Розите на Мейланд - любов и романтика

Публикувай отговор
незабравка

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от незабравка »

Моите рози на Меиланд са тазпролетни ,това им са първите цветове.
Pier Goscinny-траен цвят,без аромат.
Изображение
Baron de Rothschild-гъста и ароматна
Изображение
Pullman Orient express-интересен цвят,лек аромат,дълготрайна.
Изображение
Elle-много нежна и с прекрасен аромат
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от ljuboznatelna »

Освен Глория дей и Еден не съм сигурна, че сред безименните си рози ще открия и други на Мейланд, макар че имам подозрения, но неговите рози ми лягат на сърце,още повече че харесвам чайни хибриди, затова ще следя с интерес темата. Бел, изключително представяне :tzvetentze:
bell

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от bell »

ljuboznatelna написа:Освен Глория дей и Еден не съм сигурна, че сред безименните си рози ще открия и други на Мейланд, макар че имам подозрения, но неговите рози ми лягат на сърце,още повече че харесвам чайни хибриди, затова ще следя с интерес темата. Бел, изключително представяне :tzvetentze:
ми качи ги тези подозрения, пък може и да разпознаем нещо, тук има много негови рози със сигурност. :daaa: и аз някъде бях писала, че когато отворят чаените са несравними като цветове и големини, само паузите ме изнервят, та затова и флорибунди. А, аз за малко да си съсипя Ботеро, така съм я садила, че зимата присадката се оказа няколко сантиметра над земята и уж загърлих добре, но котетата верятно са ровили и когато снега се разтопи тя си стоеше, като за екваториален климат садена. Замръзна и я бях отписала, но изби с два здрави шиша, та явно ще я бъде, защото последния път имаше и пъпки. Тази зима ще правя здраво зариване! :nod:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от ljuboznatelna »

Ето едно подозрение за Кроненбург,(нали е мейланд?) не е най-добрия й цвят, но това е в момента:
Изображение
Изображение

При предишните цветове розовото беше по-наситено, жълтото от обратната страна на венчелистчетата - също. Не се скъсва от цъфтеж, затова пък е голяма красавица.
dal

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от dal »

'Kronenbourg е розата , McGredy е селекционерът , или който я е пуснал по скоро в продажби
щото е спорт на Peace (hybrid tea, Meilland 1935)
имам я и аз , и наскоро пак на някой я разпознавах тук из темите
голяма красавица е! :daaa:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от rumivarna »

Дал, за мен разпознава роза като Kronenbourg. Но ми се струва, че на Любознателна е по различна
Изображение - това е нейната
Изображение - това е моята
Като че ли на Люб е по-къдрева вътре и по-подредена :hmmm:
Изображение
Моята никога не разцъфтява така перфектно подредена. Цвета и след отварянето е наистина огромен, но някак по парцалив ;)
Дали са един и същ сорт :idea1:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от dal »

да , тази роза има склонност да прави клъстер по няколко цвята , нищо че е ЧХ
и когато това не се случи , вътре става гъсто , като розетка , но запазва цвета от опаката страна
Виж твоята е със сдвоен цвят
виж тук например
http://www.helpmefind.com/gardening/l.php?l=2.2770.2 разпад в чист биколор

тук са типичните три и четири цвята http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.107920

при мен сега има тройка , стигала е до пет едновременно от клон

виж тук горе в ляво в ъгъла същите като на Люб съцветия
Изображение
dal

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от dal »

ще пусна тук една листа с рози на Мейланд , за удобство - не претендира за изчерпателност , но поне има име и картинки на повечето
Ей така за ориентир - не обръщайте внимание на сайта :D
http://www.rozsa-szoreg.hu/ameillkert.html#nagy
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от rumivarna »

Да Дал, многолика се оказа тази Kronenbourg :D Само един и е кусура - много бързо прецъфтява. Но пък е красавица :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: Розите на Мейланд - любов и романтика

Мнение от незабравка »

Жана Моро след проливния дъжд-оказа се не снежно бяла,а по-скоро сметанова.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”