Градината през зимата

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градините ни през зимата

Мнение от calico »

dolli написа:Да, със зазимяванията - губи се ефекта от зимната градина, но иначе няма как просто да оцелеят. В момента при мен не е особено красиво, първо защото няма сняг и второ - аз като добросъвестен градинар съм увила, завила, затрупала с пръст, захлупила с бутилки и туби и каквото още се сетите, така че в момента градината прилича по-скоро на бит-пазар :mrgreen:
Доли, ми то според мен така и трябва да бъде- оцеляването е №1. А и доста се слагат разни неща дето не са за нашите климатични зони или поне са на ръба, и те искат защита. А при огромен сняг като тези дни, и борчета туи елхички също искат защита, нищо че не мръзнат.
Изобщо тая химера - да съобразяваме какво садим, щото да било красиво и зимата, е абсолютно несъстоятелна. Не може да е красиво като е зачулено, а ако снега покрие всичко то без значение какво има отдолу пак си е красиво. Но не заради нашите насаждения, а по принцип зимата със сняг си има красота независимо от нас.
виж, през останалото време не е така- там си зависи от нас. Мен затова изобщо не ме интересува как изглежда градината през зимата. Тя спи, и ми е достатъчно да знам че каквото трябва е зазимено.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Градините ни през зимата

Мнение от kmm »

calico написа:абе да питам аз че нещо не схващам:
Как съчетавате т.н. "красота на градината през зимата" със всичките тия зазимявания- натрупвания на какво ли не покрай растенията, , увивания на туи храсти и др.в мрежи и пр., усукване на слами и още и още?
Ако някой го е постигнал, искам снимки с доказателствен материал. :D
Аз красиво декорирах едно каче с найлони и стиропор... и сега се правя, че не го виждам :D
незабравка

Re: Градините ни през зимата

Мнение от незабравка »

Ще кача снимки, но нека да навали поне малко сняг,да стане по-зимно и по-красиво.
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Градините ни през зимата

Мнение от kmm »

незабравка написа:Ще кача снимки, но нека да навали поне малко сняг,да стане по-зимно и по-красиво.
А, не става. То със сняг всеки може :D Ако имаше цяла зима сняг, нямаше да се терзая много за опаковките, дори да спретна някакви супер безумни творения. :D Ама без сняг трябва да докарам, както каза Таралас с бананите :D , все едно Кристо (Явашев) ми е идвал на гости. :hihihi:
Давай да видим сега как е и да взимаме идеи. :daaa:
Последно промяна от kmm на Яну 10, '12, 19:31, променено общо 1 път.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градините ни през зимата

Мнение от isa »

И за мен в нашенски условия градина през зимата не съществува.През зимата това е място в което растенията ми спят и се подготвят за останалите три сезона, без значение как изглеждат /ако въобще се виждат/ под снега :mrgreen: . А зимна градина- това е друго нещо, за този който има условия, това е още едно удоволствие и през зимата.
Незабравка, в Тетевнския Балкан ми е вилата, съобразявам се с местния климат, ама не съвсем. Отклонявам се от време на време с някоя екзотика за тези ширини, така за тръпката.
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Градините ни през зимата

Мнение от kmm »

Навремето до нас имаше нещо, дето му викаха "ботаническа градина". Чак ботаническа не беше, но градина с интересни растения. И когато в годините на ранната демокрация всички по-нетрайни растения загинаха от липса на грижи, останаха няколко дървета и храсти, които дори в мрачен, грозен и безснежен ден, пак правеха пейзажа красив. Заради тази гледка съм убедена, че има смисъл да се търси зимен ефект в градината. Само да мога да реша конфликта с опаковките :D
Едното беше неголям бодлив храст, с назъбени твърди листа, леко бодливи по края. През зимата връхните листа ставаха червеникави. Прелест! Имаше точно "коледен" вид през зимата. Сега го търся по всички снимки, които преглеждам, обаче не съм успяла да го видя никъде. Няма как да го снимам, защото хуните унищожиха и него впоследствие. :snif: Първо перголите, после малките дървета, предполагам вече дори канадския бор, всичко отдавна стана на огревки в ромските обиталища... А беше ботаническа градина. :cry:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градините ни през зимата

Мнение от isa »

Кмм, по описание съм сигурна че говориш за някой вид махония, прегледай снимките в нета- mahonia
Допълвам и illex и osmanthus
Последно промяна от isa на Яну 10, '12, 21:08, променено общо 1 път.
dal

Re: Градините ни през зимата

Мнение от dal »

isa написа:Кмм, по описание съм сигурна че говориш за някой вид махония, прегледай снимките в нета- mahonia
Изображение
или бук Изображение
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градините ни през зимата

Мнение от isa »

Дал не може да е бук
[*]неголям бодлив храст, с назъбени твърди листа, леко бодливи по края[*]
dal

Re: Градините ни през зимата

Мнение от dal »

isa написа:Дал не може да е бук
[*]неголям бодлив храст, с назъбени твърди листа, леко бодливи по края[*]
нищо де , гърмя в тъмното :D и илекс не било щото нямало топчета
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”