Как се качват снимки

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Как се качват снимки

Мнение от cvetnica »

Ако направя опит тук ще ме биете ли?
    Изображение
      Защо ми пише изображение, а не ми дава снимка.И от прикачи,и от руския сайт се получава едно и също.Хайде деца, кажете на баба ! :cry:
      Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
      Маргарет Мийд
      Аватар
      ljuboznatelna
      Чист кофеин
      Мнения: 7292
      Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
      Местоположение: Пловдив 7а зона
      Дал благодарност: 742 пъти
      Получил благодарност: 1356 пъти

      Re: Как се качват снимки

      Мнение от ljuboznatelna »

      cvetnica написа:Ако направя опит тук ще ме биете ли?
        Изображение
          Защо ми пише изображение, а не ми дава снимка.И от прикачи,и от руския сайт се получава едно и също.Хайде деца, кажете на баба ! :cry:
          Защото си копирала адреса от адресната лента, http://savepic.org/3578491m.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , а трябва да кликнеш с десен бутон на мишката върху изображението и после - Копирай адреса на изображението, който се получава http://savepic.org/3578491.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; .
          И имаш някакви тагове list , които са за списък. Последния адрес трябва да има само тагове Img .
          Аватар
          cvetnica
          Кафеджия/Кафеджийка
          Мнения: 1555
          Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

          Re: Как се качват снимки

          Мнение от cvetnica »

          Изображение Изображение За отделни снимки долу-горе разбрах.А албум от снимка бг?
          Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
          Маргарет Мийд
          troll

          Re: Как се качват снимки

          Мнение от troll »

          Добре е човек да не се ограничава сам, ако може.
          С оглед на туй:
          1. Винаги се снима на максималната разрешителна способност, на апарата. Пазят се снимките така, а за кво ще ги ползвате после е друга работа. Щото ако е за форум е нормално 800х600, а форума си ги зуумва сам, та да ги виждате добре, но могат да се запишат и разгледат подробно.
          2. Има два начина за ползване на информация:
          А. Самата информация
          Б. Нейния адрес

          Колкото една снимка е по-качествена, толкова повече памет заема. АКо искате да пратите две качествени снимки по е-мейл ще имате проблеми, щото повечето е-мейли са с ограничение 5 МБ, а готина снимка под 3 МБ няма. Та тогава качвате големите си снимки някъде и пращате на другите адреса, да одят да гледат. Ако искат де. Това е и по-възпитано, щото я си представете, че аз кача във форума сума снимки, това ще отежни много работата. Щото при компютрите се плаща за две неща: Памет и Бързодействие.

          3. Ако не сте специялисти и не можете да прецените, не си избирате някоя локална система, която работи, когато персонала се научи да я подържа, а си избирате нещо световно, дето се издържа от реклами и прави перфектен сервиз.
          т.е. пишете в Гуглата: "free hosting image" или нещо подобно и гледате кво излиза и пробвате и си харесвате нещо.
          (аз лично всичко което поствам, го дублирам със съответния размер в отделна директория, та ако реша да сменя сайта да нямам големи проблеми)

          4. Човек, трябва много серьозно да се грижи за архивирането и запазването на снимките си, щото те са уникални. Ако ти изчезне Уиндоуса, не е проблем. АКо ти се скапе филма, не е проблем, но ако не ти се чете CD-то със снимки, това е голям проблем, особено ако ги нямаш на друго място.

          начи разгледахме как се ползват снимки и как се пазят и сега идва време да отделим място на туй, как се правят.

          5. Размера има значение. :mrgreen: Човешкото око, за разлика от фотоапаратите има способноста, командвано от мозъка, да се съсредточи, върху детайъл, който го интересува. т.е. ако направите снимка на Любимия на мотоциклет, как стартира в състезание, за вас туй е ТОЙ, а за нас туй е сборище от диваци на мотори. т.е. трябва най-важното да е най-голямо на снимката и така разбираме кво сте снимали. Толкоз за режисурата, щото току виж се намесил Ламбо. :mrgreen:

          То аз мога да пиша още много дивотии, но истината е, че който разбира какво пиша, няма нужда от него, а който не разбира има голяма нужда, но кво от туй.
          :hihihi:
          Аватар
          cvetnica
          Кафеджия/Кафеджийка
          Мнения: 1555
          Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

          Re: Как се качват снимки

          Мнение от cvetnica »

          Здравей,Трол!
            От всичкото това което си написал,разбрах само че не съм специалист и не мога да преценя.Ама аз това си го знам,бе душко!"Винаги се снима на максимална разрешителна способност" - а къде да я търся, че и тя горката не ми вика! :hmmm: :hmmm: Моята работа е малко като неволята - викам,викам ама тя все не идва!
              Сега съвсем сериозно - знам,че не са качествени снимките,но помогни да се науча да ги качвам,вмъквам и т.н.,пък живот и здраве после може и фотограф да ме направиш! :lol:
                Нали знаеш - човек се учи докато е жив и накрая ненаучен умира! :snif:
                Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
                Маргарет Мийд
                Аватар
                ljuboznatelna
                Чист кофеин
                Мнения: 7292
                Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
                Местоположение: Пловдив 7а зона
                Дал благодарност: 742 пъти
                Получил благодарност: 1356 пъти

                Re: Как се качват снимки

                Мнение от ljuboznatelna »

                За албума даваш линк и ние си гледаме.
                Аватар
                cvetnica
                Кафеджия/Кафеджийка
                Мнения: 1555
                Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

                Re: Как се качват снимки

                Мнение от cvetnica »

                http://media.snimka.bg/s1/2241/030726224.jpg?r=0" onclick="window.open(this.href);return false;
                Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
                Маргарет Мийд
                Аватар
                calico
                Наркоман I ранг
                Мнения: 24721
                Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

                Re: Как се качват снимки

                Мнение от calico »


                това е снимка, не е линк на албума

                линка се взема горе от адресния ред и се копира между URL
                ........................
                -Вы кто?
                -Добрая фея
                -А почему с топором?
                -Настроение что-то не очень...
                Аватар
                cvetnica
                Кафеджия/Кафеджийка
                Мнения: 1555
                Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

                Re: Как се качват снимки

                Мнение от cvetnica »

                А сега какво ще кажете,а? :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
                Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
                Маргарет Мийд
                troll

                Re: Как се качват снимки

                Мнение от troll »

                Ми кво да кажем?
                Браво!
                :ieeee: :ieeee: :ieeee: :tzvetentze: :ieeee: :ieeee: :ieeee:
                Публикувай отговор

                Обратно към “Технически проблеми и предложения”