Да помогнем с нещо малко

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
dal

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от dal »

абе...не знам , тегаво е отвсякъде
може би цялата дискусия без началните индикации къде на кого да се помогне- махни я , дискусията , да си остане тема за призиви :hmmm:
тежко е навсякъде , пък за изписаното - всеки ще си остане на позиции спрямо живота и опита зад гърба му
не е добре да има обидени тук , пък се получава от диалозите :snif:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Така и така ще местите мненията; като публично осъдена от продавачите на индулгенции имам право на реплика :nod: .
За да съм напълно обективна за себе си поне, погледнах профила на групата "Целогодишна доброволна дарителска кампания" във фейсбук https://www.facebook.com/groups/248127971224/" onclick="window.open(this.href);return false; .
Членовете са 5 човека, а последна активност - аз го разбирам като организирано събитие/посещение от групата и анонсирано публично (което е целта на групата) е с дата 1 May 2011 at 00:05 . Предполагам на този ден е било благотворителното мероприятие. Снимките в албума снимка бг също са от тогава - има ги във фейсбук-профила .
Днес ако не ме лъже календара е 22 март 2013-та година.
Чудно защо сърбежа в благотворителна насока е с голяма периодика във времето.
Мнението си го казах, не се учудвам на мнението на останалите.
dal едва ли има нужда от подкрепата или одобрението ми за да каже каквото мисли, a с belika съм съгласна на 100% , но и без да бяха писали, аз пак нямаше да мръдна - ни на йота :dovolen:
Децата имат нужда от ежедневни грижи дом и семейство. Това е, което им е необходимо.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Групата във фейса просто не е закрита...сблъсках се с толкова много простотия, с която се сблъсквам и днес, че се отказах...Нещо пак си недовидяла...
http://diyanarasheva.snimka.bg/children ... eza.739182 Отдолу в дясно пише, че кога е създаден...на 19 март 2013 година...Ама що изобщо се занимавам... :ufff:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от lila »

Не искам да съм заядлива, но снимките са от 18-ти януари 2010 година дори не са от 2011-та, тогава са постнати във фейсбук.

Ето тази във фейсбук групата - " onclick="window.open(this.href);return false;
е същата като тази в снимка бг където само албума е създаден на 19-ти тази година
http://diyanarasheva.snimka.bg/children ... 2.29952518" onclick="window.open(this.href);return false;

И другите снимки са така.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от dora »

6 години от живота ми минаха в дом за изоставени деца./работех там /
От 120 деца имаше само две българчета и тяхната майка беше самотен родител и идваше два пъти в месеца да им се порадва.После си ги взе.
Каквото съм могла направила съм - не обичам да говоря за това.
Още е пред очите ми обаче една сцена която ще опиша тук - "детето се връща в дома след едноседмичен престой при майка си и тя на прага го съблича голо,защото тя му е купила дрехите."
Така ми е писнало от циганията наоколо.
Душата ми ли е загрубяла, но за съжаления повече се дразня отколкото да ми е жал.
Радвам се обаче, че има хора,които могат с чисто сърце да помогнат.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

lila написа:Не искам да съм заядлива...
Ооо, повярвай ми дори за секунда не си изглеждала заядлива :sneee: Удоволствие е човек да си дискутира каквото и да било с теб...Ако и вникваше в думите на опонента си цена нямаше да имаш :daaa:
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от donkata »

Е, тази тема доста ме обърква. В моя свят (в главата ми) всичко е или черно или бяло, обаче тук не е така.
Тук "мизантропия" е твърде силна и след размисъл, напълно неподходяща дума.
А пък филантропията и човещината..., ами и те не са точно, каквото пише в речника.

Цветари сме всички. Дали някой ще съжали разсадите и от хладната стая и ще ги вкарва на топло всеки петък например.
Не бих направила това на разсадите си, нито на кучето си, камо ли на дете. Твърде жестоко е!

Всички сме плакали на "Моята прекрасна лейди". Ако го имате пуснете си го и го гледайте пак. Ако го нямате, намерете си го и пак го гледайте.
Като изключим хепиенда - всичко е там. Пренасяш някого за малко в рая и после го връщаш на улицата. Къде е човещината тук?

Абсолютно права е lila, само че много хора не я разбраха. Ако ще се дава любов, трябва да е трайно и детето да се чувства сигурно. По-добре на едно дете всичко, вместо на няколко по малко и от време на време.

За ябълките е друга работа, но и там темите са две:

Представете си възрастен човек - изпаднал в беда.
Милостинята е милостива само към даряващия. У дарения се генерират противоречиви чувства, ако е човек с достойнство. По-добре му дай работа и му плати справедливо, за да се чувства добре. (dal, :daaa: )
Ако е готованец е все тая. Каквото и да му дадеш или направиш, все няма да е доволен и ще те мрази.

Децата са друго нещо. На тях трябва да се дарява. За това подкрепям Diyana, но трябва да е абсолютно безкористно и без излишна показност. Ябълки, дрешки, ония пръчки салам - няма лошо, стига децата да не разберат, от кого са и да го помислят за онова нещо, другото, от което се нуждаят най-много, :liubov: но нямат шанс да получат.

Абе, както казах в началото, в тази дискусия, нищо не е, каквото изглежда.
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

donkata написа: Абе, както казах в началото, в тази дискусия, нищо не е, каквото изглежда.
Съгласна съм Донче и може би за това е най-добре да се направи друга тема и да се преместят там както Дени предложи, че опорочихме хубавата съществуваща...Може пък някога някой да се престраши в тази тема да предложи да помогнем заедно за някаква кауза...И се моля на Господ тогава "някога" да сме дораснали, за да го приемем по начина, по който трябва да се приемат такива неща...или по-точно - ако имаш желание и възможност се включваш, ако нямаш желание и възможност не се включваш...и толкова!Разтегнахме баси локумите...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Мария Николова »

Додо, става дума единствено и само за това и нищо повече от твоя финал:
Децата са друго нещо. На тях трябва да се дарява. За това подкрепям Diyana, но трябва да е абсолютно безкористно и без излишна показност. Ябълки, дрешки, ония пръчки салам - няма лошо, стига децата да не разберат, от кого са и да го помислят за онова нещо, другото, от което се нуждаят най-много, но нямат шанс да получат.
Много хора са следвали и следват правилото "Лявата ръка да не знае какво дава дясната", съществувало десетилетия и векове преди появата на телевизията. Ако има други хора, които са изкушени от показността, какво са виновни децата на ръба на оцеляването, та изкоренявайки показността чрез отричане на благотворителността, да бъдат те обречени на естествена смърт от глад? Обречени в името на собствения етичен идеал на пуристи, чието ежедневие е далеч-далеч от ръба на оцеляването.

Боже мой, кое в живота ни е идеално, че благотворителността ни остава да е или идеална - или заклеймена, оплюта, обругана и отречена!!!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

да, пуристка съм. винаги съм се старала да премислям евентуалните последствия от делата си. за огромно съжаление - това съвсем не винаги е възможно. но винаги съм стояла зад изборите си. и те със сигурност не са били най-бързите, лесните или приятните възможни. и съм понасяла и извървявала с готовност лице всичките им последствия. до края. бил той бърз или дълъг.

темата е много лична и за мен. не съм искала да налагам мнение, но явно по-резкият ми тон е излязъл твърде категоричен.

нека всеки обмисля своите избори. права е Мария :tzeluvka: . аз лично стискам палци и от цялото си сърце желая всичките дела, и малки и големи, извършени с добри намерения да дадат и добри плодове. :tzvetentze:

в моят опит - това също не винаги е било възможно.

съжалявам, че се включих в темата. и се извинявам на всички, които евентуално или по-пряко са се почувствали под обстрел или засегнати от написаното от мен.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”