Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Публикувай отговор
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от naska50 »

Прочетох какво сте написали относно пресаждането и в крайна сметка в събота ще опитам да я извадя от тази саксийка, имам малко-по-голяма. Дано да не го уморя-засега е в отлично състояние и си расте-в процес на образуване на пъпки. Ако си го оставя така и да го изчакам да цъфне и след прецъфтяване да го местя, дали няма да е по-добре :hmmm:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10041
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 636 пъти
Получил благодарност: 1128 пъти

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от greeneyed »

botan написа:Я фотосинтезират я не. В природата да, там тази фотосинтеза е с корените е много важна понеже я имат я нямат едно две листа, а понякога и всичките им опадат, нооо в къщи фаленопсис с 15 листа и да го сложиш в прозрачна саксия да му форосинтезират корените е откровено смешно. Да не говорим че корените фотосинтезират само когато са влажни, а корите поне при мен бързичко изсъхват.
Аз ги слагам в прозрачни само и единствено защото ме кефи че се получава един млечно кафяв цвят от прозиращите кори. :D
Ето корените на два фала , които си растат въздушни и откровено фотосинтезират.Те са най-близо до допълнителнотот осветление. Виждат се връхчетата им, които не бива да се докосват при пресаждане. Ако се казва , че 5% от фотосинтезата е чрез корените, значи толкова е повърхността на корените спрямо тази на листата.

Изображение

Изображение

Ботан със своите смешни и недостъчно аргументирани изказвания лесно си печели врагове, то е известно.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
rosti
Кафе с мляко
Мнения: 226
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:02
Местоположение: Добрич

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от rosti »

А как стои въпросът с използването на кашпи и разни там плетени кошнички при орхидеите и по-специално при фаловете?
"Аз поисках и дъжд заваля.
Не ме гледай със укор в очите!
Запомни! Аз обичам дъжда.
Той единствен скрива сълзите!"
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от lila »

Никакъв проблем. Можеш да ползваш кашпи и кошнички спокойно. Мисля от известно време да прехвърля големите растения в керамични съдове. Съвсем сериозно. :tzvetentze: Обмислям въпроса с намирането на голямо количество такива. :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от johnstalker »

greeneyed написа:...
Ботан със своите смешни и недостъчно аргументирани изказвания лесно си печели врагове, то е известно.
На Ботанчо съм му фен, наблюдавам го от доста време не само на цветарскиот фронт...къде видя смешно изказване? Къде видя врагове? :hmmm:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от lila »

Хм, не съм много сигурна, ама наскоро дискутирахме - май на кафе ама с кой беше :hmmm: - как наличието на хлоропласти не е гаранция за фотосинтеза :hmmm:
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от dora »

lila написа:Хм, не съм много сигурна, ама наскоро дискутирахме - май на кафе ама с кой беше :hmmm: - как наличието на хлоропласти не е гаранция за фотосинтеза :hmmm:
На кафе....??? :hmmm: - не си ли говорите за мъже??? :hihihi:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от lila »

dora написа:
lila написа:Хм, не съм много сигурна, ама наскоро дискутирахме - май на кафе ама с кой беше :hmmm: - как наличието на хлоропласти не е гаранция за фотосинтеза :hmmm:
На кафе....??? :hmmm: - не си ли говорите за мъже??? :hihihi:
:hihihi: :hihihi: :hihihi: ние за мъже не говорим, щото само водки и жени синтезират :lol: :lol: :hihihi:
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от dora »

Затова контактувам аз с Лилето - винаги има какво да науча. :daaa:
Е , тогава спирам да мъча моите ,че все на фотоСинтеза карали горките. :hihihi:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от orkud »

Не знам дали тук е правилната тема, но можете ли да ми помогнете с информация каква ми е орхидеята, която ми подариха. Имам няколко фалчета, цъфтят много, но такава не съм имала и не знам каква е. Благодаря ви!

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”