Детски му работи

Публикувай отговор
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Детски му работи

Мнение от Satori »

dora написа: Не виждам нищо лошо ,като майка , в това детето да си остане с мама колкото се може повече- имам предвид докато е мъничко.Когато поотраснат децата сами откриват нуждата да общуват и търсят своята детска среда.Но да ми кажете ,че на 2 години или дори и на 3 детето ще загуби ако си остане в къщи.... е не съм съгласна.
И аз така зная - че до три години било препоръчително даже да е до майка си.
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Детски му работи

Мнение от mucunka »

Доре,съгласна съм с теб,не е случайно ,че детската градина започва от 3 г.Но има много млади семейства,които не могат да си позволят една година неплатен отпуск на майката.Много нубаво си беше с платено майчинство 3 години.Аз така си отгледах децата и нямах никакви проблеми с адптацията в детската градина,те просто си израснаха за нея.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Детски му работи

Мнение от DOBI »

Тука отпуската по майчинство е 2 месеца-после или бавачка /доста по-лошия вариант/ или ясла,но яслите са невероятни.Аз гледах бебка защото нямаше място /записването става след 2 месец на бременността/
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Детски му работи

Мнение от dora »

Колко могат да са невероятни едни ясли? Повече ли от майчината прегръдка и топлина ? Една жена за колко деца се грижи?
Дано на никой тук не му хрумне това.
Твоята бебе е късметлийка. :nod:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Детски му работи

Мнение от Satori »

dora написа:Колко могат да са невероятни едни ясли? Повече ли от майчината прегръдка и топлина ? Една жена за колко деца се грижи?
Дано на никой тук не му хрумне това.
Твоята бебе е късметлийка. :nod:
То Доре, наистина там яслите нямат нищо общо с нашите /сравняваме яслите там и тук, не детските заведения и грижата от майката/. Доста майки във Франция не работят, но пък на когото се налага, имат много добри условия за бебетата си. Само можем да мечтаем на някого тук да му хрумне да създаде такива условия. Отношението към раждаемостта и към децата изобщо там е национален приоритет и можем само да цъкаме и да завиждаме.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Детски му работи

Мнение от dora »

Позволявам си да не се съглася.
Условията(мислех ,че и аз за тях говоря :hmmm: ) не могат да компенсират близостта,която е ключова в този период.(а за мен и до 3-та година- не че някой ще ни чака да ни пораснат децата ).
Ние имаме още много да се учим - с това съм напълно и абсолютно съгласна.А що се отнася до приоритета ....и с това съм съгласна :nod: :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Детски му работи

Мнение от DOBI »

Съвсем не исках да започна полемика!Исках само да споделя!Наистина тука се прави всичко за поощряване на раждаемостта;Когато бях оперирана например бебка я давахме почасово,докато майка й е на лекции в ясли ,които са само за спешни случаи-тогава,когато няма кой да гледа няколко часа детето независимо по какви причини.Така наречените аварийни ясли.Отивайки да си го вземеш ти се дава пълен разчет в колко часа з хранено,какво количество е изяло,отколко до колко е спало.........В настоящата ясла са по 10 деца в група с две преподавателки.Спането например е на свободен режим-слагат всяко дете да спи толкова пъти на ден,и по толкова време ,колкото то има нужда.Учителките имат достатъчно време да ги гушкат,да ги учат на различни неща-от самостоятелното хранене с лъжичка,през сглобяване на лего /естествено с големи парчета,рисуване........./Децата са обгрижени и там с много любов.Самото посещение и адаптация към яслите става плавно?В рамките на 10 дена първоначално се започва от 1 час в присъствието на родителя,после се увеличава плавно престоя на детето и също така плавно се намалява престоя на родителя.,докато накрая детето остава само.Колко им е "зле" говори факта,че не само нашата когато я вземаме от там плаче и не иска да си тръгне.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Детски му работи

Мнение от dora »

Даааааааааааааааа , както писах по горе има още много да учим. :oops:
Доби , благодаря ,че сподели.
Но да знаете ,че съм си твърдо детето да си е с майката :lol: то само си показва кога е готово :nod: .За всички други ,които не можем да си позволим този лукс остава да се надяваме скоро нещата да се променят и при нас и то за добро. :nod:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Детски му работи

Мнение от DOBI »

Дано Доре нещата се пооправят в тази насока, защото децата имат нужда от топлина и внимание и защото го заслужават.Единствения проблем тука е подавнето на молба,което става когато разбереш ,че си бременна
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: Детски му работи

Мнение от розалия »

Ех Доби,кога ще мога и аз да напиша нещо подобно за градините в България ?:(
Толкова добре звучи и лесно наглед за осъществяване,а защо не се прави навсякъде,че всички да сме спокойни и работоспособни!
По принцип също не съм привърженик на яслите.Децата са прекалено малки ,за да се отделят от мамите,но виж за ползата от градината съм убедена(стига те да са добре устроени,обезопасени и най-вече персонала да е не само добре квалифициран ,но и с призвание за този работа)
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”