Розите на Мейланд - любов и романтика

Публикувай отговор
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2126
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 13 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от mimaflora »

Много е нежна и красива!
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 402 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от zeleno »

Има ли някой http://www.rosebook.ru/roses/floribunda/petit-trianon/" onclick="window.open(this.href);return false; :?:
Доволни ли сте от нея ?
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

Да добавя впечатления за Red Eden http://www.helpmefind.com/gardening/pl.php?n=44014" onclick="window.open(this.href);return false;. имаме я вече доста по градините.
При мен е второ лято и стартира от метър, а сега минава два. Цъфти много обилно по върховете, на клъстери с кратки паузи или както си я пишат в хелпми- непрекъснат цъфтеж. Аз съм сложила опори, но като я гледам изобщо не са и необходими, може да си понася сама тежките цветове. Въпросът е как да й се даде форма, защото има изключително изправен растеж и се наложи в средата на лятото да й намаля външните клони наполовина, за да може да не цъфти само по върховете.
Изображение тук е първи цъфтеж, на метър и е добре /в началото на лятото/
Изображение тук е август, с намалени външни клони, останалото оставих да си расте на височина, така успях да постигна и цвят в средата на височината й. Определено тази роза има два проблема и поради това не получава отличните оценки в хелпми. Единият е според мен, като растеж и цветове, оставите ли я да си расте ще си гледате цвят на 2-3-4 метра при с това изправени, тоест нищо, а и за превиване не става... Другият проблем при нея е, че не отваря цветовете докрай и често остават затворени на пъпки, така загниват или се хербаризират. Нуждае се от много слънце и топлина, за да отваря добре.
Сега, като го прочетох и си представих най-ужасната роза, а не е така....Изображение много си е хубава, само че, садете я на целодневно слънце и изобщо не й търсете засенчване, защото рискувате да нямате красиво отворени цветове и скъсявайте на различни височини, за да имате цвят не само по върховете.
Ще ми е интересно други да споделят как е при тях :tzvetoman:
dal

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от dal »

Бел , аз я нямам все още
но проследих малко генетиката

Ulmer Münster - на Кордес , това е единия родител и ред еден прилича предимно на него като цветове , а той е производен на Симпатия и по двете линии
'Cappa Magna ®' rose е другата родителска форма - пак червена и прилича на мекица , но е на Делбард
няма почти вотове , прави клонаци на вси страни и почти плоски цветове
на въпросната Капа Магна обаче единствения родител е ето такава роза
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.101812 тенор , пак червено и пак катерач

В заключение и да не отегчавам публиката , който е виждал "симпатия" над три годишна на живо знае за какво говоря
Ред еден има нейните клонаци и структура , само дето цветовете и са на помпони и навъртяни.
На симпатия родителските форми са пак червени- дон жуан и още една почти неизвестна плоскоцветна , и там вече има дива роза . Четох някъде че неотварянето на помпоните е дефект в гените идващ от някои диви видове рози.
Има го при немалко сортове , и почти винаги жегата помага при този дефект / СДЛМ например/

Та , благодаря ти за споделеното , прекрасни снимки.-
Ама ред еден или бай ти ерик табарли както е другото име - все ще му отделят повечко място и който ни чете няма да го боли кръст от местене заради размерите на розата . :tzvetentze:
Па и ще оправят овреме стригането на етажи :D
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 282 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от Di_Va »

Бел, не е по темата, обаче кажи котструкцията (обелиска), по който се катери розата ти от къде е, ако е купуван? Ако ли не, поне колко е висок, че от две седмици рисувам врианти за конструкции на катерещите рози и все не постигаме споразумение с ММ за тях. А е крайно наложително да ги набавя в кратки срокове.
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

Дал, много интересно инфо, сега се зарових да чета. :liubov: Идея нямах, защо не отварят цветовете и че е дефект в гените. Обнадежди ме с тази Симпатия, защото вече мога да си я представя. Така и не можах да намеря снимка на розата в цялата й височина и храст, та се чудех какво чудо ще излезне това на финала с тези размери в хелпми.
Дива, обелиските си ги поръчахме и правихме ние, а височината им е към 2 метра, а имам и по-ниски. Всеки железар ще ти ги направи, стига да му дадеш размери. Зависи от розите, които имаш. :tzvetentze:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 282 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от Di_Va »

Материалът е г-образно желязо (винкел), или е нещо по-специално? А вие ли боядисвахте или майсторът? Ако имаш по-цялостна снимка, покажи, моля те!
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

Изображение май само това изрових, за цяла снимка. Профилът може да си го изберете вие, нищо специално, като дебелини ние малко се престарахме, можеше и да са по-тънки, а боядисването ни го направи железаря.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 356 пъти
Получил благодарност: 282 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от Di_Va »

Благодаря много!
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5151
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 237 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от mileni »

Да похваля Еден.Тази година ,с повторния цъфтеж мисля ,че премина срока от 2 месеца цъфтеж.Явно мястото и харесва,до нея сложих и другия Еден,дели ги една дупка,която очаква Жан ,от Америка.
Еден
Изображение
отблизо
Изображение
Мария Кюри,също съм доволна от нея.Тази година цъфтя продължително ,с кратки паузи.
Изображение
Лимончело,като за първа година ,добре цъфтя,с малко цветове ,но с кратки почивки.Много ми харесва как избледнява и така се получават няколко цвята ,с различни нюанси
Изображение
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”