Да помогнем с нещо малко

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от rumivarna »

belika написа:форумът е медия. забранено и наказуемо е постване на снимки на такива деца в публични канали.
И защо да е забранено? Като не ги показваме проблема ще изчезне ли? Как ги показват по телевизиите?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

а като ги изтипосаш насред интернет, или по телевизията, хората да гледат и да цъкат с език, подариш им старите си дрехи, обувки, цветя и козунак за великден, и на тръгване си плювнеш в пазвата без да поглеждаш назад поне до следващата коледа- ще им оправиш живота? :hmmm:

все едно. вие си знаете.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Децата не са криви за нищо разбира се, но мисля, че не е редно да се постват снимки на деца без разрешението на родителите им или настойниците им.
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от vivianna444 »

:shock: Боже, какво доживях да видя! :shock:

...спорадичната благотворителност поставя подобни деца в още по-тежък риск, според мен. и е причина за задълбочаване на проблема....

тц, тц, тц...
Ако Дияна е изпратила хранителни продукти (спорадично); аз я последвам - пак спорадично с кашон тетрадки и цветни моливи, друга добра душа последва (пак спорадично) с кашон ябълки, то с какво и на кого бихме навредили?... :hmmm:

Цитат:
Благотворителността е една от най-хуманните и смислени дейности, с които се занимават хората по света. Благодарение на благотворителността се спасяват човешки животи, дава се здраве, надежда и шанс за по-добро бъдеще на изпаднали в нужда хора. Благотворителността е символ на най-висшите човешки качества – милосърдието и добротата.
край на цитата

:tzvetentze:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Бях написала някои неща в горния си пост, но ги изтрих. Че ние, работещите българи всеки ден развиваме благотворителност - държавата прибира достатъчно от всички нас, за да храни точно циганите.
Да намери държавата родителите им, да ги накара да работят за да получават пари, да ги научи да поемат отговорност И за децата си, както ние поемаме за своите - да ги изгледаме, изхраним и изучим.
Докато имат възможност те няма да го правят.
И пак казвам - децата не са виновни. Ще им купим кашон с ябълки и пръчка евтин салам. И това няма да им оправи живота.
Те имат нужда от дом и майка и семейство. Не от приходяща лейди Даяна за събота следобед. На мен лично ще ми е по-гадно някой да ме вади от калта за по 1 ден за да видя че има и друг живот и после да ме връща обратно в гнусотията. Проблема няма да се оправи с благотворителност.
Това ще се случва дотогава, докато държавата абдикира от задълженията си, а ние ще си играем на благотворителност докато не се усетим че на всики гладни и жадни за внимание салам и щастие не можем да купим - просто са много, много, много.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от rumivarna »

Защо ли нещо в мненията на Белика и Лила ми напомня за решаването на проблема с бездомните кучета. Виновни за увеличаването на уличната популация от псета имали хората които ги хранели. Като не им се дава да ядат те ще изчезнат от самосебеси (ще умрат от глад). И.....няма кучета , няма проблеми! :evil:
С децата излиза май същото. Не им пращаме кой каквото може, та макар и ден в седмицата да е. Не им показваме тъжното битие на снимки, щото нямаме разрешение от някой. Изобщо разчитаме да маскираме действителността и .....проблема ще изчезне от самосебеси ;)
А, и държавата това са хората които я правят. В цял свят има благотворителност, хора в нужда, социални проблеми...Дори в най-богатите страни! С пратеното от отделни хора проблема не се решава наистина, но все е нещо за тези нещастни души. Защото какво са виновни, че са се родили циганчета? Те са ДЕЦА!
Ех, не мога да намеря сега онези толкова популярни снимки на деца от третия, четвъртия и нам кой си свят, обути в чепици от бутилки минерална вода. Дали някой им е взел разрешението да ги снима и да ги прави достояние на цял свят? И разните надвили си на масрафа артисти, известни личности и хора с възможности що ли им пращат помощи?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от vivianna444 »

Нямам амбиицията, или нека го кажа така: ние (тук) нямаме амбицията да решаваме проблеми от глобален характер.
Просто бихме искали да помогнем дори и с мъничко на тези деца. Толкова е простичко :dovolen: :tzvetentze:

Изображение

Изображение

Руми, това търсеше, нали? :tzvetentze:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

:D Всеки прави каквото може - аз си плащам осигуровките яко - от данъците от заработеното от мен се хранят месечно:
8 броя пенсионери и 2-ма на социални помощи,
или 3 броя лекари,
или 4 служителя в некое министерство;
освен това, което влиза в семейството ми където също има пенсионери и студенти
:D това всеки месец :D
Щом кашон с ябълки ще ви накара да се чувствате лейди Даяна или Анджелина Джоли събота вечер - ок.
Дано само не се залисате и забравите след 2- 3 месеца за инициативата - децата имат нужда от ежедневни грижи и любов.
dal

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от dal »

трябва да има и такава тема , има хора имат потребност и като имат информация и мотивация - насочват ресурс където е нужен , доколкото е възможен и свободен
иначе извън сърцето , щото все пак съм жена и майка , с ума си съм напълно съгласна с Лила , защото това е системата за социална справедливост и адекватност.
За жалост обаче тя в България не работи , очевидно...
И не работи заради управниците ни крадливи и заради майките и бащите на ей тези черешки горе
Аз напоследък затрих жал към хората , пък за циганите да не говорим ....
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от краси кубарелова »

Дарителството е интимен акт, освен ако целта не е друга :). Как беше : "Дясната ръка да не знае какво прави лявата". Предлагам в тази тема да се съобщава за нечии нужди и начина по който може да се направи нещо, както е постъпила Diyana. Оттам нататък всеки да постъпва по съвест или според дереджето си. :tzvetentze: А разбирам постовете на Lila и Belica - горчивина има в думите им, вярно, защото държавата ни не е държава, но пък има още човеци, особено тук във форума :stiskam:
Светът е пълен с непознати хора...
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”