Роси, много ти благодаря за милото предложение :tzvetentze: При мен за съжаление трудно стигат цветята, няма смисъл. Аз ще опитвам да си го завъдя докато поникне в крайна сметка, много го харесвам, моя е от белия - чудни облачета стават, ама...
Не съм видяла разсад или саксийки с голям да се продава наоколо, иначе ще си купя.
dal

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от dal »

от семената : това са първите , много предстоят -канкан , лайм биколор , тедал вълните , шок вълните , праймтайм , старлайт и какви ли още не ; тъмно сините са дееп блу
тъмносините , софистиките грийн и блакбери са много чевръсти , а дребните са ми Petunia Picobella Cascade Mix

Изображение
Изображение
Изображениесофистика грийн
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

петуниите са от тук повечето http://www.swallowtailgardenseeds.com/a ... tunia.html
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от Elyza »

Ще кажа само "Въх!" по нашенски и ще възхитя от сърце. Перфектния разсад!
Да ти цъфтят ця-я-я-ло лято и есен!
Моите са още мъници, много късно ги сях, но пък всичко поникна. Делфиниумите са им чудесни. Бърза и висока кълняемост.
Аватар
AnetaJ
Кафевар/ка/
Мнения: 910
Регистриран на: Ное 27, '09, 20:50

Re: Семена /разсади пролет 2013 година

Мнение от AnetaJ »

Dal, голяма си фурия!Страхотен разсад си отгледала, прекрасни растения. И моите разсади като на Елиза са още мъници.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”