Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Ще се катерят, определено :) Притеснява те , че ще го пробият?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от zeleno »

гнус ме е просто , но ще има неща с които ще се примиря , явно ...
ето няколко идеи , които ми харесват ,/ не отговарят на всичките ми мераци , но са около представата ми

Изображение

Изображение
това с покритие от поликарбонат , примерно

Изображение
въздъх ...

първият вариант е най-достъпен от към изпълнение ...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Shami »

Точно заради котките мия постоянно и прибирам покривки и възглавнички.
Катерят се веднага там.Забравя ли да прибера нещо после го намирам цялото в косми и с отпечатъци на котешки лапички.Дори и празни столовете и масата ми стават с такива отпечатъци.Което ме дразни страшно много.Мразя да виждам залепени космаци било от куче или котка,все тая е.Ако не съм измила сутринта терасата не се сяда там.Ако случайно се появят неканени гости оставям да стърчат и да чакат хем да измия,после със сухо да забърша,а по нетърпеливите сядат и на не съвсем изсъхналите столове.
Оправия не виждам.Може би с това покривало дето пише Люб ще мога да си спестя тази хамалогия.Ама докато намеря и купя ще карам пак така.Даже и навес да сложиме не виждам как ще се спася от котешките изпълнения.Гнусно ми е когато отида някъде на гости и видя котка да спи точно на масата до съдовете.Затова се спрях на пластмасова маса,да се мие лесно.Грозно е със пластмаса,мразя и пластмасовите столове,че се и чупят лесно.Може би ще сменя след време с нещо друго.Но първо поне навес да има.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Мария Николова »

Преди новия терен имах брезентова шатра. Като ми я монтираха, не я прибирах - зимуваше си на мястото. Като й "изтече срока на годност" :lol: я махнахме, запазих само белите тръбни елементи. За всеки случай. :daaa: После кухих пак брезентов чадър. Той не дочака срока на годност, :hihihi: защото стигнах до радикалното решение - направихме навеса в новия терен. Голяма фотосесия от "първа копка", дет се казва - до завършения "строеж" има в ранните страници на албума ми "Новия терен".

Но нищо не гарантира спасение от котешките косми по масата... :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Столовете и пластмасовите табуретки, обаче, винаги обръщам на една страна и остават чистички. :wooow2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Shami »

А тази година след дълга борба със себе си купих мушами ,насложих на трите външни маси.Имам две такива места в двора.Че си ни идват все на гости.Възрастните обикновено пият алкохол със свеки.Младите са на кафе.Седят отделно.Така като сме си ние и вътрешни хора се бършат мушамите.За гостите махам и слагам покривки.Столовете научих племето при ставане от масата да ги облягат под наклон опряни в самата маса.Така котките не могат да се качват на тях.Но въпреки всичко децата забравят понякога.Или ММ ,свеки.Но все пак е някакво спасение поне отчасти.За оставените драскотини изобщо няма и да приказвам.
А мразя мушамите,много :snif:
Но има едни прозрачни,скоро ги мернах и ще търся да взема.Мисля,че ще са спасение отчасти.Така ще може да има покривка под тях.И пак си опирам до навеса и тъпите котки ще вземат да ми издраскат протекторите и ще ме е яд ..
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от ljuboznatelna »

Е стига с тия котки де! Много ясно, че ще има котки. Както и птички, и жабки, и щурци, и паяци, и оси, и комари, мухи и каквото ти дойде наум. Аз като си ги обичам, нито ме е гнус, нито са ми тъпи. Имам си възглавнички , като дойде някой - вадя ги от шкафа до масата и слагам. После прибирам. Столовете са удобни и без тях, така че ако някой къщен иска на меко - да ги прибира. Иначе ще седи на голо. Масата преди хранене я бърша. И изобщо мебелите ми навън нито са лъскави, нито са изящни. Не прибирам, не покривам. То пък щото много ми е останало време да седя там....
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 853 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от Shami »

:lol: Обичам котараците разбира се,затова си ги и гледам.Но двор голям,кучето е вързано.Космаци по масите мразя да виждам и това е :svekurva: Независимо дали са кучешки,котешки,пера или каквото и да е. Явно съм гнуслива повече от другите. :hmmm:
Не се отказвам да гледам животинките все пак.И да лъскам след тях като луда :lol:
Виж за шкаф до масата където ще мога да прибирам покривки и възглавнички не се бях сетила. :hmmm:
Благодаря за подсказката . :daaa:
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от tsvetina »

Гледахме такава шатра - с постоянен покрив, изработена с алуминиеви профили. Допадна ни, но ме притеснява нагряването на покрива през деня, когато ще искаме да я ползваме и дали ще има прохлада под нея ...Някой има ли наблюдения?
:tzvetentze: Изображение
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 390 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от zeleno »

това и ние го гледахме , но в крайна сметка направихме остъклен навес с плъзгащи се врати и комарници , голям харч ...
защото всяка такава беседка се нуждае от стабилно допълнително укрепване , оставяйки настрана от какъв материал са покрива и завесите ....
аз , все пак , от мерак купих една от Практис , но още си седи в кашона / покривалото е от това дето прилича на зеблен чувал , пак със завески с цип /
може би , като поотраснат дърветата и оформим тревата покрай тях , ще я опънем , закрепим за дърветата , за да си играе внучката в нея - детска къщичка един вид ...
/ такива ветрове са се извили напролет , че е изхвърчала оранжерията на съседа .../
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Веранди, патио, барбекю, открити дневни и пр.

Мнение от tsvetina »

Зеленко, такава беседка обмисляме на мястото на пейката, че там го няма дървото и стана едно голо. Тоест ще е на ъгъл и ще се опира от две страни на дървена ограда. Надявам се да не я духне вятъра :D ...Предлага се с монтаж и укрепване към земята с болтове. Четох, че алуминият не отдава топлина, пък да видим. Отдаването на топлина през деня ме притеснява.
:hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”