ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Неделя »

МГХ написа: Юни 14, '22, 11:27
Неделя написа: Юни 14, '22, 09:17 Калоферче и аз мога да предложа, мама му казваше калафЕр
За какво го ползвате? Не познавам аромата му и май не съм виждала по нашия край /русенско/ да го отглеждат.
Аз го славам когато готвя заешко, агнешко и понякога в боб
Аз искам да си захвана естрагон
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 584
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 108 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от desunie »

Неделя написа: Юни 14, '22, 11:36
МГХ написа: Юни 14, '22, 11:27
Неделя написа: Юни 14, '22, 09:17 Калоферче и аз мога да предложа, мама му казваше калафЕр
За какво го ползвате? Не познавам аромата му и май не съм виждала по нашия край /русенско/ да го отглеждат.
Аз го славам когато готвя заешко, агнешко и понякога в боб
Аз искам да си захвана естрагон
И аз така го ползвам. Добавяла съм и в леща.
Пусни ми адрес на лични да ти пратя естрагон.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от МГХ »

Поръчах си черен оман, калоферче и мурсалски чай от "Зелена пролет". Днес ще ги взема от еконт.
Какво препочита калоферчето - слънце или полусянка?
Мурсалски чай ще садя за енти път. Все ми се губи.Веднъж беше на сухо, после на мокро, след това на сянка, беше и на слънце. Не знам какво иска. Може би жегата го убива. но пусти мерак.
Ще опитам на шарена сянка този път с бедна песъчлива почва.
IvanSmilenov
Дълго кафе
Мнения: 146
Регистриран на: Яну 15, '21, 20:04
Местоположение: гр. Шумен, с. Салманово
Дал благодарност: 75 пъти
Получил благодарност: 114 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от IvanSmilenov »

МГХ написа: Юни 17, '22, 11:09 Поръчах си черен оман, калоферче и мурсалски чай от "Зелена пролет". Днес ще ги взема от еконт.
Какво препочита калоферчето - слънце или полусянка?
Мурсалски чай ще садя за енти път. Все ми се губи.Веднъж беше на сухо, после на мокро, след това на сянка, беше и на слънце. Не знам какво иска. Може би жегата го убива. но пусти мерак.
Ще опитам на шарена сянка този път с бедна песъчлива почва.
Мурсалски чай мой приятел отглеждаше успешно на южен склон без сянка и на тотално калпава почва във вилната зона на с. Осмар на 15 км. от Шумен.
"Нищо друго не впечатлява чужденците така, както склонността ни да търсим винаги най-лошото, най-грозното в характера на хората"
Иван Хаджийски
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от dung »

Не че съм голям специалист по мурсалския чай, но и аз споделям малкия си опит - слънчево място, бедна почва и никакво поливане.
Човекът, от който преди няколко години купих моя мурсалски чай, ме посъветва след като го насадя, да го полея със слаб варов разтвор.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от МГХ »

Добре ще го сложа на слънце и колкото го полее природата. Дано най-после му хареса и при мен на мурсалския чай.
Така разнасях една салвия из градината. Уморих поне три или четири. Поредната сложих в края на лехата с домати, до пътеката , на слънце. Водата стига до нея, но не редовно. Като забравя маркуча се наводнява, но най-често не стига. Лудна да расте и сега е нацъфтяла. В събота ще й направя прическа.
От миналата година ми хареса да суша разни неща и да ги стривам с ръце на подправка- пера от лук, листенца от моркови, целина, риган, лимонов босилек, дивисил... какво още?
Правя и средиземноморска- с розмарин, малко лавандула, пера от чесън, копър, риган, мащерка, естрагон...
Ако ми тръгне седефчето, ще видя и него с какво ще го комбинирам.
Обичаме подправки в къщи.
Други идеи?
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1810
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 109 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от mariyanag »

Да, нали преди наколко години правихме поръчка за разсад мурсалски чай - човека каза: слънце и сухо.
Моят е така- на повдигната от керемиди суха леха и живее.
Интересни подправкяви комбинации, Миленка. Аз си ги суша отделно и после комбинирам - при готвенето.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Breda »

Breda написа: Май 29, '21, 19:57 Миналата ранна пролет го преместих в специално отредена за него висока леха,подходяща почва,камъчки,абе пълна програма.Той обаче не оцени и се заинати - не пусна нито един цвят.Размисли явно,видя ,че е от голяма любов към него и тази година се отблагодари с цвят от всяко стръкче.

Изображение

Изображение
Част от тазгодишната реколта е обрана и вече се суши.

Момичета, 5-6 години успешно отглеждам мурсалски чай,освен всичко ,което се изговори за отглеждането му ,съм забелязала,че не обича компания,никакви растения покрай него,ей така самотник си обича да си е,отделен,на пълен припек,без плевели и много камъни около него като мулч и не само,повдигнете му лехичка,представете си как расте по високите каменисти голи чукари и части на Родопите.Няма как да оцелява и ражда обилно под розата или ореха или пък плевясал с плевели, по-високи от него

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6023
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2090 пъти
Получил благодарност: 1205 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от alys »

Как да разбера, че мурсалският чай вече има семена, години за засяване? Сега цъфти.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Мнение от Breda »

За това не знам,никога не съм събирала семена на каквото и да е,за мурсала - чакам да нацъфти хубаво до горе и обирам,семена не изчаквам,разсадът ми беше готов
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”