Градинарските ни грешки през 2012 г.

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от elena kirilova »

продължавам темата ..за всяка година ,не само 2012 :ufff: :ufff:

направо съм възмутена от себе си :ufff: :ufff: :ufff:
така да се побъркам ,бучкала съм какво ли не,егати лакомията :cry:
ама съм садила ириси с лалета в корените им
равнец с кандилки,рози през 40 сантиметра които са огромни храсти
сега вече работата с розите е непоправима
станало е абсолютна джунгла
няма влизане измежду тях
след толкова четене ,гледане в енциклопедиите,след толкова обяснения от Дал и кой ли не тук,да сътворя такова безобразие
просто нямам думи да ви опиша как се чувствам
няма как да поправя нещата
розите са местени не помня колко пъти вече,на 3-4-5 години са
станали прекрасни храсти и сега няма въздух ,няма окопаване,няма влизане
резил :oops: :oops: :oops:

Греъм Томас най накрая стана огромен ,с толкова много пъпки ,разклонил се е и...полегнал върху една лавровишна от едната страна и върху Глория дей от другата
и сега....
хей момичета и момчета ..гледайте внимателно къде и какво садите
не местете ,мерете
dal

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от dal »

ние си имаме тема за пишман градинари от тази година , но и старата върши работа :mrgreen:
това с розите нагъсто е поголовно явление , предстои битка в дворовете кой кого :daaa:
elena kirilova

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от elena kirilova »

не знам ...никой няма да елиминирам
нека се борят за живот и който оцелеее

обаче аз да му мисля ,как ще ги режа и пръскам и как гадните плевели ще махам :ufff:
dal

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от dal »

elena kirilova написа:не знам ...никой няма да елиминирам
нека се борят за живот и който оцелеее

обаче аз да му мисля ,как ще ги режа и пръскам и как гадните плевели ще махам :ufff:
Лени , гр томас от две години поне го показвам че е огромен храст и много расте , той не е като другите остинки , ами има по 50 паралелни стъбла нагоре , и което пресечеш избиват още пет по него , розата си иска три метра на три нагоре най малко място !
що не я премести до дувара? Ти си инатче и своенравна , а и некой път паника ,и не вярвам аз в тежкото положение в двора ти :hihihi:

Хаха , сега що народ си гледа смутен схемата дето ги е насадил през 60 см , щото са по две клечки :lol:
и си мисли- тее па кокошки тъпи само реват , най добре съм си ги насадила аз да ми скрият мрежата ! :mrgreen:
elena kirilova

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от elena kirilova »

чичо Томас е на 50-60см от оградата,но се е заврял в лавровишната
пък тя толкова години крета между живота и смъртта и чак сега и тя реши ,че ще живее та да се бутат :evil:
ще махам три -четири рози около него
дано му измисля и някаква крепежна стойка ,че да се озапти малко
а пък що мак се е разнесъл из градината не е истина просто
хората едвам го захващат,аз скубя и хвърлям и той расте на нови туфи като бесен :mrgreen:
elena kirilova

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от elena kirilova »

утре ще взема да снимам точно там какво съм сътворила да ви покажа
голем резил,направо ми иде да се гръмна
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от ivanina »

elena kirilova написа:утре ще взема да снимам точно там какво съм сътворила да ви покажа
голем резил,направо ми иде да се гръмна
Значи ,да ти кажа Лени всичко туй си го докарваме от абсолютната лакомия - каквото ни видят очите все да го имаме,а тук във форума поръчките са си направо НАРКОТИК- имаш ,нямаш място - поръчваш. Аз страшно много харесвам градина с голяма тревна площ и тук таме някоя класна роза за акцент и иглолистни разбира се - но НИКОГА няма да я имам такава защото съм непоправима кратуна :glupav: и се напълних с рози ,рози и още рози ...до безкрай :D
....и това лято като си направя пейзажни снимки на градината ще видиш каква лудница от рози съм сътворила :hihihi:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от milena02 »

Ох, Лени... Виждам те просто как започваш да усвояваш и онова, празното място зад къщата... Там може да идат розите, които ще се наложи да извадиш, за да разредиш. А и ти нали залесяваше пространството покрай оградата към улицата? Защо не ги прехвърлиш по-големите храсти там? Не си спомням на това място да имаше рози.
Аз като засадих катерачи на 180 см. един от друг покрай оградата, тука дружно ме порицахте, че са нарядко. И те наистина са нарядко. Тази година. След 5 години обаче, май ще се окаже, че съм постъпила правилно.
dal

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от dal »

Миленче , 180 за някои сортове наистина са много , то зависи какво иска човек да постигне де
Но за някои е напълно нищо , права си , със сигурност ще се получи добре още тази и догодина при теб
При моите долу крийзи и зефирина смачкаха напълно глойрето дижон , още наесен ще я измъкна от там
гирлянда д амур и гр томас ликвидираха дон жуан , само го поизкопах и айде на боклука , то остана 1 пръчица от него
пилгрим и до нея пърпъл скайлайнер / която аз две години хуля като кекава и нещяща да расте / сега са натиснали абрахам дарбито и то тръгна на височини от принуда.
до гр томас се трепят за светло и въздух кл етоал де холанд /огромна роза е това/ и алоха , като алоха се е проснала над куин шведска и драпа към пенилайн , а от другата страна през пенилейн са хоризонтираните клони на тъмния винен кичест гюл от кауфланд , и на всичките горе клоните им са хоризонтирани по "покрива" на розариума и сега са четки от стърчащи розки с розички :nod:

преди две седмици Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинарските ни грешки през 2012 г.

Мнение от milena02 »

Става весело в нашия форум. И по-весело ще става. Не сме оставили педя неорозена. Някои разумни хора имат по един фонтановиден храст по средата на моравата, два катерача за гъдел до беседката, още два до някоя арка, бордюрче от десетина флорибунди и ето ти градина за чудо и приказ. Но при нас нещата са драматични.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”