Градини в околоблокови пространства

Публикувай отговор
stassig
Виенско кафе
Мнения: 318
Регистриран на: Юли 16, '14, 21:42
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 26 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от stassig »

Привет!
Да представя още една бургаска градинка, без идея да я популяризирам. Тя е достатъчно популярна сред някои от наоколо живеещите :snif: . От миналата година " феновете" ползват ножица, за да не изглежда брутално след посещението им и, разбира се, да им е по - лесно и бързо :evil:
Изображение
И малко подробности:
Spirea Magic carpet и Erigeron karvinskianus
Изображение
ИзображениеИзображение
Claire Marshall, изключително ароматна и много " желана" заради огромните цветове

Изображение

Изображение

Изображение
Barock

Изображение
Crocus
Изображение Изображение
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

Вече сме полуцветни :lol:
На зелен фон де

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

Още бургаски околоблокови гордости :lol:

Изображение

Изображение




Изображение

Това " храстче" е над два метра :P

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Emilly1212 »

Много се радвам на околоблоковите градинки, толкова е красиво и създава уют, но не разбирам хората, които късат цветята, за да ги бучнат за ден-два във вазата си вкъщи.. :evil:
Много е неприятно! Не могат ли да се любуват на красотата, минавайки покрай нея всеки ден и виждайки как някой се е потрудил да го направи да не съсипват?!?!
Поздравления за хората създали прекрасните градини, които показвате! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Гео, граф »

Emilly1212 написа: Май 27, '23, 12:15 Много се радвам на околоблоковите градинки, толкова е красиво и създава уют, но не разбирам хората, които късат цветята, за да ги бучнат за ден-два във вазата си вкъщи.. :evil:
Много е неприятно! Не могат ли да се любуват на красотата, минавайки покрай нея всеки ден и виждайки как някой се е потрудил да го направи да не съсипват?!?!
Поздравления за хората създали прекрасните градини, които показвате! :tzvetentze:
Когато работя из градинката и мине майка с детенце, понякога се спрат да си поприказваме. Страхотно удоволствие ми доставя да откъсна някое цвете и да го дам на детето - детските очички са невероятно нещо :sheart: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2087 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Emilly1212 »

Да, Гео, когато ти откъснеш цвете и го дадеш на дете е приемливо, това и аз го правя в моята градина. Но пред блока на майка ми редовно хора късат розите, и други цветя, виждала съм през прозореца как го правят. И това не ми харесва...
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

Emilly1212 написа: Май 27, '23, 12:39 Да, Гео, когато ти откъснеш цвете и го дадеш на дете е приемливо, това и аз го правя в моята градина. Но пред блока на майка ми редовно хора късат розите, и други цветя, виждала съм през прозореца как го правят. И това не ми харесва...
Що ли ми е познато :lol:
Розите, въобще - цветята, дърветата и градинките в урбанизираните територии, са почти последната ни връзка с природата. Поне в ежедневието. И са красиви на мястото си. Всъщност едва микромигове от вечността, подарени на уморените ни от бетоновото сиво еднообразие. После Господ си ги прибира.
Гледай и им се радвай. Защо пипаш с чисти ръце и мръсно подсъзнание, че ....моето си е мое, чуждото е общо.. Това по същество е кражба! Надали някой правоохранителен орган, освен да се залее от смях, ще предприеме нещо по въпроса. Но.....Кражба е!!!
Е, държавата е заета сега с нищенето на важни клюки. За някоя си важна личност на име Къро, или някакви авторски записи от срещи на политици! Колко държава сме, ресурсите на властта стигат сал за тези важни личности и интриги! Какво тук значи някаква си роза :lol:
Е, и аз съм малко емоционален, но...
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Клеър »

От няколко дена съм направила снимка на нашата околблокова градинка , обаче много печеше и хората ме зяпнали , какво снимам , та малко не можах хубавичко да я отразя . Тази е едната , има и още две , понеже блока е дълъг .
Друг път ще снимам и тях , те са по- диви , имаме и гора пред блока , нея ще снимам от терасата . 5-6 бора , липи , череша , черници и други дървета . Като за блок си е рай .
Изображение

Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2880
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1352 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от Клеър »

Малко снимки от пушалнята , демек от терасата , докато пия кафе съм в горичката , която имаме пред блока .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
vlados
Kъсо кафе
Мнения: 67
Регистриран на: Юни 4, '22, 16:53

Re: Градини в околоблокови пространства

Мнение от vlados »

И аз да се похваля със сладката си муниджунгла :lol:
Нацъфтяя
Изображение


Изображение

Розовата ми кралица
Изображение

Снефлокчето и чипъндейлчето

Изображение

Белите ми царици
Изображение

Вечерната иглика

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Невенчетата и Делоспермичката. По старата розова.. Младата оранж- черено, е скрита под три рози
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дездемонка
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тооо, фаленето е неуместно, ноооо. Vanitas, vanitum vanitas, omnia vanitas. . 8-)
:nod:
Не моя де- суетата на градинката :))))
Като Наполеон е. Дребосък, пък с "наполеоновски комплекс" у;). :)))
Ама си ми е хубава пък :stiskam: :hihihi: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”