Да помогнем с нещо малко

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

Може и да се заблуждавам, но спорадичност на квадрат вече преминава в нещо съвсем различно...
спорадичност на квадрат = синдром на изоставянето за горките деца, веднъж, втори път, следва озлобление - защото вижда какво може да има, какво имат други - все едно му показваш захарно петле, кученце, мама - даваш му ги - и точно, когато наистина ги хареса и поиска - хоп - няма никой. така се произвеждат тежки социални отклонения, много злоба и тотална обреченост у тези деца, които вие в порива си към благи дела ще отидете да нагушкате по коледа и великден - представяйки си че сте принцеса дияна или анджелина джоли, да имз анесете дрешки, играчки, ябълки. някои и по-далеч стигат - водят ги на вечеря, лунапарк, или почивка със своите деца. и после цяла година не и поглеждат. защото - представете си - други ще продължат със започнатата от тях спорадичност и така - капка по капка с техните капки = ще потечал вир от медовина благополучие за изоставените дечурлига.

дрън дрън ярина.

не обиждай, Дияна. невежеството в проблематиката и повърхностния поглед не са извинителни.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Така е Белика...по-добре никога да не са имали захарни петленца и внимание...така поне няма да знаят какво не са имали...Абе хора, лекувайте се!
Дал, нали не поставяш под съмнение това, че и аз си плащам данъците?...Верно е че гледам да съм от първите, че да имам и 5% бонус, но все пак си ги плащам... :D
Не карам никого на сила да прави каквото и да било...всеки си преценява, но и не позволявам да ми обясняват, че това което аз смятам за редно да правя по въпроса го правя само по празниците или заради снимките, или заради обществения статус...Ми да му пикая на обществения статус...без извинение!!!
Ще го кажа простичко, за да може всички да ме разберат...Аз ще си ходя при децата със или без благословията на Лила! И за да се спре с тая простотия...ако има някой "спорадичен" желаещ да направи същото нека да ми пише на лични.
Извинявам се на всички станали свидетели на дискусията!
dal

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от dal »

не знам кой от вас колко време е работил с цигани , но ви уверявам , че те не могат да бъдат интегрирани , не и с методите и способите на нашата държава
ако не го принудиш , нито ще учи , нито ще работи , нито ще спазва закони и правила освен тези залегнали дълбоко в мешерето ,нито ще спре да ражда от 12 годишно , нито ще се къпе , нито ще плаща ток , нито ще спре чалгата като писнат съседите между три и пет сабален , на третия ден от сватбата, няма да се поколебае за граби и краде , защото в ценностната им система затворът не е наказание , а кратка почивка до следващите набези , циганите не могат да бъдат превъзпитани , установени , интегрирани , лустросани , приобщени и култивирани
И малкото изключения , които ще ми посочиш са само колкото да потвърдят правилото .
В горното вече на глас пищят и са убедени и т.нар. вехти демокрации в европа , с далеч по тлъсти и отиграни социални системи.
Дори техното вековно лицемерие да замазват и прекръстват проблемите не им помогна и вече пряко роптаят и наричат нещата с имената им.

Единственото , което ги спира е принудителен отпор отвсякъде -МВР , съседи , министерства , организации граждани.
Няма трудов договор-няма социално подпомагане.
Няма помощи след раждане на трето дете.
Няма право поради социално-мизерния си статус да осиновява деца /там теглят пари за приемни родители, като айша гледа на бирша деветте деца , а биршините са настанени у айшето и всяка взема твоите моите пари да "гледа" децата на другата , като ги заключи във фургон и докато изпие парите в кръчмата- децата изгорят като факли.

Така че , да не зацапваме повече темата. Кой както може , но мир между нас да има , или поне тишина.
И няма да ми кажеш расист , щото при мен 15 % са небългари , дето работят .
И имат заплати колкото на българите , стига да бачкат. Пък те го правят , за сега.
Та наместо спорадично нейде , си ги обгрижвам ежемесечно.И се разбираме , ама не в дарение , а възмездно- труд срещу пари.

При децата викаш? ех , те децата винаги са сладки и безгрешни....
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Тебе пък кой расист ща направи, бе жено?
И аз не съм им фенка, не ме разбирай погрешно...все пак живея в Катуница, а всички помним цар Киро. Всеки ден срещам опечалените родители на двете починали момчета...обаче в тая ранна възраст не мога да съдя децата за това, което може би ще направят или за това, което родителите им са правили...все още са чисти!
Малко се измести темата. Във въпросния пансион не са само циганчета, има всякакви деца, може би са 60 на 40 в полза на циганетата...ама деца, бе мама му стара! Малко ми е чувствителна темата с децата, ша ма прощавате!
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

Така е Белика...по-добре никога да не са имали захарни петленца и внимание...така поне няма да знаят какво не са имали...Абе хора, лекувайте се!
да. неимането е по-здравословно от дадени и после излъгани и отнети фалшиви надежди.

повърхностността обаче е лошо нещо. и явно непоправимо.

последното изречение - без коментар.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Нали си много НЕповърхностна...айде да ми обясниш тогава как ще осиновиш дете от пансион.Пробвай!!! Ако сама не можеш се консултирай с Лила...
Не мисля за нужно да ви разяснявам житие и битие, но с две думи...ако имаше някаква дори и минмална възможност вече щях да съм майка на братче и сестриче съответно на 3 и 5 години - Жанета и Мариан...Ако имаше, ама няма!Това е ПАНСИОН...!!!
belika написа: невежеството в проблематиката и повърхностния поглед не са извинителни.
Едва ли осъзнаваш колко точно ПОД повърхността се намираш! Децата в пансион имат роднини или родители/хора, които са ги изоставили, може би временно, може би не, но въпреки това не ги оставят за осиновяване/Законите са ни такива, изоставени деца за срок по-малък от 6 месеца не се дават за осиновяване и съответно настойниците могат да си ги вземат за 2 дни и да ги върнат пак и отново и отново и отново...
Много сте наясно бе, всичко ви е кристално ясно...
belika написа: неимането е по-здравословно от дадени и после излъгани и отнети фалшиви надежди.
Толкова безмислено мнение не бях срещала...Налапали сте някви заучени фрази, с които да се отличавате от мнението на масата и се мислите за много оригинални...Ако тези деца видят какво е да си в семейна среда, какво е да си сит, да си добре облечен, да си чист, да си погален и обичан, те ще знаят към какво да се стремят...Ако пък това стане редовно тяхно състояние в детска възраст съзнателно или не те ще го искат и занапред...
Пистолет в слепоочието на никого не съм опряла...В тая тема се влиза по желание и се излиза по желание...На никого не съм писала лично съобщение да го притеснявам и да го човъркам...Точно за това реших да не отварям нова тема, а да ползвам толкова сполучливо найменуваната съществуваща такава.

Дали си направихте труда да прочетете това, към което е дала линк Гео...Едва ли?! Честно казано очаквах мнението ми ще бъде подминато, поради забързаното ежедневие на всички нас...Очаквах...Ама те такова нещо не очаквах...Евала!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2427 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Мария Николова »

Некоректно е да се подменя тезата и да се оборват други тези. Първото правило за всяка дискусия още от Елада е да повториш тезата и тогава да изложиш антитезата си. Не става дума за хуманизма, чийто обект е цялото човечество. Става дума за хуманността, чийто обект е конкретния човек. Става дума не за цялото циганско население в България. Става дума за конкретния приют за безпризорни деца "Майка Тереза" в Пловдив. Става дума не за родителите им, а за децата, тези конкретни 15-20 деца. Става дума не да им се създадат условията, в които ние живеем, а да оживеят въпреки родителите им, въпреки държавата ни, въпреки... мизантропите от форума. Очароващо е, че мизантропите ни са най-интелигентните сред нас. Разочароващо е, че най-интелигентните налагат на форумната публика мизантропията си с неуместни аргументи, събрани от девет дола. Че чак сами се засрамват от злобата си и си ги изтриват. Или пък се правят на ощипани, след като високомерно са си раздали определенията за "невежество в проблематиката и повърхностния поглед" на оплютата Дияна, "които не са извинителни".
Темата за приюта е много лична за мен. По-лична, отколкото е за Дияна. Живях 6 месеца в такъв приют, преди да ме осиновят моите втори родители. Благотворителността я познавам от моя пансион и от безбройните примери на майка ми през целия ни съвместен живот. И чертае линия между човеците - тези с една ябълка в ръката отсам чертата и онези с аргументите отвъд чертата. Отвъд линията те ме интересуват.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1027
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 295 пъти
Получил благодарност: 210 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

нямам нужда да чета повече. както и нямам нужда да дискутирам.

съжалявам, че Мария е останала с такова заключение:
Разочароващо е, че най-интелигентните налагат на форумната публика мизантропията си с неуместни аргументи, събрани от девет дола. Че чак сами се засрамват от злобата си и си ги изтриват. Или пък се правят на ощипани, след като високомерно са си раздали определенията за "невежество в проблематиката и повърхностния поглед" на оплютата Дияна, "които не са извинителни".
нямам и никога не съм имала от какво да се засрамвам, и нищичко не съм трила. ако смятате аргументите ми за неуместни и мизантропски - ще си взема бележка занапред - обещавам ви.

и да - като цяло моето скромно мизантропско мнение съвпада с изказаното от Лила и Дал.

за сведение - повече от 10 години съм работила по точно тази проблематика, от различни страни и точки на барикадите - изоставени деца с фокус над уличните и другите с уврежданията. колко и какво съм променила - няма смисъл, а нямам и потребност да обяснявам по форумите в интернет.

но съм се нагледала на принцеси дияни лично и над въздействието на такава благотворителност над тези деца, да. особено над тези в приютите. които стоят там по 6 месеца, после пак в къщи или на улицата, евентуално през РПУто - и евентуално пак в приют. докато са до 10тина годишни са много сладки за гушкане и даване на ябълки. после обаче нещата се променят. и дияните се преориентират. болно е. много е болно.

именно това преливане от пусто в празно, липсата на държавна стратегия, липсата на ценз и контрол за благотворители и техните контакти с тези изключително уязвими и нестабилни емоционално деца, и разбира се - както Дал е отбелязала - родителското безочие от страна на родителите на тези деца затварят напълно кръга. трайна подкрепа не идва от никъде. и чуждестранните дарители - идват - дават едни много пари за 1 - 2 - 5 - 10 години - накрая гръмко заключват как решили били проблема, или променили били обществото и си заминават. от тук щафетата никой не поема.

защо работещите в институции - ще говоря за до преди няколко години - за сега нямам поглед - масово са изтрещели? ами защото се чувстват и те изоставени и изключени от обществото. не е гордост да си социален работник и работещ в подобна институция. изключвам малкото частни приюта за по 10-20 деца, издържащи се с чуждестранни инвестиции за началните етапи на дейността си. после обаче - парите свършват и кадрите се сменят.

или защото парите им са малко вече, или просто защото вече са напълно изчерпани и не им е останало за даване и борба на това обречено поле.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
denitsavm

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от denitsavm »

Много ви моля :angel2: , темата е за благотворителност и за това, който има такива убеждения и "склонности" да помогне с нещо :nod: Споровете по темата дали има или няма смисъл са напълно излишни и пораждат излишно напрежение в личните ни взаимоотношения, без да променят убежденията ни.... С две думи и аз не обичам котки, но не смятам да ходя по темите за котетата и да ви натрапвам мнението си, просто не ги чета :nod:

Да вземем да отворим една тема за дискусии относно благотворителността и да преместя там тези мнения, а тази да си остане за каквото си е :hmmm:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от краси кубарелова »

Благодаря, Мария, по- добре и по- вярно не можеше да бъде казано и обяснено :tzeluvka: . Става въпрос за добрина и човещина, нещо, което не очакваме от държавата. От нея и от семейството очакваме сигурност. Но трябва да сме добри, независимо дали сме разбрани или неразбрани. Да си добър е дори по- лесно, отколкото да си друг. :tzvetentze:
Светът е пълен с непознати хора...
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”