ПОДПРАВКИ и БИЛКИ

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Say No
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Окт 5, '10, 10:59
Местоположение: София

Re: Билките ......

Мнение от Say No »

Четох за него в Сортови семена:
----------------------------------------------
Босилек Червен опал
Нов ароматен сорт декоративен босилек. Храстът е компактен с височина 15-20 см, с мънички нежни листенца, отглежда се в саксии като многогодишно растение. Може да се отглежда и на открито в градини. Босилекът е богат на витамини и минерали използва се като подправка и декорация в кулинарията. Свежите листа са с приятен аромат и вкус. Имат тонизиращо действие и подобряват храносмилането. Семената се засяват март - април. Засаждат се на постоянно място през май на разстояние 25-30 см едно от друго. Обича слънчеви места. Редовно поливане, прекопаване и подхранване. Цъфти от юни до септември
--------------------------------------------------------------------------------------------
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Билките ......

Мнение от calico »

Благодаря. :tzvetoman: Ще го търся тоз босилек, че ние сме едни босилекоящни, много го ползваме.

сега видях при поръчката за семената че има и монарда, и от нея ще си поръчам.
не мога да завъдя нито розмарин, нито мащерка, въпреки многократните ми опити, не знам що.
искам да си направя една билкова градинка, определила съм й мястото, не е много но искам да има повече билки и подправки.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Say No
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Окт 5, '10, 10:59
Местоположение: София

Re: Билките ......

Мнение от Say No »

Аз планирам в събота да садя, ако не вели порой
В Стрелиция има разсад. Аз си набелязах: Салвия, Мащерка, Мента,Седефче (за това се колебая, не знам дали ще му намеря приложение), Къри (това ще го държа в саксия до пролета, защото издържа само да -5)
Една приятелка ми даде лавандела - 2 вида и още няколко тревички, трябва по-внимателно да ги разгледам, та и те ще бъдат посадени.
denitsavm

Re: Билките ......

Мнение от denitsavm »

calico написа:Благодаря. :tzvetoman: Ще го търся тоз босилек, че ние сме едни босилекоящни, много го ползваме.

сега видях при поръчката за семената че има и монарда, и от нея ще си поръчам.
не мога да завъдя нито розмарин, нито мащерка, въпреки многократните ми опити, не знам що.
искам да си направя една билкова градинка, определила съм й мястото, не е много но искам да има повече билки и подправки.
Вчера гледах в баумакса семената - имаше червен босилек. Аз съм садила червен, въобще незнам дали е едногодишен или многогодишен, взех го за второто. И принципно не съм наясно дали и зеления е едногодишен, научавам от вас, мислех, че не е :oops: . Червения го сях юни и сега съм го насадила в градината :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Билките ......

Мнение от calico »

червен съм имала и е едногодишен.
просто това за многогодишния босилек ме изненада, не знаех че може и да има.
то като направи цвят и семена и после си отмира, и зеления и червения. вярно че се самозасява, но друго си е да е храстче многогодишно.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Билките ......

Мнение от Blue sky »

Калико, Сай но се шегува с нас :lol: . Такова нещо като многогодишен босилек по нашите ширини, няма и няма да има.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Say No
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Окт 5, '10, 10:59
Местоположение: София

Re: Билките ......

Мнение от Say No »

Извинете, не исках да се шегувам с никого. Просто това прочетох в Сортови семена.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Билките ......

Мнение от calico »

Say No написа:Извинете, не исках да се шегувам с никого. Просто това прочетох в Сортови семена.

Сай, спокойно, сега пък ние се шегуваме. :tzvetentze: Разбира се че си преписала само това окето пишат в сортови, ясно ни е.
А щеше да е хубаво да има многогодишен босилек... :potekoha: :lol:, нали Блу? дръвче-босилек, ехааа... :potekoha:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Билките ......

Мнение от Blue sky »

Поли бди и Хесус бди :D :D :D :D :D
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Билките ......

Мнение от denitsavm »

Аз пък ще си пресадя моя в саксия и ще го цопна на печката :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”