Тае бо

За да не седим само пред компютрите ;-)
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

icegirl написа:titi,понеже аз много ,ама много се налях и имам големи проблеми с намирането на дреха в гардероба,която не само да ми стои добре ами да вляза в нея, та моля те дай инфо от първа ръка ако може за спортният к-с Славия там ми е близко ,влизах по нета ама нещо не можах да добия представа /ако искаш по-добре да лични да не трупаме форума /благодаря ти
Ами питай ме каквото точно те интересува :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Тае бо

Мнение от Росица »

Благодаря. Един час Тае бо е наистина много сериозно натоварване. Аз не съм от София, а от Видин /тук не съм ги виждала/. Аз не съм виждала той /Били Бланкс/ да използва други уреди, освен тези въжета, които били негова разработка.
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: Тае бо

Мнение от mal4o_vasil4o »

А в моето филмче Били не използва никакви уреди или въжета :hmmm: .Но иначе движенията му ми помагат доста,така че може би нямам нужда от допълнения :ieeee:
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Titi »

mal4o_vasil4o написа:А в моето филмче Били не използва никакви уреди или въжета :hmmm: .Но иначе движенията му ми помагат доста,така че може би нямам нужда от допълнения :ieeee:
Явно има много и разнообразни варианти. На вчерашната тренировка пък използвахме малки гирички и едни сглобяеми повдигнати лежанки със странна форма. Този път реших да отида по-рано и да загрея предварително. Влязох във фитнеса, който е в съседна зала и двайсетина минути разгрях на пътека и уреда, който имтира каране на ски. След това на тае-бо се чувствах значително по-добре и по-издържлива. Пък и вече имах представа какви упражнения горе-долу има и не губех време да ги разучавам. Пак ми излезе "джигеря" на края и краката ми трепереха, но друго е като се загрее предварително, а не от вратата да се хвърли човек направо в интензивната тренировка.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Arida »

:dovolen: Зависи за кое тае-бо говориме.Разделено е на две;Степ-тае бо и аеробика с елементи на тае бо.Най-натоварващото е степ-тае бо. :dovolen: За него се изисква много добра физическа подготовка и издържливост.По принцип аеробиката натоварва сърцето и ако човек има здравословни сърдечни проблеми или висока кръвно не е желателно да се занимава с толкова интензивен спорт.Поради тази причина повечето инструктори по тае-бо си правят часовете на 45 мин.,за да може всеки да играе. :dovolen: Което разбира се аз не одобрявам :nod:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Тае бо

Мнение от vodo-leika »

Аз пък утре отивам, да видим дали ще оцелея! :ieeemyzh:
Аватар
maini4kq
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Фев 26, '10, 01:33
Местоположение: Пловдив

Re: Тае бо

Мнение от maini4kq »

Ходила съм на 3 различни места на Тае- бо ,при 2 жени и един мъж,включително и в чужбинеа.Лично на мен много ми харесва.Това е най-уморителният вид тренировка на който съм била :daaa: а треньорите винаги са надъхвали максимално групата.
Приятел е този,на който можеш да се обадиш в 3 през нощта и да кажеш:" Убих човек", а той ще отговори :"Къде трябва да копаем?"
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Тае бо

Мнение от vodo-leika »

По повод надъхването - мен най-много ме учудва от къде намират сили да викат, за да броят и мотивират полумъртвите трениращи :lol: !
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Тае бо

Мнение от Arida »

:dovolen: Това им е работата.Не се става лесно инструктур! :D
Аватар
katiusha
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Апр 10, '10, 21:16
Местоположение: Плевен

Re: Тае бо

Мнение от katiusha »

:dovolen: Да .. наистина не се става лесно инструктор . Казвам го от личен опит . Изключително много ви се възхищавам от желанието да спортувате и поддържате форма. Браво на вас :dovolen: и не се отказвайте след първата тренировка, аз че съм редовно тренираща понякога нямам сили и също така получавам мускулна треска !
Публикувай отговор

Обратно към “Спорт, адреналин или просто разходка”