Градината през зимата

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Градините ни през зимата

Мнение от denitsavm »

И тук има показали се кокичета :ieeee: ей така изпод снега, даже скоро и ще цъфтят :D , а миналата зима още декември си бяха цъфнали и кокичета и игликите :nod:
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Градините ни през зимата

Мнение от kmm »

Дааа... май скоро ще закриваме темата и ще отваряме пролетна :D
Аз не посмях да сложа циклами. Струва ми се, че са големи кеки. Обаче като гледам тази снимка, започвам да съжалявам за пропуска. :daaa:

Calico, не знам как можеш да кажеш за такава градина, че е грозна. :hmmm: Ако моята някой ден стане толкова "грозна", ще я показвам с гордост. :D

Dal, аз водя хойхерите "местен ендимит" :D , защото ги заварих в неподдържания двор, щастливо заели 1/3 от "градинките". От най-разпространения вид, който прилича на сорта Корал белс. Според свекърва ми, били там от край време, т.е. мин. 50 години. А в онези години като паднел сняг ноември, се вдигал чак през март-април и стигал винаги над метър... Хойхерите си презимуват чудесно отдолу, а като се вдигне снегът, бързо стават свежарки и като зацъфтят, карат до следващия сняг. За съжаление се наложи много да ги намалим. Дано само не ги изгубя накрая.
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: Градините ни през зимата

Мнение от gogoman »

И при нас заваля сняг! :ieeee:

Изображение
ICQ: 260535431
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Градините ни през зимата

Мнение от nikita10 »

Браво страхотни снимки. А къде ви е снега Изображение тука всичко е побеляло.
Изображение
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Градините ни през зимата

Мнение от Elyza »

Деби, много исках да видя цъфнали кокиченца. Мерси!
Моите още едва са се подали. Цикламите пролетта ли ще цъфнат?
Решила съм тази пролет да отида в гората и да ви покажа истинско находище от блатно кокиче. :stiskam:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Градината през зимата

Мнение от greeneyed »

Хубав зимен ден е, поваля малко, духа ветрец, голям сечко е, трябва да се изяви! :dovolen:

В двора:

Изображение

И извън двора:

Изображение

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Градината през зимата

Мнение от isa »

При мен си е бедствие :cry: От вилата не мога да кача снимки, че нета е никакъв , но аз такова нещо не съм виждала.Хич не са ми били напразни опасенията . Де що имам храст до 1.50-2.00 метра е превит, счупен или затрупан под снега и не се вижда,само бяло вълнообразно поле. От всичките стотина рози само на три се вижда по една петя клонка. Имам много изпочупени клони, а какво има под снега... не знам. И въобще не може да става въпрос за изтръскване на клони или разравяне на цветя, имам чувство че има тонове сняг. :snif:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Градината през зимата

Мнение от дара »

Исе,при мен е същото.Нищо не се вижда от рози и дръвчета.Всичко е затрупано,а и не смея да ровя и чистя сняг,съвсем да не изпочупа всичко.Не знам, като почне да се топи това огромно количество сняг,дали освен начупванията,няма всичко да изгние,особено луковиците.Снегът е около метър вече,а има места с навявания и там сигурно е над 1,5 :snif: :eeeh:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината през зимата

Мнение от libra »

При нас трупна още 15-на см сняг и също не мога да видя какво става.
Исе ,във вашия край снегът бил необичайно много-стискам палци да нямаш поражения!
Гриини,това първи сняг ли е при вас?
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 629 пъти
Получил благодарност: 1125 пъти

Re: Градината през зимата

Мнение от greeneyed »

libra, този сняг наваля от снощи до обяд, преди 2-3 седмици валя доста- 40 см натрупа и се задържа , но не са били навявания, спокойно е , хубава зима е тук ЗАСЕГА. Кефя му се , една такава зима- бяла и добра ! :angel2:
Дара, ако е отцедлива почвата, горска, както е при мен, нищо страшно няма за луковиците. Лошо е както миналата година се затопли, тръгнаха да се развиват растенията и на 15 март- 1 педя сняг! :svekurva:
Исе, ти да си здрава, растенията ще ги възстановиш! :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”