Как се качват снимки

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Как се качват снимки

Мнение от calico »

Магдалена, то е почти същото. аз качвам от Прикачиhttp://prikachi.com/, не се иска регистрация
просто накрая като качи наместо да натиснеш бутона за добавяне на адреса, копираш и вместваш, само 1 стъпка повече.
за сметка на това сега качвам много по-бързо отколкото през TinyPic, в прикачи просто за секунди се качва снимката, и не е от нета, той си е все еднакъв.

и руския сайт за качване е добър, че прави и малки снимки
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Как се качват снимки

Мнение от vivianna444 »

:svekurva: и аз го имам този проблем, но се оказа, че е в големината на файла. Като е по-голям файла / снимката де, и се инати. Ако ресайзнеш - и става :svekurva: ама ти отваря допълнителна работа :hmmm:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29

Re: Как се качват снимки

Мнение от tsvetina »

Имам проблем с качването на снимки и аз. :snif: Преди ставаше толкова лесно. Миналата седмица от три, успях да кача само една.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград

Re: Как се качват снимки

Мнение от Магдалена »

Изображение
Да,Калико,благодаря!Ето ,че става и така,не че не става! Става и чрез Picvalley.net, но защо не може по предишния начин? :hmmm:
Господи,неправилно ли питам, или не ме разбирате!? :ufff: :ufff:
Хайде, няма да питам вече,че ще речете-заяждам се с някой! :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона

Re: Как се качват снимки

Мнение от Tanet »

Моля, обяснете ми как да правя снимки с размер до 4МБ . Имам предвид да не гледам всяка снимка какъв размер е и да я преоразмерявам преди да я хоствам, защото по-големите не ги качват. Нещо в настройките на фотокамерата ли да правя. Аз просто си щракам и идея си нямам защо едните са 3,9МБ примерно,а другите 4,12,а кадрите изглеждат уж еднакви и по-голямата не може да се качи. Няма ли хостинг или програма знам ли дето автоматично да си ги оразмерява като за форум. Преди през Tinypik не ми е отхвърляло снимка ама какво се прецака ,че не иска да качва ...
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се качват снимки

Мнение от Titi »

Tanet написа:Моля, обяснете ми как да правя снимки с размер до 4МБ . Имам предвид да не гледам всяка снимка какъв размер е и да я преоразмерявам преди да я хоствам, защото по-големите не ги качват. Нещо в настройките на фотокамерата ли да правя. Аз просто си щракам и идея си нямам защо едните са 3,9МБ примерно,а другите 4,12,а кадрите изглеждат уж еднакви и по-голямата не може да се качи. Няма ли хостинг или програма знам ли дето автоматично да си ги оразмерява като за форум. Преди през Tinypik не ми е отхвърляло снимка ама какво се прецака ,че не иска да качва ...
аз ги качвам във фейсбук във видим само за мен албум, там автоматично си ги оразмерява и после прехвърлям тук. Голяма играчка е, затова и рядко се хващам да пускам снимки.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31759
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора

Re: Как се качват снимки

Мнение от Мария Николова »

Ползвам инсталирана програма Picasa 3. Мога да изрежа част от снимката, мога да изсветля, или обратно, мога да пиша върху снимката и правя с тази програма албума си. Признавам, че има още неща, означени с четка за рисуване, които не съм пробвала. :oops: От падащо меню избирам "Качване на албума" и го качвам в уеб Picasa. Никакви затруднения с размери на снимките. Работи безотказно. И даже не се опитвам да ползвам "по-лесните" начини, защото... "едно баба знае, едно бае". :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7359
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона

Re: Как се качват снимки

Мнение от ljuboznatelna »

Настройката за големината на файловете е във фотоапарата. Трябва да се поровиш малко. По-малко пиксели - по-малко байтове.
При мен са в едни менюта SHQ HQ SQ.
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Как се качват снимки

Мнение от klapan »

Да намалиш размер на снимка изобщо не е проблем.Има много добра free такава програма,която може и да се инсталира на компютъра ви,а може и да се инсталира на флашка и да си я носите винаги с вас навсякъде.Малка,сигурна и няма вируси и други боклуци в нея.От вас зависи как ще я ползвате - на страницата долу ще видите няколко прозорчета за теглене - дали за portable вариант на флашката ви,дали за инсталиране.Казва се Faststone image resizer и я теглете оттук

http://www.faststone.org/FSResizerDownload.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Аватар
klapan
Кана кафе
Мнения: 588
Регистриран на: Юни 6, '10, 13:15
Местоположение: Варна, до морето...

Re: Как се качват снимки

Мнение от klapan »

Имате и друга възможност,ако сте с Windows XP. Намаляването на размера на снимки става съвсем лесно,без да отваряте прозорец на нова програма и да определяте някакви параметри.Както разглеждате снимката си /или снимките си.../ от албум на компютъра си, просто ги маркирате и цъкате с десен бутон отгоре.И толкоз.
Излиза прозорче с предложения - цъкате на eдното от тях,а именно "Resize images". Излиза второ прозорче с конкретни предложения как да се намали снимката.Аз обикновено избирам "Large" и веднага пред очите ви, в същата папка до вашите се появяват намалените снимки,получени от тези,които сте посочили за намаляване.Примерно ако сте избрали от 20 снимки само 2 за намаляне - да кажем Picture 008.jpg и Picture 015.jpg сте избрали сред тях - ще видите 2 нови снимки Picture 008Large.jpg и Picture 015Large.jpg.Намалянето е около 10 пъти,но това зависи от самата снимка.
За целта цъкнете на тази страница и натиснете "Download" бутончето под "Image Resizer" ,намиращ се в средата на страницата на втория ред.Инсталирайте и ...толкоз.
Сега си отворете албум със снимки и цъкнете с десен бутон отгоре на някоя.И ...действайте.Можете да намалите една или 10-15 снимки едновременно - ваш избор.А предлаганите размери са няколко и си изберете вашия предпочитан.

http://windows.microsoft.com/is-is/wind ... =powertoys" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cvetar.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Этот мир наполнен чудесами!
Если нет чудес - чудите сами ...
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”