Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от calico »

значи трябва да се преориентирам и за пек да търся Дженерози.
наистина жалко, розите са много хубави но далеч не така изящни и прелестни като остинките.

аз имам от тая есен три негови рози, засега са малки за оценки, макар че Durance Ancian Rose стана храста като на тригодишен катерач. Цветовете обаче са като 20 ст, пъпките изобщо не се разтварят, така четири китки с по 20 пъпки се орониха, цъфнала е само една китка и тя е с по-дребни цветчета и от паричките. може да е защото е заета да прави храст

Andre Turcat цъфна с няколко цвята, засега прави клони, добре върви. цвета е нищо особено, в смисъл хубава е, като по снимките, но не е нещо потресаващо.

Zoic едва сега се разцъфтя, първите две седмици цветчетата траяха само от сутрин до вечер, сега като пусна 2-3 клъстера и вече е по-трайна, храст няма, само два клона и това е.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
galqdumanova
Баш кафе майстор
Мнения: 2699
Регистриран на: Фев 17, '11, 16:00
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от galqdumanova »

Rosomane Janon Изображение :nod: дали я има някой :hmmm: според мен е прекрасна,дайте идея от къде да я купим :?:
https://plus.google.com/photos/10143430 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от calico »

няма ли начин така както можем да купим рози на Масад директно от сайта им, така да купим и от Кордес, Тантау, Мейланд???
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
viktoria
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Фев 28, '11, 08:18

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от viktoria »

Емилиен Гийо при мен е на целодневен пек,но цветовете не прегарят,много трайни и красиви са.Оранжевите остинки ( имам Самър Сонг и Лейди оф Шаллот) са на светлинни години от Емилиен,който оценявам като най-хубавата роза в моята градина.Относно розите,които не прегарят от слънце открих,че розите на Танту са най-подходящи.Искам да похваля и Изи даз ит-много е нацъфтяла,много красиви цветове,не и пречи нито слънце нито дъжд и много трайни цветове.За Вентило съм чела,че прегаря на слънце и затова не го купих,Виола твоя на целодневно слънце ли е?
denitsavm

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от denitsavm »

Имам само тази, подарък от всички вас :sbear: Rose Marlene Jobert - чаен хибрид
Изображение Изображение
Изображение
dal

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от dal »

доктор масад Изображение
емилиен гийо , може и да излезе хубава роза Изображение
Изображение
храста иИзображение
мамми дитиере си цъфти Изображение
Изображение

Изображение най долу до купчината с боклука няма цветове , това са старинните рози - розе де рехт , виолетка рейн ,тускана , пол нейрон , подарък от петрович /как му беше името на това? / и т.н. -тишина и шума ;
от боклука нагоре са розите от гийо:масад, лаваглут, ремембър ми , абсолютно жълто, еди мичел, броуни , приер дьо сент козмета пиано, моника , моник лесторнел , бидемайер , ана мария демонтравел и т.н.
т.е. в момента цъфтят старите остинки наново и останалите рози от петалес , ажел , орие
От петрович правят корони и стъбла
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от gyulcem »

Малко розички на Гиьо, сега съжалих че Паул Бокусе не ми се е хванала.
http://fotki.yandex.ru/users/svetlik17970/?&p=2" onclick="window.open(this.href);return false;
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от denitsavm »

Колко красоти има по този свят :potekoha: Добре, че ми е малък двора ... инак щях да умра от алчност за още китки :mrgreen:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от Виола »

viktoria написа:За Вентило съм чела,че прегаря на слънце и затова не го купих,Виола твоя на целодневно слънце ли е?
Да, цял ден е на слънце. Не мога да кажа, че цветовете прегарят. За мен е доста издръжлива и много красива роза, но бавно нараства. Засега почива след първия цъфтеж, надявам се да направи втори, за да й се порадвам още.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнение от Виола »

Тук й е мястото на 100-те идеи за градина на Гийо. :dovolen:
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”