Разширени вени .

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Разширени вени .

Мнение от Миша »

Покачването на температурата над 50-60 градуса унищожава полезните качества на меда,слагате в топла вода,не вряща,и постепенно ще се разтопи,колкото по-бавно,по-добре
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Разширени вени .

Мнение от nikolica »

Попрочетох из нет-а и разбрах, че за да не се загубят качествата на меда, трябва да се ратопи на не повече от 35 градуса.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Ох, да дам отчет. Две седмици мазане всяка вечер. И моят мед е захаросан,но го разтопих на водна баня. Вечер навлажнявам леко кожата с мокра ръка и след това омазвам с мед. По-лесно се разнася.Но ефекта е много голям. Няма я предишната болка в краката
Благодаря на Лейди Пена за споделената безценна рецепта :gush:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Разширени вени .

Мнение от Магдалена »

:hmmm: А имаме ли очакване, че грубата изпъкналост/релефност на вените ще намалее или даже ще изчезне !? :snif:
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Тем написа:Аз пия Пикногенол вече повече от 17 години - не че са изчезнали разширените вени, но не ме болят, не се надуват и може би по-бавно се увеличават. А освен това има благоприятен ефект върху здравето и състоянието на кожата.
а с пукането как е?
защото наскоро спуках вена и.. вчера пак
пия детралекс,рувенор, мажа с мед и редувам с рувенор , нося си компресиращите чорапогащи ама файда йок
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: Разширени вени .

Мнение от PPetrova »

И аз започвам, че единият ми крак след стоене половин час става долу на глезена с около3-4 см по-дебел от другия.Там е и чупен преди години.Имам и огромни тромбове. Искам да кажа и друго-след рувенори, конски кестени и други започнах да се мажа с магнезиево олио.На мен страшно ми пареше и щипеше и го оставих,но ми помагаше като раздвижване на кръвта по отеклите крака и рязко ми спаднаха като брой нощните спазми.И това не продължих от серсемлък.Обаче се усещам ,че си играя с огъня и почва да ме гони страх.Това с меда ме обнадежди.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Разширени вени .

Мнение от libra »

Магнезиевото олио се разрежда с вода,колкото да не щипе.Внимавай и да не капе из къщата,защото има поведние на олио,макар че не е на практика-прави мазни петна.
traveling
Kафенце
Мнения: 11
Регистриран на: Май 10, '14, 13:10

Re: Разширени вени .

Мнение от traveling »

Рецептата с меда звучи добре и още довечера ще я изпробвам. Дано да има ефект, ще пиша след време как се чувстват краката ми :dovolen: Благодаря!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Разширени вени .

Мнение от Titi »

На този материал попаднах, докато работя и реших, че може да е полезен на някой от вас:

в-к "Стандарт"
08.05.2014 г., стр. III
Процедурата трае няколко минути, няма нужда дори от упойка
Инжекция бори разширени вени
Лекувайте и леките случаи, тъй като болестта се усложнява, съветва д-р Яир Галили


Разширените вени са все по-често срещан проблем, който освен че е неприятен за гледане, е съпътстван от сърбеж, болка и разранява. Израелският съдов хирург д-р Яир Галили бори разширените вени с ефикасния и щадящ възможен метод - склеротерапия под ултразвуков контрол, с който вече е помогнал на над 25 000 души по цял свят.

"Същината на този метод е да се локализира откъде идва проблемът, кой точно участък на вената е заболял", обяснява д-р Яир Галили, който прилага иновативната процедура вече 5 г. и в България. Под ръководството на ултразвук с много тънка игла се инжектира вещество - полидоканол, под формата на пяна, което неутрализира болната вена, както и разклоненията й. Инжектирането отнема няколко секунди и не е необходима упойка, тъй като пациентът чувства само едно леко убождане. Веднага след манипулацията той може да се върне към активния си начин на живот дори без да се налага да носи ластична превръзка или чорап. Крайният резултат обикновено е налице до няколко седмици, когато видимите разширени вени изчезват сякаш никога не ги е имало Всъщност разклоненията и болната вена, станала причина за появата им, се свиват. Най-често една процедура е достатъчна. "Единични са случаите, в които се налага те да бъдат няколко", уточнява съдовият хирург. Вследствие на интервенцията кръвотокът от нефункциониращите вени на краката се насочва към функциониращите и така се намалява налягането в тъканите на долните крайници. На процедурата са се подложили вече над 200 българи, които са се избавили по бърз и безболезнен начин от проблема. Сред излекуваните има и лекари, и то от големи столични болници. Един от тях оприличава д-р Галили на магьосник, защото само за минута-две определя коя точно е болната вена и локализира мястото на увреждането, а самата манипулация пък трае секунди.Д-р Яир Галили е шеф на Клиниката по съдова хирургия в института "Машон Мор" в Тел Авив. Методът, който прилага медикът, е усвоил по време на 2-годишна специализация в САЩ, след което повече от 10 г. практикува само този начин на лечение. В лаптопа си д-р Галили е запазил снимки, на които е запечатал състоянието на пациентите си преди и след операцията. "Дори при тежки, запуснати случаи, когато има големи отоци, възпаления, язви, виждате как след един месец ситуацията се подобрява", показва лекарят. На снимките, свидетелстващи за състоянието след склеротерапията, обаче вече всичко е наред - кожата е здрава и е възвърнала нормалния си цвят. Методът има над 95% успеваемост Това е най-ефикасният и най-удобният за пациента начин за лечение и най-тежките стадии на заболяването", категоричен е д-р Галили. Израелският специалист препоръчва да се направи манипулацията и при по-леки случаи, когато кракът само изглежда неестетично, тъй като тази болест се усложнява с времето. Съдовият хирург изтъква, че голяма роля за заболяването играе наследствеността и е добре човек да потърси съдействие възможно най-рано, още когато усети болка, забележи отоци, издуване на вената, както и промяна на цвета в долната част на крака. Методът е подходящ за всяка възраст, няма контраиндикации, може да се прилага и при наличието на други медицински проблеми, като сърдечни болести или диабет. "В САЩ склеротерапията се плаща от здравноосигурителните каси, т.е. призната е като ефикасен, безопасен и евтин метод за лечение. Това е алтернатива на операцията и пациенти, които не са подходящи за хирургична интервенция или се страхуват от нея, могат да се възползват от този щадящ начин на лечение", разяснява д-р Галили.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разширени вени .

Мнение от calico »

ми болят ме някой път вечер като заспя краката от колената надолу, ама как да разбера разширени вени ли са или крампи? :hmmm: :hmmm:

и ако нямам разширени вени какво ще стане ако се омажа с мед?

п.п. - на лекар няма да ходя
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”